Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за Fuji S2 Pro!
Автор: Aleksandr   
Дата:   14-05-13 15:58

Уважаеми форумци!
Позволявам си да ви безпокоя, тъй като в северозапада няма кого да попитам за този рядък апарат.
Сутринта му поставих заредени акумулатори, другия к-т батерии са на 500 кадъра, и на двата индикацията беше за пълни. Щракнах десетина пъти, изгасих го, след около половин час го включих отново и тогава при първо натискане на спусъка изведнъж умря! Никъде нищо не показва на трите си екрана. Извадих огледах и поставих неколкократно батериите - все същото.
Моля ако някой се досеща за причина или знае кой може да помогне, да каже - ще съм му много благодарен!


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Fuji S2 Pro!
Автор: bumbar   
Дата:   14-05-13 20:20

Литиевите батерии как са? Ако са живи, през горния дисплей ще има тънка черта и при изключено, а ако АА паднат, трябва да се чуе тихо изписукване и за момент поне да покаже индикация за слаби батерии. Това е хищен за ток апарат!
Ако литиевите умрат, ще се държи като умрял, ако са вътре. Ако се извадят, ще може да работи само на АА (авариен режим) без светкавица и ще пищи след всяко щракване.
Една проба с читави и докрай заредени акумулаторни АА, без да са сложени литиевите, ще покаже дали работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Fuji S2 Pro!
Автор: Aleksandr   
Дата:   14-05-13 23:55

Здравейте, bumbar!
Благодаря за теста, който предложихте. Литиевите се оказаха едни малки предатели! Няма и 500 щраквания да е направил с тях, а вече са мъртви.
БЛАГОДАРЯ!


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Fuji S2 Pro!
Автор: bumbar   
Дата:   15-05-13 18:25

Радвам се, че е било фалшива тревога. Е, няма как, литиевите батерии са скъпичък консуматив. Аз ползвам акумулаторни CR2 за целта.
Много и успешни снимки с Фуджо!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Fuji S2 Pro!
Автор: iasen2   
Дата:   15-05-13 19:14

За тази ламя си вземи едно зарядно MH-C9000 и си в джаза :) Чакаме хубави снимки !

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Fuji S2 Pro!
Автор: Aleksandr   
Дата:   15-05-13 22:54

Благодаря за съветите и пожеланията!
Гледам тук форумци как говорят за последни генерации матрици, за залеза на ДСЛР-те и т.п и си викам, къде съм тръгнал с тази антика, но мен страшно ме кефи. През годините по неволя или от любопитатво смених два пентакса, две сонита и канон, но това, макар и най-старо, най ме удовлетворява...


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Fuji S2 Pro!
Автор: apollo   
Дата:   15-05-13 23:20

Ей браво за апаратчето и да те радва много [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Fuji S2 Pro!
Автор: daniil-k   
Дата:   16-05-13 02:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »