Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: jellyfish1   
Дата:   24-05-13 23:50

Имам карта Sony SDHC 10 клас 94mb/s 32gb обем която вкарвам в слот за карти SD в лаптопа ми Леново (най-вероятно без значение) който е с уиндоус 8 .... и този тъп уиндоус при преформатира картата всеки път когато я сложа и ми се затриват всички снимки.... този проблем е от днес... не съм променял настройките по лаптопа и досега всичко си беше наред .. но днес! ... моля помагаййте!

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-05-13 02:23

Не съм чувал, че Уиндоус преформатира карти (или каквато и да било външна медия) без да пита и да кликнеш "ОК". Единият ми лаптоп е с Уиндоус 8 сравнително от скоро, но не съм имал подобен проблем. Опиши по-подробно какво се случва като вкараш картата - може пък да измъдря нещо. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: nsirakov   
Дата:   25-05-13 02:55

Аз д асподеля.. .имам някаква стара СД 521МБта, като е сложа в апарата ми казва КАРД ЕРРОР....като е форматирам на ПЦ-то се форматира без проблеми... ма във фото-то не бачка...

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: jellyfish1   
Дата:   25-05-13 17:05

Положението е следното - пъхам картата в слота за SD карти и ми се отваря автоматично прозорец със съдържанието на картата --> https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/971004_455804274513507_1437266999_n.jpg
След което папките изчезват една по една и не спират да изчезват каквото и да правя (пробвам да ги отворя)- и самото им изчезване с еслучва за около 3 сек. ... след което се появява това --> https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/931449_455804271180174_433766428_n.jpg
И от там като вляза през въпросната една икона и ме вкарва към същото съдържание, което е било преди да изтрие папките, НО без снимките ... картата е празна!!! И като я вкарам пак в апарата Sony a57 (не знам дали е от значение) и фотоапарата ми казва че трябва да си я преформатира и ми вади причина Image Database File not found. Create? и като потвърдя и си тръгва всичко добре с фотоапарата! ... надявам се съм бил изчерпателен обяснението си с оглед на моите компютърни познания - толкова мога да обясня. Може ли някой тук да помогне или да го нося на някой компютърджия да мисли по темата. (не ми се дават 20-30 лв за нещо което може да се окаже работа за 1 мин.)

Сега ми дойде на акъла да заключа картата (нали има едно чопче от страни на картата - когато я заключа ми вади папките - не ми ги трие и мога да си ги копирам, но като я откл
ча и я вкарам пак отново се случва същото както преди)



Публикацията е редактирана (25-05-13 17:12)

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: hose   
Дата:   25-05-13 17:32

на мен ми прилича на вирус...

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: tvk75   
Дата:   25-05-13 17:56

вирус е това колега [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: mmjm   
Дата:   25-05-13 21:48

Качва ти снимките някъде из фейсбука и ги трие от медията ама що така може би само ти знаеш, някое цъкнато да по инерция. За съжаление съм дотук, ако има някой по-запознат да помага.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: asahi   
Дата:   26-05-13 14:59

Щракни ключето на картата за по-сигурно.
Вирусът се нарича Уиндоус - правилно са те ориентирали колегите.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-05-13 17:00

asahi,
Пишете глупости, както винаги! [smilie23]

jellyfish1,
Това със сигурност е вирус!
Има цяла "фамилия", които вършат подобни поразии. Най-безобидните от тях не трият папките, а просто ги "скриват" и/или ги правят "Read only". Това, че не ги виждате в този случай се дължи на настройка на Уиндоус - "Do not show hidden files". Ако искате да проверите дали Вашият случай е такъв, сложете картата, отворете съдържанието в прозорец, кликнете менюто "View" и чекнете квадратчето пред "Hidden files". Ако папките са само скрити, а не изтрити, би трябвало да ги видите веднага.
Инсталирайте "Avast" (има официална безплатна версия) и сканирайте комппютъра си - би трябвало да идентифицира вируса и да го обезвреди. Ето линк: http://www.avast.com/en-eu/index

Опитахте ли да видите снимките в А57, след като са "изчезнали в компютъра"? По принцип след като изберете "Yes" при съобщение "Image Database File not found. Create?", апаратът НЕ форматира картата, а само създава база данни, която се ползва от фирмените софтуеъри на Сони - снимките и видео файловете (ако има такива на картата) остават непроменени. След "намесата" на вируса, обаче, нещата може и да не стоя точно по този начин! Пробвайте и пишете за резултата.
За съжаление подобен род проблеми се решават много трудно от дистанция, защото вариантите са много и трудно могат да бъдат описани.
Успех! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: nsirakov   
Дата:   26-05-13 20:59

а по моя проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: mmjm   
Дата:   26-05-13 21:02

Сканирай и с безплатната версия на това: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/

И както писа asahi, заключвай картата преди да я сложиш в четеца! Успех.



Публикацията е редактирана (26-05-13 21:06)

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: mmjm   
Дата:   26-05-13 21:13

nsirakov, Във фат или фат32 форматираш, какъв е апарата, пробвай да форматираш във фат![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: nsirakov   
Дата:   26-05-13 21:25

апарата е фуджи х100, форматирах с десен бутон през виндовс .. нямам идея фат или фат32 е било ( по дефолт което е)

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: mmjm   
Дата:   26-05-13 21:50

За фуджито няма значение. Виж дали товаhttps://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/SDFormatter_4e.pdf
ти върши работа, и евентуално си я изтегли.


Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: jellyfish1   
Дата:   28-05-13 15:59

Пробвах с няколко антивирусни последователно - всички ъпдейтнати до последна версия - не намират вирус, червей, троянец, къртица, спартанец и още колкото там интересни имена си имат тези гнусни дигитални изчадия. При използване на друг лаптоп за разтоварване на снимките - проблеми няма! И остава опцията за заключване на картата. Явно въпроса не може да се реши с няколко думи. .. благодаря на всички отзовали се!

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-05-13 16:08

jellyfish1, отваря ли ти програма за прехвърляне на снимките?

Аз не виждам никакъв проблем... хубаво имаш карта еди си каква, уйн еди какъв и тн...

Като сложиш картата какво става? Отваря ти прозорец в които те пита, какво да направиш с медията която е отчел?
Да не би в този прозорец който ти отваря случайно да е посочена и програма за прехвърляне? Или самата програма се е бъгнала?
Ако само на лаптопа ти излиза с този номер, преинсталирай програмата за прехвърляне на снимки.
Може да се получи бъг, ако разполагаш също с инсталирани две подобни... да речем едната от CD-то на апрата и другата Lightrooma.

Толкова ли е трудно да направиш 2-3 скрина да разберем какво точно не ти е ясно?

Вируси-мируси, тинтири-минтири антивирусни...[smilie18]



Публикацията е редактирана (28-05-13 16:30)

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: jellyfish1   
Дата:   29-05-13 08:21

аз направих 2-3 скрийна, за които сложих линк в първото ми съобщение още .... не ползвам програма за прехвърляне - директно си копирам файловете от картата на харда и тогава вече влизат в lightroom-а.... А като вкарам картата по подразбиране съм задал да ми отваря прозорец със съдържимото на картата - въобще не ми отваря въпрос какво да прави.... обаче тези настройки съм ги задал преди месеци,а проблема от преди дни. То пак ми отваря прозорец, но в този прозорец се появява шорткът, който няма място там!

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: mcnicko   
Дата:   29-05-13 09:00

Отвори - Control Panel\All Control Panel Items\AutoPlay

После виж къде какво имаш зададено там, направи всички на - Ask Me Every Time и маркирай горе отметката с Use Auto Play for all media and devices

Може и да оправи нещата.

Да си забелязал случайно да ти намалява пространството на харда от както това се случва? Някъде имаше опция windows да си трие файловете от медиата сам след импорт. Ако случайно си маркирал по грешка да ги импортва сам и трие след това, може и да се случват разни такива аномалии. Дано горния начин помогне, аз за друго не се сещам поне в момента.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ с SD картата
Автор: jellyfish1   
Дата:   01-06-13 10:28

mcnicko - благодаря за предложението, но това не решава проблема. Пробвах го вече и аз и човека който хванах да ми оправя компа. Ситуацията е под контрол вече ... продължава да ми вади шорткъта, но поне не ми трие папките и съдържанието им (което мен ме устройва). Иначе при мен винаги е било Ask me every time именно защото съм си патил преди години от недоглеждане и прибързване в отговорите на подобни съобщения. ;)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »