Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ F200EXR кабел ?
Автор: niko_bg   
Дата:   11-04-13 23:54

Търся кабел за този апарат ,смених вече три вида и никой непасва ? Моля кажете какъв е оригиналния кабел за този апарат ? На апарата броя 16 пина из нета пише че кабела бил 14 пин пробвах с такъв нестава,други мнения са за 8 пин и с таъп пробвах нестава ,и с 6 пин пробвах пак нестава . Моля помогнете.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ F200EXR кабел ?
Автор: stenlius   
Дата:   12-04-13 09:11

Примерно такъв?


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ F200EXR кабел ?
Автор: niko_bg   
Дата:   12-04-13 10:21

Ти имал ли си такъв апарат ? Ако може да ми покажеш как изглежда буксата и с колко пина трябва да е ? Ето това е гнездодо на апарата ! http://dpinterface.com/reviews/fujifilm-finepix-f200/fuji-f200-port.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ F200EXR кабел ?
Автор: stenlius   
Дата:   12-04-13 10:40

Нямам F200EXR, но си играх скоро с такъв - оригиналният кабел е комбиниран RCA+USB, според мен буксата на почти всички Fuji от F серията е стандартна. Имам F20 и ще му преброя пиновете на кабела. Ето така изглежда буксата на F200EXR:


http://show.martgreat.com/PBBAQV_1_image.jpg



А този кабел би трябвало да става: PZ04832-100 с Гугъл ще откриеш доста места, които го продават.



Ако ти трябва само USB - не е ли по-добре с card reader направо да действаш? Или искаш да ъпдейтваш фърмуер?



Публикацията е редактирана (12-04-13 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ F200EXR кабел ?
Автор: niko_bg   
Дата:   12-04-13 11:00

И аз за този си мислех първо,купих го пробвам невлиза докрай и иска сила ,като го закача на компа дава че усбито дава на късо . Тоест не е той ,на апарата броя 16 пина а на буксата 14пин . Трябва ми за ъпрейт както и да го зареждам през усбито за по-удобно .

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ F200EXR кабел ?
Автор: stenlius   
Дата:   12-04-13 13:21

Не можеш да го зареждаш през USB, само с външното зарядно. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ F200EXR кабел ?
Автор: didesignbg   
Дата:   12-04-13 14:01

За ъпдейт на фърмуеър кабел не ти е нужен. dat файла се слага в основната папка на форматирана в апарата карта, с четец на карти например. Не съм го правил конкретно на ф200, но на другите ми фуджита е нямало проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ F200EXR кабел ?
Автор: b0bb0   
Дата:   12-04-13 21:41

На моето Fuji F200EXR USB-то е такова:


http://img854.imageshack.us/img854/2029/fujif200exrusb.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Помощ F200EXR кабел ?
Автор: niko_bg   
Дата:   12-04-13 21:44

ха така вече съм съгласен :) мерси за хубавата снимка ! А това само усб ли е или е заедно кабела с видео чинчове ? И не се ли зарежда през него апарата ? Също пише ли нещо на кабела ,как да го търся ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ F200EXR кабел ?
Автор: митник   
Дата:   15-04-13 02:03

Кабелът на другия край има освен USB накрайник и отделни бял и жълт накрайници за видеовръзка.
Батерията на апарата се зарежда, като се извади и се постави в отделно зареждащо (модел "BC-45W"), което се включва без кабел направо в 100-240 Волта мрежа чрез преходник (поне при мен - купуван е във Великобритания).
Няма надписи по накрайниците, но върху същинските кабели има надписи, като на по-дебелия, в частта към апарата, започва с емблемата на търговеца и следва:
AWM E101344 STYLE 20276 80°C 30V SPACE SHUTTLE-D,
а на по-тънките - два съвсем тънки само за видео и един средно дебел за USB, е еднакъв, доколкото се разчита:
Е180908 (емблема) CB-300 CHANGBAO PVC TUBING 105°C VW-1
Къде се търси - не съм правил опити.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ F200EXR кабел ?
Автор: niko_bg   
Дата:   15-04-13 11:22

Мерси на всички за помоща . Оказва се мисията невъзможна откриването на такъв кабел . Ще карам по старомодният метод,с четец и зарядно . А да питам този инфраред как се използва,знаете ли ? Неоткривам никаква обция! То и да открия верочтно ще е твърде бавно с него ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »