Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Canon PowerShot A610
Автор: Sylis   
Дата:   26-07-13 13:00

Здравейте, колеги.От 7 може би 8 години имам Canon PowerShot A610 и сапунерчето си служеше вярно.Предполагам от дългата експлоатация взе да дава проблеми с бутоните.
http://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/6Wiac1KZ14m2ZTfb.huge

Тези за управлението, вече не потъват с характерното плавно и меко щракване и сработват от врене на време(големия кръгъл бутон с който се сменят режимите MF Macro, смяна на снимка на ляво на дясно и нагоре за светкавицата).Другото нещо с което съм се сблъсквал е светкавицата.Трябва да я има,но все едно е изключена.Оправя се след няколко снимки които би трябвало да са със светкавица.Незнам дали кондензатора не е заминал?
Дайте ми съвет какво да правя.Да се опитам вкъщи с подходящите инструменти за разглобяване да го отворя почистя или да го занеса на някой майстор (сервиз) и аз незанам.Мисля че проблемите са отстраними, защото и копчетата и светкавицата ту работят ту отказват.
Третото нещо което ме смущава е бутона отпред с който управлявам зума.Той също сработва когато си пожелае.Наблюдавам и доста висок шум от моторчето на оптиката.Незнам дали е характерно за тази серия или е само при мен така, защото навярно и там има някакъв проблем.Не съм имал възможност да сравня с друг апарат от този модел.

Работата май отива към покупка на нов апарат, ама сапунерката е една от най-добрите в класа си и след толкова снимки зад гърба си не ми се иска да отива в кофата.Много ще съм Ви благодарен за някакви съвети и напътствия.Мерси предварително


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon PowerShot A610
Автор: LEONIK   
Дата:   27-07-13 03:09

Щом не ти се разделя със сапунерката - ето го твоя човек: Веска - Дондуков №51 (София) - 0885 124 430. Дамата е изключителен професионалист и магически поправя всякакви цифрови апаратчета, които други "майстори" дори не биха погледнали. Не знам дали си от София, така че първо й се обади, да се разберете за какво иде реч в конкретния случай. Пък и сме в разгара на лятото - може да си е дала почивка. Успех! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Canon PowerShot A610
Автор: sylis   
Дата:   27-07-13 09:15

Да забравих да отбележа,че съм от София.Мерси за бързия и конкретен отговор.Ще се възползвам от възможността да съживя съпонерката.



Публикацията е редактирана (27-07-13 09:16)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »