Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Fisheye Обективи в БГ?
Автор: OKKK   
Дата:   09-03-13 12:06

Има ли цифрови или хибридни фотоапарати с обективи или опция Fisheye,кой е най-евтиния или изобщо някакви модели (може и DSLR+ обектив Fisheye,някаква евтина комбинация),ако можете да споделите.Извинявам се за въпроса,ако е зададен неточно и мерси предварително за отговорите :).

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: hotsnail   
Дата:   09-03-13 13:11

Ами има фиш eye във фотосинтеза мисля имат дори избор.

Евтините опции са

1) С ръчен фокус и доста добро качество - безогледален апарат Сони NEX или Олимпус PEN със фиш обектив Samyang 8мм ф2.8 или 7.5мм ф3.5 съответно

2) С поносимо качество и автофокус - Sony NEX + 16мм ф2.8 обектив + фиш адаптер ECF1

Това са под 1000 лева опциите. Иначе автофокусни обективи или ДСЛР има комбинации ама са по-скъпи

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: index   
Дата:   09-03-13 13:28

Охлюв някой да не ти плаща от Сони! Няма тема в която да не си написал, че Сони -НЕКС е най-добрия и евтин! Канон 20д /30д + Самянг 8мм излиза на цена около 600 лв което е по малко от твоя НЕКС. Никон д70 д80 + Самянг отново е на цена 600-700 лв ![cool]
[shtrak] [shtrak] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: name1993   
Дата:   09-03-13 13:51

+1 за hotsnail - поне телата няма да са антични, пък цената ще е горе-долу същата.



Публикацията е редактирана (09-03-13 13:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: index   
Дата:   09-03-13 14:12

Извинявам се за спама но и със шпионка пред обектива на сапунерка става
https://photo-forum.net/static/forum/2013-03/czpd0854.JPG


http://craphound.com/images/3040820669_857c070ca2_b-1.jpg


"някаква евтина комбинация"
"кой е най-евтиния"



Публикацията е редактирана (09-03-13 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: vanquished   
Дата:   09-03-13 15:12

index ,охлюва никъде не е казал, че е най-добрия вариант. OKKK ,пита за ДСЛР или хибриден(демек безогледален) фотоапарат и Охльо му е отговорил съвсем нормално,чети първо преди да се дърлиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: index   
Дата:   09-03-13 16:50

още веднъж се извинявам на автора, че спамя
"кой е най-евтиния"

1000 лв за ВАС не са ли пари ??? [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: vanquished   
Дата:   09-03-13 19:48

Че къде пише цена 1000лв ? Има предложения ПОД 1000лв. Некс 3+Самянг 8/2.8 е около 800 лева +/- .

"кой е най-евтиния" не означава да е без пари, нито да е сапунерка с шпионка.

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: index   
Дата:   09-03-13 20:04

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=7124


550 лв (все пак поне китов обектив е нужен и за друг тип снимки)
530 лв http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&product=11558&show=additional


= под 1000 лв [smilie5] [smilie5] [smilie5]

дайте на човека адекватно решение

вярно не е споделил какво ще снима какъв му е бюджета имали някакви познания с фотографиата но за мен лично 1000 лв никак не са МАЛКО [shtrak]

и нека никой да не си мисли, че се заяждам

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: hotsnail   
Дата:   09-03-13 20:29

Index защо спамиш, комплекси ли избиваш? Ако имаш идеи, сподели. Ако нямаш, както е видно, си просто един трол

Дал съм и идея за олимпус ако не си видял. Мизерна работа... Крайно време е да сложат модератори, да охлаждат троловете малко.

Аз предпочитам нова техника и това е евтиното решение. С дслр съм снимал 6 години и само си мечтаех за фиш. Виж колко пари са дори някакви стари руски бингии. 1000 лева е само по-евтин обектив без тяло.

Некс-3 без китак и за 300 лева се намира чат пат и 530 за обектив и готово. Олимпус и в момента нов с гаранция има на промоция за 600-700 лева с китак.

20д, 30д ми тия апарати са на 5 години минимум т.е. На края на ресурса им.



Публикацията е редактирана (09-03-13 20:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: SLR   
Дата:   09-03-13 21:22

"20д, 30д ми тия апарати са на 5 години минимум т.е. На края на ресурса им" - Това да не са полезни изкопаеми че да им се изчерпа ресурса [smilie18]

Аз от 2006 година снимам с Д70с, който е набор на 20Д, и не мисля че нещо му се е изчерпало[smilie8]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: index   
Дата:   09-03-13 21:31

Ей Охлюв Трол ще викаш на Бащати дето те създал [smilie18]

Бюджетно решение съм посочел и помагам на колегата а не го набутвам ! Какво повече има този НЕКС за толкова повече пари от ДСЛР-а Дори Никон Д70 или Канон 20Д небиха се справели с непосилната задача ли ???

"ТРОЛ" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: asenr   
Дата:   09-03-13 23:09

hotsnail - много малко хора смятат новата техника за евтино решение [smilie18]

Най-евтиното решение е да си купиш фишай конвертор за апарата, който имаш. В ибей струва около 40-50 долара. По правило обаче най-евтиното решение много рядко е качествено, затова ако имаш апарат със сменяема оптика, потърси си обектив. Не виждам защо ти е ново тяло, при положение че фишай обективи или фишай конвертори има за всеки апарат, без значение дали е ДСЛР или безогледалка. Може да се намери дори и за сапунерките с опция за поставяне на филтър или подобни аксесоари, а струва ми се, че и за айфон съм виждал [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-03-13 23:45

Самянг 14 мм за фф
или 8 мм за кропката
за парите си, просто няма по качествени обективи - картинка, цветопредаване, контраст, аберации - масивни, здрави, много, много дълъг ръчен фокус, удобни за работа
недостатъците са ръчния фокус, ама при f5.6 от 1 метър напред, при 14 мм всичко ти е на фокус кажи речи [smilie24] пък и свикнеш ли му с фокуса, след това не е трудно. аз успях за има няма една седмица да му нацелвам фокуса на 14мм, та даже и по протестите снимах с него

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-13 16:38

По темата за 2-ра ръка....гледам че в базара има достатъчно безогледални на по 300 лева....

А нова е относитлено ако говорим за некс-3 или Е-ПЛ1 от една страна и Д70 или 20Д от друга....Д70 и 20Д са прекрасни, ама са от 2005-а, другото е от 2010-а. Има някаква разлика. Някой си пазил Д70-ката и тя снимала добре. Много хубаво за него. Ама колко Д70-ки са измрели от когато беше актуален модел преди 7-8 години. Хайде стига глупости.

Какаво да ви горовя 20Д има макс исо 1600 май. НЕКС-3 (няма опит мнго с оли-то) на 6400 прави доста сносни снимки, а има и 12800 - 2-3 стопа разлика. Между 6/8 МП и 14МП ми има разлика да ви река. За панорами, сглабяне на много кадри, подвижния екран и т.н. няма да говорим. А има и авто исо на некс-а, мисля и на олимпуса има. То няма място да бутате 10 годишни бингии въобще в темата

Пък и човека никъде не е казал, че е търси най-евтиното. Може да тръси най-бързо решение с високо качество и правилния отговор да е Никон Д800 + хубав фиш никор



Публикацията е редактирана (10-03-13 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: juslen   
Дата:   10-03-13 16:42

Един Некс си взимаш за няма и 300лв, забождаш му въпросния Самянг 8mm и се кефиш. Няма да имаш никакви ядове с ръчния фокус-на Некс е като детска игра. Аз откакто позлвам Некс-5 снимам в 85% от времето само на ръчен фокус и почти нямам кадър извън фокус [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: OKKK   
Дата:   10-03-13 19:44

Благодаря за изчерпателните отговори,бяха ми изключително полезни[smilie24] мисля да се спра на обектив Самянг,а за тялото SONY NEX-F3KB ,ще свърши работа нали? Сега въпроса е как да мина тънко с покупката[smilie5] и втора ръка върши работа или някакъв магазин да предложите,дано не прозвучи нагло,че искам пак съвет[smilie8] . И един страничен въпрос,после конвертирането на снимковите и видео файловете с какво трябва да се направят,за да са в нормалните формати JPG,MP4,AVI, дано не е прозвучало прекалено глуповато?

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: johnywalker   
Дата:   10-03-13 22:47

Спорът тук не беше, кой трол, кой прав, просто някои хора не могат да приемат научно техническия прогрес.
В крайна сметка се оказа че "обектив Самянг,а за тялото SONY NEX-F3KB ,ще свърши работа"! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: index   
Дата:   10-03-13 23:12

ОККК Като начало дай парички за курс по фотографа и след това ще решиш какво да си вземиш. Друго никъде не си посочил бюджет от където се породи спор в темата ти, също така никъде не си споменал, че и видео ще снимаш. Изискванията станаха много!
А към Джонито пич благодаря че си мил и че мислиш че 1000 лв са нищожна сума! Никой не говори за технически прогрес и данни. Горе се засегна тема и за ИСО :) Смело мога да предложа Канон 1дХ за тяло щом е нужно високо исо и Видео [cool]
Никой не забеляза ли въпросите на автора на темата [smilie11]

Има ли цифрови или хибридни фотоапарати с обективи или опция Fisheye ------ИМА

кой е най-евтиния ---- По Горе съм посочил варианти

някаква евтина комбинация ---
https://photo-forum.net/static/forum/2013-03/zwlk0301.JPG


http://craphound.com/images/3040820669_857c070ca2_b-1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-13 23:37

SONY NEX-F3KB ,ще свърши работа нали?

Да

Сега въпроса е как да мина тънко с покупката и втора ръка върши работа или някакъв магазин да предложите,дано не прозвучи нагло,че искам пак съвет .

Втора ръка виж в базара какво се предлага. Имаше и NEX-5N с китов обектив за 600 лева мисля. F3 не видях ама не съм и търсил.

За ново - Сони най-добре от Сони Център ако си в София. Ако не фотосинтеза или фотопавилиона - има реклама отгоре.

И един страничен въпрос,после конвертирането на снимковите и видео файловете с какво трябва да се направят,за да са в нормалните формати JPG,MP4,AVI, дано не е прозвучало прекалено глуповато?

Ами той апарата си прави JPEG и сам. За видеото има една програмка безплатна към windows - movie maker. Ще ти е предостатъчна за начало.

Като натрупаш малко опит ще видиш какво друго ти се иска. Ако стигнеш до РОУ файлове има писано по темата ще си видиш. С апарата идва един не лош софтуер малко бавно се работи с него ама става.

Ф3 има хубаво видео със пълни ръчни настройки. Единствено дето прегрява ако правиш много дълъг единичен клип.

Тука малко ще се присъединя към index. Мисля че малко четене или пък един курс за начинаещи ще ти е от полза. Не е зле и след това да си вземеш апарата, на курсовете обикновено имат техника някаква (по-добре питай де). А пък ако изчакаш ще имаш повече знания какво търсиш. снимането с апарат с голям сензор е малко по-тегаво. Особено с ДСЛР тип 20Д в началото няма да прави никак хубави снимки - често ще пропускаш фокус или експозиция....

А ако вземеш некса има един сайт алфа форум. По-лесно е да се коментират там технически неща свързани със Сони апарати.



Публикацията е редактирана (10-03-13 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: OKKK   
Дата:   10-03-13 23:56

hotsnail,мерси за точните отговори[smile]
index ,не съм казвал,че мненията ти не са ми свършили работа,идеята за сапунерката и шпионката,ще я пробвам и преди бях гледал клипчета в youtube как се прави.



Публикацията е редактирана (10-03-13 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   11-03-13 00:01

За видеото Adobe Premiere - бързо се свиква човек да прави елементарни неща с него, само малко по яка машинка ще ти трябва за FULL HD клиповете
за RAW-а - другите продукти на адоб [smilie25] шопове, лайтруми ...
ако пък само видео ще снимаш - едно гопро (даже в базара се подмятаха 1-2) и си царя на квартала [smilie24] за снимки обаче го отпиши [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: index   
Дата:   11-03-13 00:18

Охлюв сам видя, че може по културния начин [beer]
За Дърленето във всяка тема го забелязвам как всеки напада я питащия я някой друг !
Марката няма значение има значение само ЗАУ, камерата е само инстромент !
Нищо лично към теб но острани като погледнеш ти хвалиш само НЕКС
Други Хвалят само Никон а 3-ти те плюят защо снимаш с Канон.

Служебно ползвам Никон Д3Х като камера и хубави стъкла
Фен съм на Канон. Снимам с 2-те марки но никога не бих заменил системата виждам недостаци в Никона, за жалост и канона не е цвете за мирисане но както казах по горе това е инстромент.

А относно НЕКС за мен е неоправдана ЦЕНАТА му

На Фокус [shtrak] [shtrak] [shtrak]
А на ОККК бих му казъл само добре дошъл в клуба [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: johnywalker   
Дата:   11-03-13 01:05

index, не разбирам защо се палиш излишно за някакъв си инстрОмент? Скъпи ти били Нексовете, ми гроздето е кисело. Хоти има един куп камери и може да хвали тази която го кефи. Ти като нямаш Некс не казвай "неоправдано скъп е" защото Кеф цена няма! Освен това за всеки влак си има пътници. Ако служебно ти бяха дали Некс 7, какво щеше да го върнеш ли?

Да прав си че отстрани изглежда като че ли Хоти е вносител на Сони, ама хората с безогледалки го разбират.
Не разбирам каква е тази злоба срещу безогледалките, аз лично не съм видял някой да злобее срещу DSLR-ите. Ми аз мога да кажа Д3Х е неоправдано скъп за мен, при положение че е 2кг, с резолюцията на Некс7 и 4 пъти по-скъп от него, ама не го казвам нали, защото знам че и за него има балами...

Съжалявам за офф топика.

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye Обективи в БГ?
Автор: marrio31   
Дата:   11-03-13 09:17

ехеее,вече почнахте да сравнявате Д3x със некс7,едва ли не който си е купил д3x е балама,луда работа

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »