Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля препоръчайте видеостатив
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   20-05-13 20:02

Хей моля който разбира от видеостативи да сподели и препоръча какъв да си взема. Имам следните няколко въпроса и ми се ще видеостатива да е по-лек защото ще го нося в голяма 90 литрова планинарска раница :)
Виодеостатив с каква минимална височина да търся? Колко лева да си подготвя долу-горе? Ще снимам документален филм с него и DSLR-a си :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте видеостатив
Автор: langel   
Дата:   20-05-13 20:19

Леко, бюджетно, достатъчно:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/237422000020.html


По-стабилно, по-тежко, по-скъпо:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/237439000005.html

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте видеостатив
Автор: lion4e   
Дата:   20-05-13 22:31

Benro KH-25, нов!

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=10280



Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте видеостатив
Автор: Redimido   
Дата:   31-05-13 11:09

Здравей,

Аз ползвам този:

http://hama-bg.com/bg/product-view/7602.html

Върши ми чудесна работа за моя D3200...определено. Евтин е, и е стабилен. На мен повече не ми трябва от един статив. А и говорим за цена 50 лв...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте видеостатив
Автор: rufo   
Дата:   31-05-13 21:00

По принцип :За видео ! Винаги взимай по стабилното и
по-тежкото - после ще разбереш защо..

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте видеостатив
Автор: kvakioh   
Дата:   01-06-13 15:58

Аз също поддържам тезата, че за видео, където и да е, трябва по-стабилно и тежко. Макар че видео не снимам, само съм виждал какви се ползват.
Като цена, като човек счупил 1 статив за 100 лв, и още 1 за 200лв (този беше с дефект, който не замениха), и с нов, за 250лв, бих казал, че поне 150лв за статив трябва да се отделят.
Този Бенро KH-25 не е лош.
Всичко опира до финанси все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте видеостатив
Автор: fotorafi   
Дата:   01-06-13 17:42

Полупрофесионален ТРИНОЖНИК- CAMLINK-TP 2500, НЕУПОТРЕБЯВАН, НОВ
сгънат...62 см
разгънат...156 см.
тежести до 4,5 кг.
ТРИНОЖНИКЪТ е полупрофесионален клас, 3 разгъващи се крака и повдигаща се колонка с манивела. Многофункционална панорамна глава с плочка за бърз монтаж и демонтаж на апарат.Изработен от алуминиева сплав.
НЕУПОТРЕБЯВАН, ЧИСТО НОВ С КАЛЪФ И КУТИЯ.Закупен от Англия
цена.........60 лв

http://www.ebay.co.uk/itm/Camlink-TP2500-Tripod-FREE-UK-FEDEX-DELIVERY-/251210588961?pt=UK_Tripods_Monopods&hash=item3a7d516321#ht_707wt_904



Публикацията е редактирана (24-08-13 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте видеостатив
Автор: stefan_chernev   
Дата:   05-08-13 19:14

Аз идвам от видеото и със стативите нещата са много сериозни. Хубав статив е на цена поне 1500 лв (Miller, Sachtler). Някакви неща за 100 лева са абсурдни. Понеже на мен ми трябваше нещо много леко и компактно за DSLR, взех глава Benro S6 със крака Benro A26-нещо си. Цялото излиза малко под 500 лв. И е компромисно. Главата няма контрол по хоризонталата и панорамирането става много трудно (особено ако си на 200мм). Много съм мислил по тази тема и този вариант за малко пари е най-приемлив. Скоро ще направя ревю на главата S6, но истинската работа си е голям и тежък статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте видеостатив
Автор: radi_nrj   
Дата:   23-08-13 23:42

Здравейте колеги,

Първо да се извиня, че ползва чужда тема, но реших, че няма смисъл да отварям нова след като има вече такава макар и с малко по-различен въпрос

Мисля да оборудвам моя Lumix FZ100 с видео статив с флуидна глава ама нямам никакво наблюдение. Харесах 2 модела на Velbon в диапазона около 200лв и това, което чета и гледам по ревюта за тях до момента, е че всички хвалят видео главата, но самите стативи били много зле. Е вярно тия дето правят ревютата ползват доста по-сериозна техника и разбиранията са им малко изкривени, но мисля, че за моя турбо сапунер ще вършат чудна работа. Ей ги 2-та модела:

Velbon VIDEOMATE 638

Velbon DV-6000

Някой някакви отзиви? Заслужава ли си DV-6000 допълнителните 70лв или при моята техника няма да има особено значение. Снимам предимно официалните състезанията по драг рейсинг, но напълно любителски.



Публикацията е редактирана (26-08-13 16:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте видеостатив
Автор: Pink_Kong   
Дата:   24-08-13 10:19

По- добре с флуидна глава. Идва въпроса с какви и колко тежки оптики ще се снима.
Ако снимаш с над 100мм обективи ти трябва доста добра глава и стабилни крака.
Препоръчвам ти Винтен, Милър, Сахлер, по-евтин вариант е Манфрото за видео.
Всеки статив си има спецификация за тежестта, която ще му закачиш.
Имат различни типове захващане на краката долу.Някои са с "паяк", други не се нуждаят и стоят разтворени и без него, но като цяло са по-нестабилни. Ако ще снимаш статики - може по-лек и евтин вариант. Ако ще правиш панорами, особено ако ще работиш с дългофокусна оптика - визможно най- стабилното като крака и мазното като глава. С фотографски статив - просто забрави.
Потърси си втора ръка читав статив. Но каквото и да решиш да взимаш, задължително пробвай с камерата преди това.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте видеостатив
Автор: Pink_Kong   
Дата:   24-08-13 10:21

Ради, нито един от двата модела не стават за видео.
Ще ги пуснеш в базара още първата седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте видеостатив
Автор: radi_nrj   
Дата:   25-08-13 00:21

Както вече писах снимам с Lumix FZ100, който си е "турбосапунер", но има много добро видео. Теглото остава фиксирано тъй като оптиката не се сменя и е 540g. Снимам абсолютно любителски и до момента се оправям с една Hama Star 62, която освен, че е смотана е чисто фотографска. Тези Velbon-и към, които съм се насочил все пак са с флуидна глава и все ми се струва, че ще са по-добре от Hama-та...

Очаквах да получа обосновани мнения за конкретните предложения и не мисля на апарат, който по себестойност е под 500лв да му взимам статив за 1000лв. Явно ще ходя да разгледам на място, да тествам и ще споделя личните си впечатления пък дано са от полза на някой.

Ето пример за това което снимам:
http://www.youtube.com/watch?v=q3TGrLCN2Pg


Това видео съм го заснел с обикновен и доста евтин фотографски статив Hama Star 62. Единствения му проблем бе, че при високи температури затяга на пан и тилт поради липса на флуидна глава иначе с моя половин килограмов "турбосапунер" стоеше доста стабилно.



Публикацията е редактирана (26-08-13 16:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте видеостатив
Автор: gbdesign   
Дата:   25-08-13 00:35

Напълно подкрепям мнението на stefan_chernev. Нищо под 1500 лв. не става за видео. За да направиш панорама или плавно варио до отдалечен обект си се иска голям и тежък статив с маслена глава. Ако ще снимаш по планините, по-добре снимай обикновени снимки на максимална резолюция, които после да раздвижиш във видеоедитинг програма. Така ще симулираш панорами или зум. За спортни състезания трябва още по-хубав статив! Стативи с врътка за регулиране по височина, хич и не ги гледай! Те не стават за видео и се клатушкат, мърдат и скърцат.



Публикацията е редактирана (25-08-13 00:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте видеостатив
Автор: radi_nrj   
Дата:   26-08-13 16:19

Ясно! До тук разбирам, че няма значение това, че снимам любителски с любителски фотоапарат. Трябва задължително да си взема професионален видео статив за 1500лв, който може да носи 10kg видео камера иначе нищо няма да мога да заснема. Благодаря все пак за напътствията...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте видеостатив
Автор: gbdesign   
Дата:   26-08-13 16:25

Можеш да си вземеш статив и за 20 лв. и вероятно ще ти стои достатъчно стабилно фотоапарата на него, но забрави за каквито и да било движения на камерата по време на снимане. Имам 10-тина годишен стаж с всякакви камери и стативи и ти казвам от опит. На времето снимах интервюта със статив за 80 лв. Естествено, мнооого внимателно натисках REС бутона и после 15 мин. пълна статика... Снимал съм и статив за 90 килограмова камера с 6 килограмова такава... удоволствие е...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте видеостатив
Автор: radi_nrj   
Дата:   26-08-13 16:39

Поради ограниченото време и бюджет закупих Velbon VIDEOMATE 638. Статива не е нищо особено и наистина е доста лек за целта, но главата е просто приказна. Да ва вузможност много плавен пан и тилт и реглулирането на съпротивлението е доста плавно за толкова евтин статив.



Публикацията е редактирана (03-09-13 10:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля препоръчайте видеостатив
Автор: radi_nrj   
Дата:   04-09-13 12:54

Първи впечатления от статива.

Точно както бяха писали в нета и говорили в youtube главата е много приятна за работа и дава възможност за много плавни движения и много прецизна настройка на съпротивлението. Ако забравите да си затегнете контрата допълнителната телескопична тръба остава един неприятен луфт в основата на главата при панинг, но не е фатално защото се оправя за една секунда. При мен ще е винаги затегнато защото тази функция на статива едва ли ще я ползвам.

Самия статив е доста масивен за фотографски, но прекалено лек за видео. Даже като завъртя главата по-рязко по хоризонтала вдига единия си крак. Както и да е това с тежестта ще го оправим лесно и евтино.

Моето заключение, е че за парите си е доста добър.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »