Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за идеи за втори фотоапарат
Автор: kalsky   
Дата:   03-04-13 13:00

Жена ми е виновна за всичко!...

Всичко си вървеше по мед и масло. Имам Canon 550d оборудван със Sigma 10-20 i Canon 70-200 и тъкмо се колебаех между 15-85 и 17-55, когато се случи неизбежното: жена ми се запали по фотографията. Ами сега?! Ясно е, че с един фотоапарат не става! Разсъждавам върху два варианта:

1. Компактен без сменяема оптика - привлича ме X20, но пък се чудя дали че матрица с размери 2/3" (8.8 x 6.6 mm) няма да ми вгорчава вкуса понякога...
2. Втори ДСЛР Канон (вероятно употребяван) за да си ползвам вече наличните обективи.

Ако се сещате за подходящи варианти, ще съм благодарен да ги споделите. [beer]

Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за идеи за втори фотоапарат
Автор: ZENON   
Дата:   03-04-13 13:05

Може малко фенски да звучи, ма я си земи един Некс.
Не съм пристрастен в интересн на истината. Просто сенора е голям. За мен това не е маловажно.
Както и да е.
Ако го купиш, има голяма вероятност да ползваш Канона по-рядко [smilie21]
Пък и за жена ти ще е по удобно.
Въпреки, че за жена... май една сапунерка си е в реда на нещата...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за идеи за втори фотоапарат
Автор: mcnicko   
Дата:   03-04-13 13:15

Ако си сигурен, че няма да се карате за обективите си вземи второ канонско тяло.

Знам обаче за не една двойка фотографи в които единия има никонска, а другия канонска система. Целта - да се ползват благините на двете системи.

Некса в случая не е лошо решение - пак ще се радвате на две системи. Въпроса е обаче ще имате ли финансовите сили да си угаждате и двамата на глезотиите.[smilie8]

Що па точно сапунерка да е най в реда на нещата?!?!? [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Дай като е жена, да я лишим от правото да и е удобно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за идеи за втори фотоапарат
Автор: kalsky   
Дата:   03-04-13 13:30

"Сапунерката" изобщо не е вариант! [smile]

Понеже нямам никакъв опит с Nex-ове или Olympus-и се чудя, дали различното управление няма да създадя повече проблеми отколкото са предимствата, че имат компктни размери. Всъщност въпроса май опира до напоследък модерната тема "ДСЛР или безогледален"...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за идеи за втори фотоапарат
Автор: vga   
Дата:   03-04-13 14:35

Ако искаш сменяеми обективи си вземи Фуджи със сменяеми обективи, за малък апарат. Ако искаш без сменяеми - пак Фуджи, ама x100s. Впрочем, Nikon A има най-добрата матрица от всичките видове сапунерки [smilie3]

Ако бях на твое място и парите ми не зависеха от фотографията бих си взел компактен безогледален апарат. Най-вероятно Fuji X-Pro1 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за идеи за втори фотоапарат
Автор: realnoncho   
Дата:   03-04-13 14:37

Вземи си EOS M, поне обективите ще са ти съвместими с малък стандартен преходник. 2 системи със сменяеми обективи е прекалено.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за идеи за втори фотоапарат
Автор: mbtutu   
Дата:   03-04-13 14:40

Втори 550 или 650. Освен обективите ще ползвате батерии, грип ...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за идеи за втори фотоапарат
Автор: kalsky   
Дата:   03-04-13 14:49

Тези дни ще отида да видя на живо в магазина. Ще погледна и Canon PowerShot G1X. Надявам се да си го "позная" [smile]

Благодаря на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за идеи за втори фотоапарат
Автор: shilo   
Дата:   03-04-13 15:27

По-добрър вариант е да си купите втори ДСЛР. Така си спестявате мрънкането от неравнопоставеността. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за идеи за втори фотоапарат
Автор: Kolev68   
Дата:   03-04-13 19:20

Какви жени [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за идеи за втори фотоапарат
Автор: da.fo   
Дата:   03-04-13 20:20

А бе купи и един Nikon на жена ти , че поне споровете Ви в къщи ще бъдат само на тема Canon/Nikon и въобще ще забравите за семейни дразги от типа на "защо кучето не си разходил", " защо чиниите не са сложени в съдомиялната" и т н. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за идеи за втори фотоапарат
Автор: kalsky   
Дата:   04-04-13 17:47

След като сложих вариантите на масата и претеглих плюсовете и минусите за мен се спрях на ДСЛР с 15-85. Благодаря още веднъж за всички мнения! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за идеи за втори фотоапарат
Автор: vga   
Дата:   04-04-13 17:49

Сигурен ли си, че погледна Никон А? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за идеи за втори фотоапарат
Автор: chill   
Дата:   04-04-13 17:52

Продай 550-то, купи си 5D(2) и 7D :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за идеи за втори фотоапарат
Автор: kalsky   
Дата:   04-04-13 17:53

Обърнах му специално внимание!
Не робувам на марки, апарата е чудесен, но реших, че не е за мен!
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за идеи за втори фотоапарат
Автор: Otvorenia   
Дата:   06-04-13 01:44

Предвид че си сe насочил към EF-S обективи, втори ДСЛР кропка е най оптималното решение. Човека по горе отбеляза двата модела които са с еднакви батерии и еднакви грипове.
Така че с взел правилното решение според мене

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за идеи за втори фотоапарат
Автор: MikeDimit   
Дата:   06-04-13 15:03

Каква сходна ситуация!
Аз я реших по джентълменски - жената като вземе Канона, аз вземам аналоговите си играчки. Така де - за филм не и идва мерака.[cool]
Обаче малкия ми син като гледа какво правим и той иска... Та на него една сапунера стара ...Цирк![smilie21]



Публикацията е редактирана (06-04-13 21:12)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »