Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 C-mount обективи?
Автор: a4o90   
Дата:   19-07-13 11:37

Някой има ли опит с такива обективи? Прочетох някои неща в интернет, гледах снимки итн (основно с 35/1.7). Интересни ми се струват и не особено скъпи, но ако някой има вземане-даване с тях да сподели 1-2 реда ако може [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: C-mount обективи?
Автор: Джъмбо   
Дата:   19-07-13 11:42

аз пробвам един 50/1,4
но ми е рано за мнение все още... може би след 2 седмици ще пусна такова

Отговори на това съобщение
 Re: C-mount обективи?
Автор: RazorJack   
Дата:   19-07-13 13:06

Имах го точно този 35/1.7, щраках 2-3 седмици с него и го продадох. Не знам дали имат някакво покритие тези обективи но отблясъците са им огромен проблем. Ако не снимаш в посока абсолютно обратна на светлината винаги ще имаш светли петна в снимката. На максимално отворена бленда е неизползваем, маже ужасно, трябва да се позатвори за да е горе долу прилично остър.

Като цяло мнението ми е че не си струва. Ако искаш малък и евтин обектив за безогледалка се огледай за M39 обективи от стари руски апарати фед/зоркий, представят се хиляди пъти по-добре. И М42 стават ама са тройно по големи.



Публикацията е редактирана (19-07-13 13:08)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »