Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак! Споделен и положителен опит с Еконт!
Автор: victory13   
Дата:   10-07-13 17:11

След като Амазон 10 дни упорито не искаха да ми доставят един обектив до китната ни Родина, реших да подкрепя местния бизнес и да си поръчам закупуването и доставката на обектива на Еконт чрез техния офис в Лондон. За целта намерих отлична оферта в лондонски магазин, който доставя за ден.

Ден 1 - вторник: Малко преди обяд прекрачвам прага на офис на Еконт в квартала. Нося си лаптопа със заредена страницата на магазина с продукта, всички контакти, адрес и т.н. Дружно попълваме бланката на Еконт с всички необходими данни. Отскачам за малко до банката да изтегля необходимата сума, връщам се, внасям я, и воала... имаме поръчка, въздушна доставка! Уверяват ме, че до събота най-късно обектива ще е в ръцете ми. Все още не знам, че това са последните добри новини!

Ден 2 – сряда: Цял ден очаквам мейл контакт от офиса на Еконт в Лондон за реализация на покупката. Няма мейл...

Ден 3 – четвъртък: Към обяд решавам да посетя офиса на Еконт в квартала. Персоналът ме уверява, че проблеми няма, и да продължа да си чакам мейла от Лондон.

Ден 4 – петък: До 14ч никакъв резултат, решавам да се консултирам с обявения национален номер на Еконт. Обяснявам накратко ситуацията, давам номера на поръчката, за да разбера, че по незнайни причини тя си стои със статус „неизпълнена“!?! „Но ще се свържем с офиса в Лондон, и ще ви отговорим“. След 20-на минути ме уведомяват, че станала необяснима грешка в системата, и нещата са се задвижили!??? След още малко ми звънят от офиса в квартала, за да ме питат дали все още потвърждавам поръчката ???? Въздържам се доколкото мога, и отговарям, да. Уверяват ме, че най-късно до петък, следващия, ще си получа обектива... тук си глътнах граматиката... но решавам, че надали може да бъде по-лошо... Малко след 16ч получавам така жадувания мейл с потвъждение на плащането от магазина, извършено 10-на минути преди това. Хората си пишат, че ще извършат доставката... следващия работен ден!?!

Ден 5 – събота:...

Ден 6 – неделя:...

Ден 7 – понеделник: Ден без новини от никъде.

Ден 8 – вторник: След поредния ден без новини решавам след 19 да звънна на националния номер. Тъй като е късно, осведомяват ме че в Лондон също е късно, и че ще ми отговорят утре. Всъщност изчаках именно за да хвана последните новини за поръчката ми в самия край на работния ден там... но нещо съм пропуснал в сметките явно...

Ден 9 – сряда, днес: Малко след 9ч ми звъннаха от Еконт с информация, че пратката вероятно пътува, но ще са сигурни на обяд, когато пристига стоката. Попитах за трак /еърбил, товарителница/ номер, за да си проверч и аз къде е пратката. Оказа се, че понеже ползвали и друг доставчик в Англия, стоката нямала номер, или не имало практика да има. Попитах няма ли техен номер, след като вече явно е притях, и те я доставят. Поради английския доставчик, нямало!?!?
В 12,30ч ми звъннаха отново, че стоката е пристигнала, до 14,30 ще бъде в централния склад, и ако искам мога да я взема от там, или утре след 10 в локалния офис, от който направих поръчката... Предпочетох централния склад, и се уточнихме да се чуем отново за потвърждение на договорките, когато пратката е в централния склад. В 14 отново ми се обадиха, пратката е доставена в централния склад, и понеже всичко се разтегнало прекалено дълго във времето, ще ме таксуват като сухопътна доставка за компенсация. С което се оказа, че ще дължа 144лв. Това поради фактът, че пратката била лека, но обемна... около 1000грама, но 30/30/45см. /Тук ще вметна, че това е обичайна практика на магазините. Колкото и да е малко „нещото“, то е увито и опаковано така, че и човек да падне отгоре му, няма как да му се случи нещо. Самата кутия на обектива е 11/14/18см, общо тегло 600гр/ Не можаха да ми кажат как е образувана цената.

В 14,30 си взех стоката от централния склад, като заплатих исканата сума, която се оказа без ддс, и ако исках фактура, цената щеше да има 20% отгоре. И там не знаеха кой и как е ценообразувал. 20 минути по-късно, на път за вкъщи, получих смс, с данни за пратката, като номер /!?!?/ и дължима сума!
Току-що отворих и мейл от Еконт, с който разбрах, че пратката ми е 6,750кг!!!??? Отговорих, че има грешка от близо 6 кг! Също така доставката е 132 лв /тук ще поясня, че разликата се получава от едни 5 лири, които са доставката от магазина до офиса на Еконт в Лондон/.

Стана дълго, но е такова, за да е по-ясно. Като цяло съм абсолютно недоволен от тази „услуга“. При всички положения това е първия ми и последен случай на доставка с Еконт от Лондон! Искам да кажа също, че цената никога не ми е била определяща при доставка, а времето за изпълнението ѝ. Също така най-скъпата доставка на пратка под 2кг от Амазон ми е била 31 лири.

Тъй като ценообразуването не е приключен въпрос, ще запазя следващия пост за допълнения!

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак!
Автор: victory13   
Дата:   10-07-13 17:12

окончателна версия [smilie23]

така... току-що получих официален отговор, който е:

"Моля, обърнете внимание, че тарифното тегло може да бъде както реалното така и обемното, в зависимост от това коя от величините е по-голямата.
Можете да проверите обемното тегло на пратката Ви като умножите 3 страни в см и ги разделите на 6000.
Във Вашия случай пратка с размери 30х30х45см./ 6000 = 6.750кг.
Можете да направите контролно замерване на теглото и размерите на пратката Ви в някой от офисите на Еконт."

ЧИСТИТУ [smilie18] [smilie23]


И наистина последен щрих от днес, 11.07

"...Куриерска услуга за доставка (офис-офис, сухопътен транспорт) на пратка с тарифно тегло от 5 - 10кг. = 61.20лв.

Обявена стойност 0.6% от стойността на покупката (1337.36лв) = 8.02лв.

Такса за покупка с куриер 4,8% от стойността на покупката - 63.63лв.

Обща стойност: 132.85лв.

Във връзка с кампания от началото на този месец таксата от 4,8 % от стойността на избраната стока остава, но не е повече от 15 паунда.
Кампанията е три месеца и важи за стоки на стойност до 5000 лв.

https://www.facebook.com/pages/Econt-UK-Ltd/651898404825005?fref=ts

Поради това таксата за покупка във Вашия случай е 15 паунда или 34.35лв.

С тази корекция общата стойност на пратката Ви е 103.57лв.

Разликата от 29.28лв. може да Ви бъде възстановена в някой от офисите на Еконт.

Моля да ни извините за създаденото неудобство."

Горното изяснява всички въпроси по ценообразуването на доставката!



Публикацията е редактирана (11-07-13 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак!
Автор: didesignbg   
Дата:   10-07-13 17:22

Не че нещо но последната ми покупка от Англия тежеше 700 грама, пристигна за 9 дена от датата на покупка (обикновено отнема малко повече) струваше 2,20 лева.
Предполагам че си купил нещо по-ценно и затова си предпочел Еконт, но ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак!
Автор: Rosencho   
Дата:   10-07-13 17:32

Един колега си поръча от Англия чрез Еконт ресийвър Denon.
Тука го продават за 1900 лв. С доставката и всички такси към Еконт му излезе 1044 лв. Нямаше недоразумения и неспазени срокове.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак!
Автор: alphatier   
Дата:   10-07-13 17:41

Купих си чисто нов Никор 85 1,4 от Англия с Еконт,супер точни и коректни,нещата се случиха за буквално 7-8 дена от попълване на документите до получаване на пратката,постоянна връзка с човек от екипа чрез е-майл и телефонни обаждания,абе всичко си беше както трябва.Това за обема на пратката си е наистина така,и моя обектив беше в оригиналната си кутийка,но пък тя беше сложена в доста голям кашон,напълнен с хартии и пукащи опаковки и заради това пратката се причислява като 2 степен и е 10-15лв повече от 1 степен.Като цяло съм много доволен и от тях и ако ми се наложи,бих ги ползвал пак [smilie24]

П.П Като единствено неудобство бих споменал,че трябваше да доплатя към 80-100лв накрая,защото курса на Paypal се различава от този на повечето банки и се получи разминаване,но това не е грешка на Еконт.



Публикацията е редактирана (10-07-13 17:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак!
Автор: Rand   
Дата:   10-07-13 18:36

Единственият по-сериозен проблем е бил ценообразуването като гледам. Освен ако обективът не е бил спешен и задължително е трябвало да дойде до събота останалото не е кой знае какъв кахър, че човек чак толкова да се набира.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак!
Автор: victory13   
Дата:   10-07-13 18:40

ценообразуването е гениално [cool]

и окончателно във втория пост...

всеки е свободен да тълкува, аз бях до тук с еконт [smilie23]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак!
Автор: hotsnail   
Дата:   10-07-13 18:42

Странно аз от амазон повече от 4-5 работни дни никога не съм чакал!!

Предполагам или стоката не е продавана от Амазон, а от друг търговец през сайта им или не е била на склад...ама тия неща ги пише и трябва да се гледат. Пише кой търговец я продава, пише и статус, пише и време за доставка, което от 30-40 покупки, които имам, е силно консервативно!

ПП Относно това как се тарифира една пратка...има една сметка дето се прави ако пратката е голяма и лека се приравнява на по-тежка със сходен обем. Предполагам това е повода за 6-те килограма отгоре.



Публикацията е редактирана (10-07-13 18:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак!
Автор: juslen   
Дата:   10-07-13 18:53

Затова при пазаруване от английския и немския ebay ако продавача не праща до БГ само с фирма ''GabCo''-изключително коректни и евтини-само 2.20лв/кг взимат за доставка до БГ и нищо повече [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак!
Автор: Pavlov   
Дата:   10-07-13 19:00

Автор: victory13
Дата: 10-07-13 17:12
"Моля, обърнете внимание, че тарифното тегло може да бъде както реалното така и обемното, в зависимост от това коя от величините е по-голямата.
Можете да проверите обемното тегло на пратката Ви като умножите 3 страни в см и ги разделите на 6000.
Във Вашия случай пратка с размери 30х30х45см./ 6000 = 6.750кг.
Можете да направите контролно замерване на теглото и размерите на пратката Ви в някой от офисите на Еконт."
ЧИСТИТУ


Да, то и в сайта си го пише:


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lnry9146.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2013-07/acyg2218.JPG


http://picbg.net/u/29353/40576/716695.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак!
Автор: victory13   
Дата:   10-07-13 19:05

винаги поръчвам бърза доставка, тва е закон за мен, който съм нарушил един-единствен път... винаги поръчвам в първия ден, един ден чакане, и на третия е у мен... юпс, днл, интерлогистика са ми правили доставките [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак!
Автор: victory13   
Дата:   10-07-13 19:08

г-н Павлов, абсурд е да знам как ще бъде опакован обектива от 580гр предварително... иначе казах, че ценообразуването е гениално по-горе[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак!
Автор: mcnicko   
Дата:   10-07-13 19:11

Добре де и в еконт работят хора. Случва се някой да не е натиснал копчето на време. Да дразни, разбираемо е. В крайна сметка аз докато четох историята очаквах лош край.

Получил си стоката, макар и с леко закъснение, колкото и да е неприятно. Обемното смятане на пратки го има обявено на сайта на еконт.

Прощавай, но реакцията ти ми се струва пресилена.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак!
Автор: Pavlov   
Дата:   10-07-13 19:34

Автор: victory13
Дата: 10-07-13 19:08
г-н Павлов, абсурд е да знам как ще бъде опакован обектива от 580гр предварително

По принцип съм съгласен, въпреки, че би трябвало и това да може да се договори с продавача.
Но след като Еконт предварително са измислили този начин на изчисляване, и са го обявили официално на сайта си, мисля, че не могат да се нарекат "некоректни", че го прилагат.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак!
Автор: victory13   
Дата:   10-07-13 19:40

никъде не съм ги нарекъл некоректни [smilie8] ... напротив, споделих, че ценообразуването е гениално [cool]

все пак наистина ще ми е полезно да разбера как е калкулирана цената, щото до момента стигам до някъде, но има още липси [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак!
Автор: uzsree   
Дата:   10-07-13 19:58

victory13 - наистина си имал неприятен опит с Еконт. Малко са те замотали и доста пари са ти взели. Но пък е редно цената на доставката да се уговаря преди това. Питаш търговеца за размери и тегло на пратката и си потвърждаваш цена от Еконт. После няма как да има разминаване. Не защитавам Еконт, дори напротив, но пропуска си е твой.

Така или иначе си отворил тема анти-Еконт, та реших и аз да споделя моите патила с тях. Ще се опитам да бъда кратък, че ако разкажа подробно ще трябва да пиша цял ден.

Историята е отпреди 1-2 години, когато си харесах един лаптоп Леново в ebay.co.uk, нов, неотворена опаковка с пълна 2-годишна гаранция на цена 3 пъти по-ниска от България. Търговеца не искаше да изпраща с Роял Мейл, понеже била ценна пратката. Предложи ми цена с ДиЕйчЕл около 120 паунда, което си е бая пари. Тогава открих Еконт и тяхната услуга от Англия. Поисках тегло и размери на пакета от търговеца и Еконт ми дадоха цена около 90лв за доставка. За тази цена те трябваше да отидат, да вземат пратката от търговеца и да ми я доставят до кварталния Еконт офис. Тази цена беше доста по-разумна и аз им възложих поръчката. До тук вече бяха минали 2-3 дни от покупката, сумата за лаптопа вече беше излязла от джоба ми (Пейпал).
На следващия ден получавам два имейла - един от търговеца, че никой не отишъл да вземе пратката, и един от Еконт, че куриера е отишъл, но търговеца го е нямало. Представете си, как се почувствах аз на 3000км от там. Направих нова уговорка с двамата за следващия ден. На другия ден Еконт успешно взеха пратката от търговеца. Тук трябва да уточня, че Еконт нямат куриери в Англия и самите те използват услугите на куриерски фирми от Англия, а именно този куриер, който им дава най-ниска цена. Досещате се дотук, колко имейли и разговори съм провел с Еконт и търговеца.

Ден по-късно получавам имейл (или-обаждане, не помня вече), че английския куриер, който трябваше да вземе лаптопа от търговеца и да го достави до офиса на Еконт в Лондон, е объркал пратките и е доставил пакет с тениски, вместо моя лаптоп. Вече бях толкова фрустриран, че не успах даже да се разстроя истински.

Отново ден по-късно ми се обаждат отново - намери ли са моята пратка и я очакват в Лондон.

Седмица по-късно ми се обаждат от Еконт - лаптопа е в България, мога да го получа срещу 140 лв. Цената била по-висока от първоначално уговорената, защото куриера в Англия трябвало да ходи два пъти до търговеца. Вече нямах сили да споря с тях и съвсем кротко и спокойно им обясних, че са ми причинили доста главоболия и не е редно да ми искат повече пари. Половин час по-късно ми се обадиха отново, за ми кажат че цената остава 90лв.


В крайна сметка нищо лошо не се случи, само малко неприятности. Лаптопа още си го ползвам със здраве.

След този случай аз си направих следните изводи за себе си:

1/. Никога повече няма да използвам посредници за доставка от чужбина. Дали Еконт, Gabco, Delivery shop и др. Навсякъде има некомпетентни хора, които не носят отговорност за моята пратка.

2/. Купувам само от продавачи, които ми изпращат стоката директно, задължително с препоръчана поща (signed for) за по-скъпите пратки. Никога съм нямал проблем с пощите.

Стана малко дълго писанието, но се надявам да съм в помощ на съфорумници, изправени пред дилемата, как да си доставят пратки до България. Помислете два пъти, преди да поръчате стока с посредник!

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак!
Автор: mcnicko   
Дата:   10-07-13 20:00

Цъкаш на "куриерски тарифи" в сайта на еконт, избираш за държава - Великобритания. Излизат таблици с куриерските услуги и цените за тях според килограмите на доставката, които в твоя случай са сметнати по обемната тарифа.

От 5 до 10 кг е 162 лв с ДДС по въздух, не знам от там нататък вече, разрови се в сайта, ще намериш как са те калкулирали.
http://www.econt.com/tariff-parcel-uk/

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак! Споделен и положителен опит с Еконт!
Автор: victory13   
Дата:   10-07-13 20:11

благодаря за линка, аз всъщност от него смятам [cool]
понеже нещата се забавиха във времето са ме тарифирали за сухопътна, т.е. 61,20 лв... това не е окончателната цена обаче, има и такса 4,8% върху цената на стоката... същевременно въз основа на съобщение от 27.06 се казва, че въпросната такса е максимум 15 лири независимо от цената на стоката, ако е до 5000лв.
та пак остават неясноти [smilie8]
благодаря и за споделения по-горе опит... има и минуси, има и плюсове... лично за мен фирма от размера и претенциите на Еконт не трябва да допуска минуси и неясноти [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак! Споделен и положителен опит с Еконт!
Автор: nevermess   
Дата:   10-07-13 20:51

"обемно тегло" [smilie25] нямам думи....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак! Споделен и положителен опит с Еконт!
Автор: s_dyakov   
Дата:   10-07-13 20:58

И защо цялата тази драма.. т.е защо Еконт?
Последните 2 години ползвам shopper.bg и имам пратки почти всяка седмица и никакви грижи.
И всичко срещу 2.50лв на килограм. Имал съм пратки над 20 кг и доста големи като размер.



Публикацията е редактирана (10-07-13 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак! Споделен и положителен опит с Еконт!
Автор: mcnicko   
Дата:   10-07-13 21:01

nevermess, ако искаш, аз съм готов да ти платя на тарифите на еконт да ми закараш 200-300 кила стиропор от Добрич до София, и да го плащам на нормални килограми, щом тая опция не те кефи [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] С около 15 кг на кубичен метър, сметни си ти колко е обема на пратката и дали ще ти е на сметка да ти я платят на килограм за транспорта. [smilie18]

Не защитавам еконт, и аз съм имал проблеми няколко пъти, но нищо стресиращо. Хубаво е да се мисли преди да се говори.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак! Споделен и положителен опит с Еконт!
Автор: nevermess   
Дата:   10-07-13 21:08

mcnicko не отричам логиката да имаш различна тарифа за различни по обем предмети ама "обемно тегло" във физиката няма.... ама то може и аз да съм забравил или еконт са открили нова физична величина [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак! Споделен и положителен опит с Еконт!
Автор: Pavlov   
Дата:   10-07-13 21:24

nevermess - Еконт се занимават с транспорт, а не с физични изследвания. А в транспорта "обемно тегло" е масово употребяван израз.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Pavlov   
Дата:   10-07-13 21:24

.



Публикацията е редактирана (10-07-13 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако мислите да поръчате доставка от Англия с Еконт, помислете пак! Споделен и положителен опит с Еконт!
Автор: nevermess   
Дата:   10-07-13 21:30

Не съм запознат с транспорта, но това че е масово употребяван израз не го прави по-малко абсурден поне за мен [smile] . Но това е полезна информация, която не решава проблема с неизвестните размери на пратката. Изпращача може да я опакова както си иска и ако имаш неблагоразумието да ползваш Еконт да платиш цвна, която да обезмисли начинанието като цяло.



Публикацията е редактирана (10-07-13 21:31)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »