Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към притежатели на Oly epl3 и epl5
Автор: the_cat   
Дата:   17-06-13 11:09

Здравейте колеги,

Интересувам се от Olympus е-pl3 и e-pl5 и по-точно как е с ръчните настройки. Лесно ли се управлява камерата и кой е по-добър като контрол на ръчни настройки - в режим А, S и M - бленда, скорост на затвора.
Имам доста добър опит със e620, но нямам опит с тези два модела, а за мен е важно да има лесен контрол върху тези два параметъра.

Предварително благодаря и на всички, които няма да пишат и предлагат други марки [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към притежатели на Oly epl3 и epl5
Автор: serjy   
Дата:   17-06-13 13:25

много е трудно някой да ти каже дали ще ти е удобен фотоапарата на теб. според мен олимпусите са доста удобни камери, но спрямо конкретните модели най добре е да идеш в някой магазин и да си ги разкъцаш

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към притежатели на Oly epl3 и epl5
Автор: the_cat   
Дата:   17-06-13 14:01

Така е, но тук в Бургас в Павилиона почти никога няма модели на Оли за разцъкване, а не бих искал да ходя до София или Варна, за да ги пипна.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към притежатели на Oly epl3 и epl5
Автор: serjy   
Дата:   17-06-13 14:13

що не погледнеш в техномаркет или технополис, би трябвало да има бройки.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към притежатели на Oly epl3 и epl5
Автор: nevermess   
Дата:   17-06-13 14:49

Със сигурност разгледай апаратите. Oly epl3 и epl5 са много различни като идеология от e620.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към притежатели на Oly epl3 и epl5
Автор: МаркоД   
Дата:   18-06-13 15:32

Колега, с ЕPL 5 съм: Има изобилие от настройки на практика всичко от OMD плюс че супер контролния панел може да се управлява директно с докосване, а при видео може с докосване по време на запис да фокосираш. Неудобството е че е много малък и при носене често се случва без да искаш да натиснеш някой бутон, и че е само с една врътка. Много от бутоните може да си ги програмираш, аз например бутона за запис съм го направил да ми заключва експозицията на нисък ключ - много удобно при снимане на тъмни сцени. Но най-голямата сила според мен е че може да си съставиш 4 потребителски режима с всички настройки, можеш да си ги донастройваш и можеш да ги назначиш на колелцето с програмите, така само с едно завъртане сменяваш настройките. Апаратчето е предназначено както за начинаещи ентусиасти, така и за напреднали.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към притежатели на Oly epl3 и epl5
Автор: the_cat   
Дата:   19-06-13 11:42

@ МаркоД

Благодаря много за отговора ти! Това ми трябваше!
Благодаря и на Павилиона, които обещаха да доставят камерите, когато решим да купуваме, за да ги разгледаме и двете евентуално, въпреки, че вече везните клонят към epl5.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към притежатели на Oly epl3 и epl5
Автор: serjy   
Дата:   19-06-13 12:59

epl5 е с новия сензор и ако парите не са проблем, просто няма място за чудене [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към притежатели на Oly epl3 и epl5
Автор: Jankoff   
Дата:   19-06-13 19:04

Ауууу, ама как може изобщо да се обсъжда старият модел?
Разликата между двата сензора е огромна!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към притежатели на Oly epl3 и epl5
Автор: stoyanivanov   
Дата:   20-06-13 00:50

Хайде, хайде, имам и epl3, и ОМД, пробвах и epl5. Не го отписвайте старото сензорче на тройката, добро си е!
Но ако имаш пари - еднозначно epl5! Разликата не е само в сензора, МаркоД ти го каза по-горе точно!



Публикацията е редактирана (20-06-13 01:01)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »