Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с цветовете при Color Exef Pro
Автор: ivovi   
Дата:   18-04-13 22:06

Здравейте,
Попаднах на хубави думи за Color Exef Pro 4 и реших да го изпробвам този plugin за Photoshop, обаче имам някакъв проблем с цветовете. Когато отворя файла с Color Exef Pro някои от нюансите на черното се променят в синьо-лилаво. В началото си помислих, че програмата не работи както трябва, но я инсталирах и на лаптопа ми. Там всичко е наред и това разминаване в цветовете го няма.

Ето примери:

Файлът отворен с CS5.1:
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/547322_10200571948495642_297065642_n.jpg


Същият файл отворен с Color Exef Pro 4:
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/64129_10200571948455641_923336036_n.jpg


Някой ако е използва тази програма или ако си има някаква идея от какво може да се получава ще съм му много благодарен.

Благодаря! [beer]

ПП: Ако случайно има някакво значение да кажа, че монитора ми е калибриран и лаптопа също.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с цветовете при Color Exef Pro
Автор: dfxos   
Дата:   18-04-13 22:21

Долу в прозорчето Loupe & Histogram, като минеш с мишката се появяват 2 квадратчета срещу всяка функция, виж да не си маркирал някое от тях - едното показва изгорелите пиксели при тъмните, а другото при светлите места.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с цветовете при Color Exef Pro
Автор: ivovi   
Дата:   19-04-13 18:25

Благодаря много за съвета dfxos. За жалост се оказа, че не е това проблема. Преинсталирах цялото приложение и отново е по същият начин [smilie2] Вече се чудя как да го подкарам, понеже този Plugin почти няма какво да му се настройва [smilie11] Много странен проблем. Някой ако има решение или предположение ще се радвам да го прочета.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с цветовете при Color Exef Pro
Автор: marto   
Дата:   19-04-13 18:46

А при всички филтри ли е така?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с цветовете при Color Exef Pro
Автор: ivovi   
Дата:   19-04-13 19:10

Да, при всички филтри е така[smilie2] На дадения пример е без приложен филтър. Още щом се зареди в Color Exef Pro излиза с такива цветове. След като добавя някой филтър към снимката и се прехвърли във Photoshop излиза с нормални цветове, но в Color Exef Pro се появяват тези нюанси и ми пречат на преценката за реалният резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с цветовете при Color Exef Pro
Автор: ivovi   
Дата:   20-04-13 02:19

Здравейте, колеги,
Открих най-после проблема. За мое голямо учудване се оказа драйвъра на видеокарта. Реших да го махна и проблемът изчезна :) За мое щастие е излезнал по-нов драйвър, при който няма такъв проблем с Plugin-a.[cool] Много благодаря на всички за съветите![beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »