Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: photostoykov   
Дата:   11-03-13 08:13

Снимането на панорами с огромна резолюция става все по-популярно, особено с навлизането на възможности за покриване на обширна местност само с едно движение на ръката. Vizelex предлага нещо още по-смело - аксесоар, който превръща стандартния ви APS-C Sony NEX фотоапарат в средноформатна система. Устройството, което струва 499 долара, се нарича RhinoCam и разполага с байонет за средноформатни обективи, визьор и специална рамка за самия фотоапарат. За да направите средноформатна снимка трябва да придвижите своя NEX в осем различни позиции и да сглобите снимките във Photoshop.


http://hicomm.bg/web/files/articles_gallery/201303/28968/thumb640x320_turnthenex.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: photostoykov   
Дата:   11-03-13 08:16

Резултатът е ясен - панорама със страхотна резолюция.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: nemchev   
Дата:   11-03-13 08:36

Примери?

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: photostoykov   
Дата:   11-03-13 08:45


http://fotodioxpro.com/RhinoCam_Images/website/vrc-buck-8images-675px.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: photostoykov   
Дата:   11-03-13 08:47


http://fotodioxpro.com/RhinoCam_Images/website/vrc-wrigley-final-zoom.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: nemchev   
Дата:   11-03-13 08:49

Благодаря.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: photostoykov   
Дата:   11-03-13 08:50

Сравнение на различните формати и форматът, който постига адаптера.


http://fotodioxpro.com/RhinoCam_Images/website/vrc-sensor-comparison.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: autosvet   
Дата:   11-03-13 10:23

Малко ми се струва прекалено една панорамна приставка да превръща апарат в голям апарат. Това е само за специфични задачки и може да се направи същата и за всеки друг байонет.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: photostoykov   
Дата:   11-03-13 10:34

Спор няма, че това е специализирано решение за хора с наследствени обективи от филмови средноформатни камери. Фирмата изработва даже адаптери за голямоформатни камери 4х5".

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: photostoykov   
Дата:   11-03-13 12:32

Не ви ли човърка мисълта, защо приставката е направена първо за байонета на SONY NEX?

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: sirkhann   
Дата:   11-03-13 12:55

Мен друго ме човърка [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: Canon   
Дата:   11-03-13 13:14

Нищо ново.

Moveable Adapter For Canon to Linhof Sinar 4x5


http://i850.photobucket.com/albums/ab69/vincepei/8ac6_3.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: mcnicko   
Дата:   11-03-13 13:29

"За да направите средноформатна снимка трябва да придвижите своя NEX в осем различни позиции и да сглобите снимките във Photoshop."

Абе само на мен ли ми се струва или това е прах и пепел в очите и подигравка с хората... за тия пари поне трябваше сам да се мести апарата...

Още някой лев и се стига до GigaPan Epic Pro, който не знае - да потърси за какво иде реч...

photostoykov - за некс е, понеже това са единствената група потребители които обичат да дават пари за подобни глупости...



Публикацията е редактирана (11-03-13 13:33)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: photostoykov   
Дата:   11-03-13 15:54

Не преставам да се учудвам на нихилизма на българина!
"Те таково животно нема!" - казал Нане на Вуте, когато видял жираф. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   11-03-13 16:11

Ха сега да помислим , какво ще стане , ако на един фф (5дМ2,3,Д800) завинтим един готин твърдак и направим на бленда 8 осем кадъра вертикални в два реда, както е на примера по-горе. Дали няма да се плучи по-добро и по-мегапикселно изображение без да се дават $500 или трябва непременно оптика на Хаселблад (за няколко хиляди $) и Некс?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: explorer   
Дата:   11-03-13 16:11

Ехе, аз откога съм си мислел за такова животно - като е толкова трудно да се направи една голяма матрица, не може ли да се "залепят" няколко малки? Тия даже още по-икономично са го измислили, ама твърде непрактично. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: autosvet   
Дата:   11-03-13 16:22

То не е трудно проблема е, че е скъпо и непрактично. Отдавна техниката е толкова напред, че ще наредиш и 100 матрички и фърмуера автоматично ще ти ги стаква кадрите в един. Въпроса е каква оптика ти трябва за това. За какви снимки ти трябва, ще се избият ли парите, след като пазара е 2 подобни камери на година.
И след като подобно нещо на средностатистическия фотограф му се налага да прави рядко защо просто не си прави панорама с наличните масови и сравнително евтини (само няколко хиляди долара) тела и обективи. Е ще си поиграе малко повече, ама пък нали това му е работата.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: photostoykov   
Дата:   12-03-13 15:35

Не знам кое е по-практично - да закупиш за своя сметка средноформатен цифров гръб за 40 зелени хилки или адаптор за 500 зелени и фотоапарат за още приблизително толкова? Отговорът оставям на вас...
Екстериорните и интериорни фотографи, даже и пейзажните отдавна са си помислили по този въпрос!
А Генчо Петков си прави стоковите кадри с показания SINAR и приставка за Canon. [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-03-13 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: chill   
Дата:   12-03-13 15:55

GOSPODIN написа:

> Ха сега да помислим , какво ще
> стане , ако на един фф (5дМ2,3,Д800)
> завинтим един готин твърдак и
> направим на бленда 8 осем кадъра
> вертикални в два реда, както е на
> примера по-горе.

Правил съм такова с 5DmkII и EF 100mm f/2.8L IS, 23 кадъра, 3 реда 7 колони (знам, че 3*7 не е 23 :), 104 мегапиксела перфектно качество, ето (не в пълен размер):

https://photo-forum.net/i/1469848


(профилът ми е спрян от гласуване, така че не ми е неудобно да я мушна тази снимка тук :)



Публикацията е редактирана (12-03-13 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: sirkhann   
Дата:   12-03-13 15:56

Само дето двете неща нямат нищо общо. Има терапикселови панорами, правени с роботизирани глави и по 10`000 кадъра. Това директно превръща ли всеки един NEX в Хабъл?

Това е чисто и просто панорамна приставка. Нищо общо. Не е средноформатен адаптер, нито гръб. С тази система можеш да снимаш само нещо, което не се движи.

Сори.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: insofia.net   
Дата:   12-03-13 15:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   12-03-13 16:41

chill [smilie24] Точно за това говорех.

Явно тази приставка е предназначена, ако имаш някой стар Хаселблад и искаш максимално евтино да го дигитализираш.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: sirkhann   
Дата:   12-03-13 16:46

Средноформатна визия за време на експонацията от 10 секунди... Мерси [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: juslen   
Дата:   12-03-13 16:57

Toва като го гледам си е просто един адаптер за средноформатни обективи с поставка за статив и някакъв там прост визьор [smilie5] За какво са тия чак $499 незнам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY NEX - средноформатна камера?
Автор: sirkhann   
Дата:   12-03-13 17:21

За да ползваш "средноформатната визия". Уж. А не може ли да си снимаш на филм и после да сканираш с некса негатива? Да бяха пуснали скенер за тия пари... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »