Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос - ivybridge vs haswell процесор за обработка на снимки
Автор: Frenchev   
Дата:   12-07-13 10:01

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ivybridge vs haswell процесор за обработка на снимки
Автор: Frenchev   
Дата:   12-07-13 10:01

Тряба ми лаптоп за работа когато съм извън обсега на PC-то ми. Не знам какви са оптималните параметри, но се спрях на нещо подобно (което ще постна малко по долу). Държа да е бизнес клас лаптоп (от личен опит знам, че са много по здрави и издържливи).
Също така ми се иска да е колкото може по добър, за да може да е по дълго време актуален.

Процесора ще е i7, но не знам кое е по добре за нашата работа ivebridge или haswell, 3то или 4то поколение.

Конфигурациите на които съм се спрял са следните две:

XIRIOS W502 mobile Workstation 39,6cm (15.6")
• 39,6cm (15.6") Full-HD (1920*1080) Non-Glare
• NVIDIA GeForce GTX 670MX 3072MB GDDR5
• Intel Core i7-3740QM - 2,70 - 3,70GHz 6MB 45W
• 16GB (2x8192) SO-DIMM DDR3 RAM 1600MHz Crucial
• 256GB SATA-III SSD Samsung 840 Pro Series (MZ-7PD256 PRO)
• DVD SATA Multinorm Brenner
• Intel Centrino Wireless-N 2230 (inkl. Bluetooth)
• Microsoft Windows 7 Professional 64 Bit English
• Backlit Keyboard U.S. International


SCHENKER W503 mobile Workstation 39,6cm (15.6")
• 39,6cm (15.6") Full-HD (1920*1080) Non-Glare mit 95% GAMUT
• NVIDIA GeForce GTX 770M 3072MB GDDR5
• Intel Core i7-4800MQ - 2,70 - 3,70GHz 6MB 47W
• 16GB (2x8192) SO-DIMM DDR3 RAM 1600MHz Crucial
• 256GB SATA-III SSD Samsung 840 Pro Series (MZ-7PD256 PRO)
• DVD SATA Multinorm Brenner
• Intel Centrino Wireless-N 2230 (inkl. Bluetooth)
• Microsoft Windows 7 Professional 64 Bit English
• Backlit Keyboard U.S. International


Разликата между двата е 200 Евро. Струва ли си да дам 200 Евро повече за новият процесор?
И другият въпрос е струва ли си да дам допълнителни 160 Евро за 32 GB рам памет?

Лаптопа ще се изпозлва предимно за работа с фотошоп, филтри и програми за стичване на панорами, хдр и прочие.

Благодаря на всички отзовали се.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - ivybridge vs haswell процесор за обработка на снимки
Автор: Stenlius   
Дата:   12-07-13 10:42

Разликата в производителност /тествана на това шаси W503/ е под 10% в полза на новият процесор - конкретно във фотошоп надали ще има повече от 5-7% по-добра производителност от старият. Това е положението с текущите версии софтуер, с излязли бъдещи вероятно ще е малко по-голяма разлика в полза на haswell. Но не вярвам да си ъпгрейдваш софтуера /ако е лицензиран/ толкова често...
С 2 думи - според мен не си струва 200 евро /тук приемаме, че се плаща и за по-новото шаси W503/, няма да се усети никаква разлика в реална производителност, може би минимално в енергопотреблението ще има разлика в полза на новото.
Относно паметта - също не си струва голямата разлика в цената, аз бих започнал с 16GB /2х8/ както са в конфигуратора, ако не са достатъчни в бъдещ етап от работата - винаги можеш да добавиш още 2х8 на двата свободни слота в работната станция /хубаво е да провериш дали наистина има 4 слота за памет, както пише в интернет :)/.

Все пак - ако не са ти критични 360те евро, дай ги за да имаш най-новото и бързото. [beer]



Публикацията е редактирана (12-07-13 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - ivybridge vs haswell процесор за обработка на снимки
Автор: sky-fan   
Дата:   12-07-13 10:56

Абе гледам аз една цена от 1800 ерва за тоя лаптоп. Ако е така по-добре си купи Macbook pro Retina за същите пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - ivybridge vs haswell процесор за обработка на снимки
Автор: simbon4o   
Дата:   12-07-13 10:57

Повечето рам е по-важна!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - ivybridge vs haswell процесор за обработка на снимки
Автор: Frenchev   
Дата:   12-07-13 11:14

Apple няма да си взема. Най малкото нямам нищо епълско и компа ми е Windows и всичкият ми софтуер е за Windows. Така че, версията епъл отпада.

Гледах много, но всичко що е бизнес клас върви в тези граници - без значение дали на Dell, Lenovo или Schenker.

Искам бизнес лаптоп заради докинг станцията и заради това че държат много повече.

Имам един Fujitsu Siemens S6120 на 9 - 10 години, който си работи перфектно и батерията (оригиналната) му държи 40 минути до час.

На всички приятели които имат нисък клас лаптоп за 2 години максимум и нови батерии им трябват.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - ivybridge vs haswell процесор за обработка на снимки
Автор: sky-fan   
Дата:   12-07-13 11:32

Разбирам, фотошопа иска бърз хард, разбирай ССД и много рам. От 8-16гб. Гледам си избрал ССД, заложи на 500гб ако може за сметка на рама примерно с мин 16гб вместо 32. Много важно е гледай матрицата да ти е IPS, предполагам си запознат, но аз да си кажа. Аз съм фен на Дел понеже си имат стандартно 3 години гаранция. HP дават много дефекти по видео картите, поне така са в средния клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - ivybridge vs haswell процесор за обработка на снимки
Автор: photostoykov   
Дата:   12-07-13 11:57

Френчев, ето ревюто на SCHENKER-а:

http://www.notebookcheck.net/Review-Schenker-W503-Clevo-P150SM-Notebook.92973.0.html


Това е игрален лаптоп и не е точно за фото обработка...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - ivybridge vs haswell процесор за обработка на снимки
Автор: Pmania   
Дата:   12-07-13 12:08

Определно вз8имай Haswell версията. В производителността не очаквай голяма разлика, но в живота на батерията ще е в пъти.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - ivybridge vs haswell процесор за обработка на снимки
Автор: didesignbg   
Дата:   12-07-13 12:33

Хасуела може да ти спечели 20% батерия при една и съща свършена работа, хич не е малко [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - ivybridge vs haswell процесор за обработка на снимки
Автор: simbon4o   
Дата:   12-07-13 12:46

На епъла ще ти е по-евтин софтуера и ще работи по-добре също така [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - ivybridge vs haswell процесор за обработка на снимки
Автор: Frenchev   
Дата:   12-07-13 13:39

photostoykov, лаптопа който ти си пратил наистина е геймърски, но не е този който аз имам предвид. Schenker правят и двата вида.

didesign, 20% наистина си е сериозна разлика. А дали и ще грее по малко от колкото стария процесор.

simbon4o не съм чул досега дадена програма за епъл да е по-евтина отколкото за винобозата, а и всичко ми е уиндоуско.



Публикацията е редактирана (12-07-13 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - ivybridge vs haswell процесор за обработка на снимки
Автор: Frenchev   
Дата:   12-07-13 16:20

някой изобщо има ли опит с тези schenker лаптопи?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - ivybridge vs haswell процесор за обработка на снимки
Автор: Stenlius   
Дата:   12-07-13 17:06

Едва ли някой има опит, това са barebone системи, които явно се продават основно в Германия и Англия. Шасито си е на Clevo, един от топ 3 производителите на лаптопи в света. Като цяло е важно каква е гаранцията и как се обслужва.

Написаното за живота на батерията "в пъти" може да го подминеш с лека усмивка, при ниско натоварване /където са основните оптимизации/ може да стигне до 10-20% по-дълъг живот, при високо натоварване, под което вероятно ще работиш не очаквай по-дълъг живот. В английският сайт гледам, че може да се конфигурира и FHD дисплей с 95% gamut - вероятно това ще е по-добрият избор за обработка на изображения.

При този порядък на цените, защо не погледнеш и работните станции на HP, там също можеш да си конфигурираш по поръчка и вероятно ще имаш по-добър съпорт и гаранция - което е много важно за работна станция и маловажно за домашен компютър/лаптоп. [smile]

P.S. - относно греенето - новият ще грее малко повече от старият, но пренебрежимо малко ;).



Публикацията е редактирана (12-07-13 17:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - ivybridge vs haswell процесор за обработка на снимки
Автор: Frenchev   
Дата:   12-07-13 22:53

Ами аз живея и работя в Германия и май точно заради това се спрях на шенкер, тъй като ми ги похвалиха от към сервиз много.

Ако някой може да препоръча лаптоп с подобни възможности на по ниска цена ще съм много благодарен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »