Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Flash - help
Автор: Marian.Peev   
Дата:   12-04-13 21:26

Правя снимки предимно в зала, но вградената светкавица осветява на много близко разстояние , пък на мен ми трябва светкавица която осветя на по далечно растояние но и да е преносима да не е студийна.Ако може някои да ми даде съвет каква светкавица да си купя за канонско тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Flash - help
Автор: Marian.Peev   
Дата:   12-04-13 21:31

Но ако може да предлагате все пак светкавици на приемлива цена :)мерси предварително на всеки изразил мнението си

Отговори на това съобщение
 Re: Flash - help
Автор: didesignbg   
Дата:   12-04-13 21:40

Ако снимаш с дълъг обектив - frensel, иначе трудна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Flash - help
Автор: Marian.Peev   
Дата:   12-04-13 21:47

didesignbg можеш ли да ми дадеш малко инфо за тия обективи ?

Отговори на това съобщение
 Re: Flash - help
Автор: perchinkov   
Дата:   12-04-13 21:49

Зависи колко далече ти трябва да освети. А ако става дума за фотоапарата от профила ти, той няма гнездо за външна светкавица (поне не виждам на картинките). Ще ти трябва нещо което се пали от вградената. Ето тука има една евтинийка.


Отговори на това съобщение
 Re: Flash - help
Автор: Marian.Peev   
Дата:   12-04-13 21:51

аз мисля сега да го сменям, понеже няма как да използвам външна светкавица, но ме интерисува и колко пари трябва да приготвя за светкавица която примерно може да праща на 10-20 метра примерно

Отговори на това съобщение
 Re: Flash - help
Автор: perchinkov   
Дата:   12-04-13 22:37

Ето едни светкавици тук. Тия с водещо число над 35 ще могат да светнат над 10 м при по-високо ISO. Във форума имаше няколко теми как да си сметнеш на какво разстояние може да се снима в зависимост от водещото число. Потърси ги и си сметни какво водещо число ти е нужно според това какъв апарат и обектив мислиш да купуваш. А ако искаш оригинална светкавица, цените са мин. х2 спрямо тия от линка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »