Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: mihaliss   
Дата:   21-03-13 20:20

Здравейте,

ще си взимам нов лаптоп, който бих искала да ползвам и за обработка на снимки. Засега съм избрала McBook Pro, но имам някои съображения за закупуването му. Кои са конкурентите му, има ли изобщо с подобни параметри на екрана? Единственото, което намерих е HP Envy, но вече не го произвеждат.


Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: vga   
Дата:   22-03-13 10:14

Какви пък съображения имаш срещу Мак-а? Ако те кефи - взимай го. Ако не те кефи си търси някой друг с IPS матрица. Аз снимки обработвам на 7 годишния си лаптоп така че откъм технически параметри всеки ще ти върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: Pmania   
Дата:   22-03-13 11:33

Ако съображенията ти не са финансови, хич не мисли, взимай Мак-а веднага. Няма такъв кеф за работа, като на Мак. Ползвал съм дълги години Уиндоус базирани машини, но преди 2 години минах на Мак - разликата е от земята до небето. Не случайно почти всички световни фотографи не признават друго за работа ;)

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: compur   
Дата:   22-03-13 12:08

"Не случайно почти всички световни фотографи не признават друго за работа" - имаме победител! урааааааааа! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: Krassy   
Дата:   22-03-13 12:09

Сега ще налазят темата [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: photostoykov   
Дата:   22-03-13 13:22

Отвори си търсачката на форума - най-горния ред на страницата, иконка във вид на лупа, задай тема за търсене "лаптоп" и чети...

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: chill   
Дата:   22-03-13 13:41

mihaliss написа:

> Здравейте,
>
> ще си взимам нов лаптоп, който бих
> искала да ползвам и за обработка
> на снимки. Засега съм избрала McBook
> Pro, но имам някои съображения за
> закупуването му. Кои са
> конкурентите му, има ли изобщо с
> подобни параметри на екрана?
> Единственото, което намерих е HP Envy,
> но вече не го произвеждат.

Ето ти един лаптоп. Не знам дали е конкурент, ама знам, че като
Мац-буците, става за любителска обработка, и ще ти останат левчета
за хубави обективи, осветление, каквото там ти трябва ...

http://www.sony.bg/product/vaio-seriya-s/svs1512s1e


Малко изработката му е рехава, обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: sherbit   
Дата:   22-03-13 15:06

сложи си Gimp и си търкаляй старата машина още години... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: tbby   
Дата:   22-03-13 15:20

Dell Latitude E6500 на старо - 550 лв. Получаваш почти топ изпълнение core 2 duo процесор от предно поколение, доста прилична матрица full HD, изцяло магнезиево шаси и т.н. Само слагаш един SSD и половината от новите лаптопи ще си ги сложиш в джоба.
Това са моите 5 стотинки по въпроса :)
Ако не са ти проблем парите грабвай макбука, но помни, че това е просто един компютър и върши работа като всеки друг, според както го управляваш. Няма да започнеш да обработваш снимките си внезапно по-добре ;)

Мога да добавя и Hp EliteBook 8730w - същото като горе, но в 17" - в момента гледам един с 6 месеца гаранция за 690 лв.



Публикацията е редактирана (22-03-13 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: Krassy   
Дата:   22-03-13 15:34

АКО имаш възможност... поработи няколко дена на макбук [smilie7]

След това в никакъв случай не пиши в тази тема [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: tbby   
Дата:   22-03-13 15:45

Ааааа, ма то ако не е макбук трябва да прилича поне на такъв, така ли? :)
Тогава горното ми мнение да се задраска ;)

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: Krassy   
Дата:   22-03-13 16:15

Никой не е говорил за прилика [smilie7]
Използваната дума от мен е "поработи" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: bartowski   
Дата:   22-03-13 16:25

mihaliss, от опит и тест ежедневно мога да те посъветвам смело да вземаш Макбук про. Особено тези новите модели с ретина дисплея ще вършат чудесна работа. Един друг много важен съвет - щом ще го ползваш и за снимки, или основно за снмки, си го поръчай с повечко РАМ памет. Даже ако имаш излишни му сложи максимума, който може да поддържа самата машина. Тогава никой няма да може да го конкурира. Ще се радвам да споделиш след като закупиш лаптоп. Хубав ден!

Благодаря за вниманието!

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: langel   
Дата:   22-03-13 17:33

Наистина, няколко дена работа на МацБук са напълно достатъчни [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: Andinov   
Дата:   22-03-13 17:47

HP 8570W

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: Canon   
Дата:   22-03-13 17:58

Лъскав дисплей за обработка?
Смешно.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: pmartinov   
Дата:   22-03-13 18:45

[smilie5] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-03-13 18:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: georgivelev   
Дата:   22-03-13 21:32

лаптоп за фотообработка е като да режеш дърва с макетен нож вместо с моторен трион !

Ха-ха-ха! Каза ли им го! А това дето ще си вземеш компютър с Core 2 Duo и като му сложиш SSD ще си в джаза е пълна заблуда. Ще ти върши работа около година, не повече, след това бавнотата на процесора ще си каже думата, особено когато излезе новия софтуер. Като мощност, най-мощният Core 2 Duo е около 4 пъти по-слаб от един хубав съвременен четириядрен i7 процесор, и поне 2 пъти по-бавен от най-бавната актуална двуядрена i5-ца.

Към автора на темата - всеки един макбук про late 2012/early 2013 ще ти свърши работа. Ако ще го взимаш втора ръка гледай да е поне модел 2011, ако е 2010 избягвай 13", защото са с Core 2 Duo. Всъщност, колегата ittv има тъкмо такъв лаптоп и му върши работа, но не бих препоръчал през 2013 година да се взима компютър с такъв процесор, защото е много остаряла технология (поне на 4 години)

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: georgivelev   
Дата:   22-03-13 21:42

@tbby - говори ми, брат, как Core 2 Duo ще обработва RAW файлове на D800. Това си е в сферата на научната фантастика. Може, в това няма спор, но зависи от това колко дълго ще живееш и колко ти е скъпо времето, както и колко държиш на комфорта при работа с компютър. Шотландецът написа цяла статия в блога си по този въпрос когато излезе D800. Моят iMac е с двуядрен i3 @3.06GHz и на RAW файловете на 5D mkII си лагва. В случая никакво SSD няма да те спаси. Core 2 Duo би се справял задоволително с файлчета на D40, то процесорът си е от същата епоха (2006та).

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: Canon   
Дата:   22-03-13 22:08

georgivelev
4 годишен T9400, Core 2 Duo, 2.53GHz 6MB L3, 4ГБ РАМ си работи безпроблемно с RAW от 5Дмк2. Поне при мен.
Странно е, с по-късния i3 @3.06GHz, защо ти лагва и не разбрах колко ти е лага?
SSD дава скорост при Memory Usage (от преференциите), както и при swap файла, първото е Адобска, второто е Майкрософтска настройка за размера и мястото на временната памет.

Конвертирането на 24 MP-лен RAW през ДхО 7 на SSD (i7) е три пъти по-бързо спрямо ХДД 7200об и Т7200 (отпреди 4 години). На WIN 7 машина.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: bozo   
Дата:   22-03-13 23:22

За обработка на снимкии си трябва поне 22 или 24 инча дисплей - хубав, матов, EIZO, DELL и т.н с подходяща IPS матрица.
Трябва ти удобна клавиатура, хубава мишка и таблет с писалка - някъв wacom. Трябва ти и хубава машина и правилно управление на цветовете.

Лаптоп върши работа за бърз преглед на снимките в движение или на мястото на снимане... Най-малко е неудобно, след това е несериозно да обработваш снимките на лаптоп. Е, ако ще си оправяш снимките на мушкатото и котарака - взимай който лаптоп ти хареса на външен вид.
Опитай да работиш с макбук с гланцов екран на открито и кажи какво виждаш в екрана. [smilie18] [smilie18] Защо навън ли? Ами идиотско е да си вземеш мобилен компютър и да го ползваш за стационарна работа...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: netizen   
Дата:   22-03-13 23:35

От лъскаво до лъскаво - балкан разлика. Визирам лъскавото на кой да е Windows базиран и rMBP , iMac [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: Vizov   
Дата:   23-03-13 08:32

Лъскавото на Мац си е също толкова кофти лъскаво като всяко друго. Другаде е разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: И отново, лаптоп за фотообработка
Автор: munich   
Дата:   23-03-13 08:54

Взимай МакБуук Ретина и спирай да пишеш тук докато не са ти промили мозъка, че си прегрешил нещо.

Имам такъв от Юли 2012 и досега не е блокирал веднъж, а готоваря с Лайтруум, панорами от изображения от Д800. Отлична машина със всякакъв нужен софтуер.

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »