Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Оразмеряване на снимка за сайт
Автор: mitko85   
Дата:   01-07-13 21:00

Здравейте! Отдаде ми се възможност да снимам за едни познати,които искат да правят онлайн магазин. Продуктите са козметични. Нещо,което ме притеснява е , че искат 1000x 1000 пиксела. Възможно ли е това. Опитах се да ресайзна на дадения размер, но програмата автоматично хваща едната страна на 1000 а другата на 677. Снимам с 12 мп- това ми е максимума. Ще съм благодарен ако помогнете.

Отговори на това съобщение
 Re: Оразмеряване на снимка за сайт
Автор: e-mil   
Дата:   01-07-13 21:02

Търси из менютата "Crop"!

Отговори на това съобщение
 Re: Оразмеряване на снимка за сайт
Автор: McNicko   
Дата:   01-07-13 21:02

Преди някой да те е нахранил.

Снимаш с повече въздух от едната страна на продукта, после кроп на квадрат и след това оразмеряваш на 1000х1000.

Отговори на това съобщение
 Re: Оразмеряване на снимка за сайт
Автор: perchinkov   
Дата:   01-07-13 22:32

Друг вариант, зависи от самия магазин. Ако вече всичко е снимано и не може да се изреже до квадрат то ги правиш на 1000 по ширина и повечето магазини си допълват дължината с бели ленти отгоре и отдолу до квадрата. Ако стои грозно селектираш обекта и си сменяш фона и правиш размера квадратен. Ето ти един пример за неквадратна снимка:
http://europematelas.fr/oreillers/oreiller-bebe-30x40x6,5

Кликни на снимката с детето за да видиш голямата. По принцип тук снимките трябва да са 500х500



Публикацията е редактирана (01-07-13 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Оразмеряване на снимка за сайт
Автор: dekov   
Дата:   01-07-13 23:04

Ами то това става и с 1,5 MP, режеш от дългата страна и си готов, ама като дадеш маса пари за "профи" камера проблемите се увеличават [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Оразмеряване на снимка за сайт
Автор: Seifi   
Дата:   02-07-13 00:24

ползвай rawtherapee

С нея може да се реже снимката както искаш и програмата е проста и интуитивна за употреба. Без значение от формата в който си снимал.



Публикацията е редактирана (02-07-13 00:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Оразмеряване на снимка за сайт
Автор: catandgoddess   
Дата:   02-07-13 09:12

Dekov[smilie24]

и

e-mil[smilie24]



Публикацията е редактирана (02-07-13 09:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Оразмеряване на снимка за сайт
Автор: mitko85   
Дата:   02-07-13 09:37

Благодаря ви момчета, справих се. Направих си едно док. с 5000x5000, копирах елементите, тъй като съм ги рязал с пътечката, пейстнах ги, кропнах ги на квадрат, ресайзнах ги и се получи идеално. Благодаря ви за съветите.
Благословен ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Оразмеряване на снимка за сайт
Автор: Capolavoro   
Дата:   02-07-13 10:48

И защо им е 1000 х 1000, след като 950 е максимума при 1024 х 768 резолюция, за да не се получи скрол? Предполагам, че тези снимки ще се zoom-ват :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »