Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Трептене на монитор EIZO SX2462W-FS. ПРОБЛЕМ!
Автор: twisterche   
Дата:   13-03-13 00:15

Здравейте!
Имам следния проблем от 6-7 дни съм с монитор EIZO SX2462W-FS, а компютъра ми е този от подписа. Първите дни нямаше проблем много добри цветове перфектен монитор, но днес както си работех започна едно много гадно трептене на екрана.

Поразгледах в нета какви са възможните проблеми и пробвах:

1. изключих всички печки, климатици и други мощни ел.уреди;
2. мислех, че може да е загрял, оставих го 30мин. изключен, но като го включих същата работа;
3. мислех, че може да е от видео картата на компа. и тогава вързах монитора към лаптопа но уви същата работа пак трептеше;
4. смених кабелите 2 комплекта пак не става;
5. пробвах всички портове при всички трепти;
6. смених честота Hz, възможните който ми дава са 59 и 60 пак не става;
7. отдалечих монитора от компютърната кутия на 40-50 см. пак не се оправи;

А единственото което направих по настройките на монитора през дните в които работеше добре е, че смених Mode: sRGB и намалих малко Brightness. Най-интересното е, че като сменям различните режими в Mode трептенето при всички е различно. А като увелича контраста трептенето леко съвсем леко намеля, но не изчезва.

Затова сега се обръщам към вас за съвет. Опитах сам, но засега не мога да отстраня проблема. Може нещо да пропущам. Кажете каква може да е причината според вас. Мога още 1-2 дни да се пробвам да я отстраня след това ако не успея го връщам.

Ще чакам вашите съвети.
Благодаря!


п.с. защо на мен, с такъв мерак го купих

Отговори на това съобщение
 Re: Трептене на монитор EIZO SX2462W-FS. ПРОБЛЕМ!
Автор: BOZO   
Дата:   13-03-13 02:11

Връщай.

Опита ли да го включиш на друг контакт?
Прави го обаче заедно с компютъра - премести ги в друга стая и пробвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Трептене на монитор EIZO SX2462W-FS. ПРОБЛЕМ!
Автор: twisterche   
Дата:   13-03-13 07:59

Пробвах само компа и монитора в един разклонител. Но ще пробвам и самостоятелно. Съмнявам се, че най-вероятно проблема е в подсветката.

Отговори на това съобщение
 Re: Трептене на монитор EIZO SX2462W-FS. ПРОБЛЕМ!
Автор: imitev   
Дата:   13-03-13 09:10


Засили осветеността - ако спре да трепти значи е от подсветката...

Отговори на това съобщение
 Re: Трептене на монитор EIZO SX2462W-FS. ПРОБЛЕМ!
Автор: sigmadelta   
Дата:   13-03-13 16:23

Провери дали кабела от монитора е напъхан хубаво в куплунга на монитора или е читав. Имах подобен проблем с един 27 инчов ДЕЛ ,който използвам загледане на ТВ. Отначало всичко бе ОК, докато започна да премигва и екрана да потъмнява. Помислих ,че е от монитора, в последствие установих, че се губи контака с част от перата на кабела и куплунга на монитора. Поразмърдах го и всичко се отрави !

Отговори на това съобщение
 Re: Трептене на монитор EIZO SX2462W-FS. ПРОБЛЕМ!
Автор: krach   
Дата:   13-03-13 16:46

Редовно ми се случва в службата когато компютъра и монитора са на отделни контакти, предполагам някакви разлики в напрежението. Тествай да смениш разклонителя който ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Трептене на монитор EIZO SX2462W-FS. ПРОБЛЕМ!
Автор: JeT   
Дата:   13-03-13 17:13

С външна видео-карта ли си? Опитай да включиш монитора към друг компютър или лаптоп, за да видиш дали проблема отново е наличен.
При мен така се почна, търсих причината къде ли не, а след около седмица видео-картата "сдаде багажа" окончателно.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Трептене на монитор EIZO SX2462W-FS. ПРОБЛЕМ!
Автор: sirkhann   
Дата:   13-03-13 17:15

DVI или VGA кабел?

Отговори на това съобщение
 Re: Трептене на монитор EIZO SX2462W-FS. ПРОБЛЕМ!
Автор: twisterche   
Дата:   13-03-13 18:33

Смених три DVI кабела не е от тях. Включих го и на лаптоп пак трепти. Сега ще включа само монитора в отделен контакт ако не се оправи го връщам утре.
Благодаря на всички включили се.


п.с. писна ми да се занимава с фабрични дефекти.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »