Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: Seifi   
Дата:   26-07-13 12:26

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: Seifi   
Дата:   26-07-13 12:33

Един приятел сподели че иска да си вземе DSLR и за това пускам темата , човека не е много претенциозен и сега щрака със стар турбо сапонер и с телефон.

Ако може да споделите цените и опит с обективи от сорта на

50мм 1.7
70-210 Ф4

за китов човека иска да си вземе 18-135 , няма смисъл да се предлагат фотоапарати от по висок клас , защото човека е начинаещ и няма да става за сега професионалист. Интересно ми е да видя и какво имат Канон в този клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: ludiakolio   
Дата:   26-07-13 13:10

щракал съм със сонито,кърти мивки и е много бърз.никонче с четири цифри е кофти работа.



Публикацията е редактирана (26-07-13 13:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: mcnicko   
Дата:   26-07-13 13:22

Между тези двата и на мен Сонито ми се струва по-добрата опция.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: Seifi   
Дата:   26-07-13 14:14

Къде са Никонци най ни интересува тяхното мнение за обективите качество и цена. Пуснах темата защото темата се повдигна на едно барбекю имаше представители на Никон , Канон и Сони. А аз не искам да натрапвам моето мнение директно. Минолта и Сони обективите ги знам повече от добре с Никор 18-105 съм си играл със НИкон Д60 някога хареса ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: peter_m   
Дата:   26-07-13 14:18

http://snapsort.com/compare/Nikon-D3200-vs-Sony-SLT-A58


предимства и недостатъци ... по-важно е да се мисли за обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: kvakioh   
Дата:   26-07-13 14:22

Ето тук може някой да се развихри...
И аз съм за Сонито!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   26-07-13 15:18

Плюсове за Никона:
По-високо използваемо исо.
По-висок динамичен обхват и цветове.
Оптичен визьор.
Два пъти по-хубав екран.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: arkturian   
Дата:   26-07-13 15:32

аз пък съм с а58. Въпреки че нямам наблюдения върху Никон, смятам че избора ми беше правилен преди 3 месеца.
Това за исо-то е грешно. Има редица софтуерни решения в Сонито и дори 3200(ако се снима в jpg) не дава почти никакви отклонения. Екрана, вярно е малко кофти, но визьора е просто отличен.
За обективите няма какво да кажа, аз именно заради тях се спрях на сони. 50мм/1.7 е нещо уникално. 35-105(ориг. версия) е несравним с нищо друго, влюбен съм в тоя обектив. 70-210 нямам още, но 100-200/4.5 вади едни цветове...
Ако е решил обаче да взима с 18-135 като кит, мисля че този обектив ще го обезпечи почти на 100%.
Според мен, в класи си, а57/58 надскачат другите марки. А с този 18-135 ще е мечта направо.
Кофти момента е, че когато аматьор(като мен) реши да мине на РОУ, губи 40% от функционалността която е заложена - хдр, арт режими, multi-shot noise reduction....Но след като премине да снима в РОУ се предполага че постобработката вече я владеем, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: Seifi   
Дата:   26-07-13 16:04

Имах Минолтата 70-210 ф4 и още ме е яд че е продадох беше избиран измежду 12 такива обектива, но не исках да събирам прекалено много обективи.

Аз снимам напоследък в Роу и jpeg и коригирам само ако се налага наистина.

интересно ми е какво имат Никон в диапазона 70-210 ф4 и колко стува.

От новите тела на Сони съм пипал само А77 , А65, А57 и А37 , А37 не ми хареса но за толкова пари ,толкова. А58 не ми е попадало още.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: kvakioh   
Дата:   26-07-13 17:01

Никон имат в диапазона 55-200, 55-300 и 70-300 на цени под 650лв втора ръка. Иначе има един стар обектив Никонски 70-210/4, но е доста рядък. Естествено, има и варианти от други производители, на същия байонет.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: wafen   
Дата:   26-07-13 17:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: sauron69   
Дата:   26-07-13 17:42

никонче с четири цифри е кофти работа.

Ей това, кърти мивки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: kvakioh   
Дата:   26-07-13 17:51

Любими са ми тези генерализатори.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: uzsree   
Дата:   26-07-13 18:05

никонче с четири цифри е кофти работа.

Точно така, Никон Д90 е по зле от Д7000, че втория има много цифри в името си[smilie5]

Сега честно, който и апарат да вземе твоя приятел ще получи качество на снимките си, дето го няма в сапунер класа. Да отиде да види да хване и двете тела и да си реши кое го кефи. За мен лично Сонито е супер пластмасово и не ми допада като качество на изработка. Никона и той пластмаса.

Има два глобални въпроса, на които всеки начинаещ трябва да си отговори, преди да избере марка:

1. Не избираш марка - избираш система. Какви обективи има, на каква цена, има ли предлагане на вторичния пазар. Тялото се сменя, обектива остава. С две думи се обвързваш за дадена марка и бъдещите и продукти за дълго време. Ако финансово смяната на системата не е проблем, тогава този въпрос отпада.

2. Иска ли човек да мъкне тухлата наречена ДСЛР навсякъде. Аз лично не обичам. Голяма, тежка, обемиста, привлича внимание и казва ела ми разбий колата на паркинга. Последното те кара да я влачиш със себе си постоянно. Ако човек е само любител и снима за кеф, има по-малки модели, събиращи се в джоб - некс, пен и други.
Аз ДСЛР-а не си го сменям за Некс, поне не още, но носенето му си е тегаво нещо. В много случаи не го взимам със себе си съответно не снимам, което е равнозначно на да НЯМАМ фотоапарат.

Пожелавам му на твоя приятел много хубави снимки, какъвто и апарат да си купи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: io_bs   
Дата:   26-07-13 18:15

ludiakolio написа:
> щракал съм със сонито,кърти мивки
> и е много бърз.никонче с четири
> цифри е кофти работа.

Мдаа, D7000 / D7100 са гола вода[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: bOzo   
Дата:   26-07-13 20:56

Понеже всички, питащи за разлика между тела в ниския клас DLSR предимно снимат шидЬоври и артЪ сесии на мушкато, мачки, размазващи залези с криви хоризонти и всякакъв хоум пикчър ентъртеймънт та детайла, динамиката и бързата скорост на снимане са от изключително важни, те придават една сочност и съдържателност на снимките, в комбинация с китака.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   26-07-13 22:02

Би трябвало да изкара по-хубави пейзажи с никона [smilie8]
Също и на по-тъмно се представял по-добре [smilie8]
Но ако има телевизор Сони да си му вървят комплект най-добре [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: io_bs   
Дата:   26-07-13 22:10

bOzo [smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: Seifi   
Дата:   26-07-13 22:10


Е то момчето може да си вземе и професинолен без проблем заплатата му е поне 800-900э по голяма от мойта, каза че не му трябва , аз му предложих да си вземе един некс защото ще снима нещатата казани от bOzo и природа когато се катери по планините но той иска DLSR не знам защо.

Ще му дам следващата седмица Минолта 7Д и Некс 3 да реши заслужава ли си DLSR за туристически снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: Seifi   
Дата:   26-07-13 22:23

До 1swamp2frogs , за нощни снимки без статив може никона и да е по добър, но за пейзажи не съм убеден , пък то зависи и кое стъкло ще му сложиш отпред.
Това което ме изненада в характеристиките н Никона е малка издражливост на батерията при условие че Сони дърпа ток и за визйора.
На мен телевизора ми е Самсунг в България е Филипс, да не би ти да имаш телевизор Сони [smilie18]

До kvakioh благодаря за точният отговор [beer]

До wafen човека не иска да дава прекаленомного пари за това питам за А58, а клкото до обектива 16-50 лично съм го пробвал и бях очарован.



Публикацията е редактирана (26-07-13 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: wafen   
Дата:   26-07-13 23:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: джъмбо   
Дата:   26-07-13 23:13

А58


Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: wafen   
Дата:   26-07-13 23:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha A58 или Nikon 3200
Автор: LEONIK   
Дата:   27-07-13 01:44

Seifi,
Ако приятелят ти би си купил тяло втора ръка, струва си да се огледа за А57 - имаше 1-2 предложения в базара напоследък. Въпреки номерацията си, А58 е по-скоро наследник на А37, отколкото на А57. А58 (в сравнение с А57) има по-добър визьор (OLED), но по-малък екран с по-ниска резолюция; по-добър следящ фокус, но по-малък буфер и по-бавна серийна снимка.
А57 вече го няма по магазините, а А58 се продава за около 1000 лв. с китовия 18-55. Не съм виждал оферти за комплект с 18-135, но може и да има, знам ли.
Ако ще се снима за удоволствие и без върховни претенции, струва си да се погледне Тамрон 180-200 - добър "туристически" обектив, съвсем подходящ за почти всички любителски цели. Тамрон 18-250 е двойно по-скъп, но по-добър оптически (въпреки по-големия диапазон на вариото!).
А57 и А58 предлагат функционалност, която други производители включват чак в средния клас тела. Старите обективи на Минолта работят безупречно с тях, менютата им са логично подредени и изчистени от объркващи опции, автофокусът е на завидно ниво (бърз и много точен), а вградената стабилизация - уникална.
Все пак наистина най-добре е твоят приятел да отиде в някой голям магазин за фототехника и на място да тества всички предложения, които се вместват в бюджета му!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »