Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Tokina AF 17-35mm f/4 AT-X Pro FX
Автор: jingov   
Дата:   07-07-13 20:06

.........Здр. ! Някой да има преки впечатления
от Tokina AF 17-35mm f/4 AT-X Pro FX, с възможност да покаже или прати . Сравнявам го с Никора 18-35, но по всичко личи , че Токината е с малко по добре. Бюджета не позволява 14-24 .

п.п. Многоточието в началото е пропускане на обясненията за какво ми трябва . 600, 800 , 4 .
Моля да не пишат спамери ! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina AF 17-35mm f/4 AT-X Pro FX
Автор: vikitovikito   
Дата:   07-07-13 20:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina AF 17-35mm f/4 AT-X Pro FX
Автор: xfs   
Дата:   07-07-13 20:49

Здравей, снимам с Canon и нямам впечатления от Никора, но след като четох доста ласкави неща в нета за тази Токина я взвх от Photopavilion и доста се изненадах от резултата, те поръчаха втора бройка но още на място при тях стана ясно че не е това моя обектив, бих ти пратил файлове но се оказа че съм ги изтрил (то не че имаше смисъл да ги пазя), мисълта ми е отиди с тялото на място и я пробвай да няма изненади после.


Отговори на това съобщение
 Re: Tokina AF 17-35mm f/4 AT-X Pro FX
Автор: jingov   
Дата:   07-07-13 21:04

То е ясно, че ще се пробват няколко бройки, след това калибрация ... исках от БГ потребители да видя и чуя . Значи Никора е за хвърляне тогава ![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina AF 17-35mm f/4 AT-X Pro FX
Автор: io_bs   
Дата:   07-07-13 21:19

Според photozone 18-35 (новия) е по-добре в ъглите, а 17-35 е едвам забележимо по-добре в центъра, но има и повече аберации и по-малка дисторсия. The choice is yours [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina AF 17-35mm f/4 AT-X Pro FX
Автор: krist   
Дата:   08-07-13 09:19

И аз наскоро имах дилема пред Токината и новия 18-35G. Токината ме блазнеше много с малкото кривене и влагозащитата, но в периферията и ъглите не е добре - вижда се ясно на снимките във фотозоната. Ходих да я тествам и в Павилиона и пак не ми харесаха ъглите. Накрая взех 18-35G. Не съм сигурен, че направих най-добрия избор, но не съм сигурен и че такъв съществува. Никорчето е доста добре в периферията и дори в ъглите като резолюция, и е ЛЕКО, много ЛЕКО, което разбира се едва ли говори добре за механиката му, няма влагозащита, криви умерено, винетирането не му е особен проблем, аберации май не съм виждал до момента при него. Така че прецени си кои са ти приоритетите..

ЕДИТ: да допълня, че на Токината филтрите са на 82 мм, а на Никора - на 77 мм, което при няколко филтъра дава сериозна разлика в цената, а някои от големите са и по-трудни за намиране.



Публикацията е редактирана (08-07-13 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina AF 17-35mm f/4 AT-X Pro FX
Автор: jingov   
Дата:   08-07-13 17:24

Вероятно и при мен така ще стане, дет се вика : за тия пари-толкоз.
Като се замисля, Токината има по голяма челна леща, което ще е добре ,щото ще се ползва по голяма част от градиентите. Относно остротата , хвалят Токината повече от Никора ,да речем с една трета. Да и какъв е проблема с филтрите , не разбирам, навсякъде има филтри на 82 мм ЦПЛ , друг така или иначе няма да завинтвам отпред. На 77 бол .
За аберациите пишат, че съвременните знаят за тях и съвместно със софта се справят без особен проблем .
Така де , избора ще е в магазина, малко ще ги измъча [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Tokina AF 17-35mm f/4 AT-X Pro FX
Автор: krist   
Дата:   08-07-13 22:16

Не съм сигурен, че Токината ще е по-остра, ама хич.. Особено в ъглите, а и в периферията.. За филтрите - ако трябва да купуваш и 3-4 неутрални, ще се сетиш[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina AF 17-35mm f/4 AT-X Pro FX
Автор: jingov   
Дата:   08-07-13 22:44

krist -филтри имам , адаптери също ... а също Никора го няма в БГ още или не е там ,където очаквам .
Според фотозонето и това , което виждам , спада в остротата е по съществен при Никора . Притеснява ме и изработката му , тази пластамаса...
Не бързам за никъде, като дойде , ще тествам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina AF 17-35mm f/4 AT-X Pro FX
Автор: fly-free   
Дата:   09-07-13 00:23

А сравнена със Никкор 16-35 /4.Дали някой има снимки за сравнение?

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina AF 17-35mm f/4 AT-X Pro FX
Автор: jingov   
Дата:   09-07-13 11:52

fly-free - от него повече са недоволните , оказа се прекалено скъп, за оптичните си качества , които показва.

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina AF 17-35mm f/4 AT-X Pro FX
Автор: krist   
Дата:   09-07-13 13:11

В синтезиса го има новия 18-35, но ако държиш да е от друго място, чакай. Ще ми е интересно и на мен мнението, когато тестваш двата един до друг. Аз бързах и за това грабнах Никора в деня, в който се появи в БГ, тъй като заминавах на дълга почивка в Гръцко и ми трябваше, но предварително бях преслушал и Токината. Тестовете ми от двата не са на една и съща сцена, така че не мога да ги сравня директно, но това, което видях, ми беше достатъчно. Разбира се винаги бих чул и друго мнение, все пак не съм се оженил за Никора, даже се чудя дали в недалчено бъдеще да не го сменя все пак за 16-35, ако въобще остана с никонското тяло. За момента обаче от оптиката му специално съм доволен.


Отговори на това съобщение
 Re: Tokina AF 17-35mm f/4 AT-X Pro FX
Автор: fly-free   
Дата:   09-07-13 14:44

Аз говоря за Никкор 16-35/4
а ти може би за Токина 17-35/4

Интересно някой дали е правил тестове на различни широкоъгълни на ФФ.



Публикацията е редактирана (09-07-13 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina AF 17-35mm f/4 AT-X Pro FX
Автор: jingov   
Дата:   09-07-13 21:58

[Tokina 17-35url]

Отговори на това съобщение
 Re: Tokina AF 17-35mm f/4 AT-X Pro FX
Автор: jingov   
Дата:   09-07-13 22:00

Tokina 17-35


Отговори на това съобщение
 Re: Tokina AF 17-35mm f/4 AT-X Pro FX
Автор: krist   
Дата:   10-07-13 12:45

Каква е целта на тоя линк?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »