Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: s_l   
Дата:   22-04-13 15:27

Здравейте! Има ли тук хора с впечатления от MakBook Pro 15' Retina (Early 2013). За предишния модел (Mid 2012) имаше доста негативни отзиви, но в сегашните гледам доста хардуер са сменили. Попадам все пак на някакъв проблем с вентилатори и ми се иска да рабера горе-долу обективно, как се държи машината.
Благодаря на хората, които биха споделили.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: sky-fan   
Дата:   22-04-13 15:55

Аз съм с mid 2012 и не виждам проблеми. Бях чел за проблеми с матрицата, но моя няма такива, а е LG.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: Lycan   
Дата:   22-04-13 16:00

Сигурен ли си че уцелил си правилния форум?

apple-bg.com


Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: s_l   
Дата:   22-04-13 16:03

Да занм за apple-bg. За сега тук питам.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: sky-fan   
Дата:   22-04-13 16:37

Какъв е проблема с 2013 модела? Нали има гаранция 3 години.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: X_C   
Дата:   22-04-13 16:50

Не беше ли една година гаранцията, а другите две се купуват?

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: s_l   
Дата:   22-04-13 17:03

Има гаренция да, просто загубата на време е загуба на пари, които обаче гаранцията не би ми възстановила. Напоследък им излиза по-евтино да сервизират и подменят до откат, отколкото да влагат при концепта и производството. Доколкото това носи по-голяма печалба е ок, но за мен като краен потребител е загуба на пари.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: s_l   
Дата:   22-04-13 17:05

По горе нямам предвид само Apple..

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: hotsnail   
Дата:   22-04-13 17:13

Ако си решил че има проблем не купувай. Сигурен съм, че много хиляди хора ползват миналогодишните макбуци с ретина дисплей, са щастливи и нямат проблеми.



Публикацията е редактирана (22-04-13 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: s_l   
Дата:   22-04-13 17:16

Още не съм решил, даже съм по-скоро положително настроен. Просто търся още информация.
Същата положителна настройка обаче не помогна много при покупката на едно d800..

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: victory13   
Дата:   22-04-13 17:34

еми пробвай с отрицателна... посоката на емоциите може да е водоравна, или нагоре, но никога надолу [cool] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: hotsnail   
Дата:   22-04-13 17:37

ами да с никон стана малко рулетка работата. Бъркаш в торбата и каквото извадиш. Гледаш да купуваш от магазин, дето можеш да го върнеш овреме, ако се окаже къса клечка.

Аз си взех тънкия 13" мак и за сега баца добре. Бавен е и малко памет има ама...

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: victory13   
Дата:   22-04-13 17:39

... е ти не бързаш за никъде и никога...

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: sky-fan   
Дата:   22-04-13 17:42

Какво му има на твоя д800? Аз не мисля, че ретината ще даде толкова много фира. Да другите 2 години се купуват, но са смешни пари. Мисля $200 някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: s_l   
Дата:   22-04-13 17:56

Не става дума, че дисплея ще дава фира, ами нещо вентилаторите се включвали на фулл без причина при определени ситуации.. ще потърся линка. А това за дисплеите като го прочетох и не повярваь, все пак се надявам в новата ревизия да са го оправили ако е истина.
Относно никона, за сега трябва да се калибрира в сервиз, защото ако аз го калибрирам работи добре фокуса на разстояния приблизително, около тези при които съм го калибрирал. На безкрайност - фронт фокус на близки дистанции back focus. Това лесно, после обаче почват сервизирането в чужбина, за да се оправи неточно работещата лява част от АФ модула..И така

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: s_l   
Дата:   22-04-13 18:03

Това е общо за ретината..

http://9to5mac.com/2013/03/20/macbook-pro-with-retina-display-problems-in-every-dimension/


Това е за вентилаторите при mid 2013

http://www.geek.com/apple/early-2013-retina-macbook-pro-succumbs-to-fan-speed-issue-1541845/

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: dekov   
Дата:   22-04-13 18:15

Абе гледам, не ги карат много- много , все РС та ,тук там някой Мак [smile] :)


Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: s_l   
Дата:   22-04-13 18:29

Като Ролс Ройс а?
Хубаво е да има хумор @dekov, оценявам го. Все пак ако имаш информация по темата сподели я моля те.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: stav   
Дата:   22-04-13 23:13

Аз имах проблем с вентилаторите на един 2009 г. модел, но с едно програмче се лекуваше докато при един update го оправиха окончателно. Та и да има нещо, въпрос на някой patch е да го оправят.

Сега съм с mid 2011 и се замислям за ретината, но само заради това май не си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: hotsnail   
Дата:   22-04-13 23:16

dekov написа:

> Абе гледам, не ги карат много-
> много , все РС та ,тук там някой Мак
> [smile] :)
>

Скъпи са в България. В щатите е рядкост да видиш PC. Там Мак-а идва на по-висока ама поносима цена.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: georgivelev   
Дата:   22-04-13 23:17

Трима мои колеги имат ретина прота - две тринайски и една петнайска. Стар-нов модел, вече не помня. Единият от тях е графичен дизайнер. Никой от тях не се е оплакал. Ако трябваше да си купя лаптоп без никакво колебание щях да чушна 3к за 13" ретина. (по-вероятно щяха да ми го докарат от америка) Мацбуц еър е също добра концепция, но мониторчето му е слабо за фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: avo   
Дата:   23-04-13 00:10

Аз съм с ретина 13.от 2013. И да не те излъжа нещо, но според мен няма вентилатори в моя, няма и отвори за въздух, напълно безшумен е. Със SSD диск е вместо хард и стартира ужасно бързо. Засега проблеми - никакви.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: Canon   
Дата:   23-04-13 00:17

Разговора не е конструктивен.
Аналогично е при колите. Един и същ модел, но с различни двигатели - 1200 ,1400,1600 и 1900 кубика на една марка имат различни проблеми.
Знае се, че от четирите, само 1400 е проблемния двигател, не е коректно да се прехвърлят асоциации за качествата на останалите към него или недостатъците му към останалите.



Публикацията е редактирана (23-04-13 00:18)

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: sky-fan   
Дата:   23-04-13 01:01

Ретината се прави в 2 основни конфигурации. Едната е с по-бавен процесор, а другата с по-бърз. Освен това ако си го поръчваш индивидуално можеш само рам да му сложиш повече и повече хард. Друго не се променя.

Отговори на това съобщение
 Re: проблемни ли са новите MacBook pro
Автор: bpavlov   
Дата:   23-04-13 01:22


То това, че един дизайнер е доволен от даден лаптоп, не означава абслолютно нищо. Горе долу като да си купуваш кола и да питаш дизайнеро каква. Имам приятел програмист, който смени предишния топ модел 17" 1920х1200 с новия ретина 15.6 и каза, че не се чувства никак щастлив. Деградация на видеоскоростта заради многото точки и по-малък дисплей за сметка на нищо като компенсация. Аз също имам 17" с 1680 на 1050 точки и не бих го сменил за 15.6 ако ще не ретина, ами вагина да му е дисплея.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »