Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Помощ за ретро фото
Автор: BummeR87   
Дата:   05-02-13 00:36

Здравейте! Много сериозно съм намислил да отворя ретро фото (като тези по нашето черноморие) в чужбина. Аз нямам никакъв опит в тази сфера (сега записвам курсове за фотография) и искам знаещите в този чудесен форум да помогнат с избора на техника. Моля ви да ми кажете какво ще е необходими да закупя. Не искам техниката да бъде топ,но качеството на снимките да бъде на добро ниво. Трябват ми тела 2 бр. като едното тяло да бъде фаворит, другото резерва ако се случи нещо с първото. Не знам какви обективи ще ми бъдат нужни[smilie11] . Не знам какво осветление ще ми трябва[smilie11] . За принтер си мисля epson L800, но също не знам дали ще бъде удачен избор[smilie11] . Моля за помощ!
Благодаря Ви предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: stoikovv666   
Дата:   05-02-13 00:41

Е това вече е интересна тема... ще я следя от близо![beer]



SONY
make.believe



Публикацията е редактирана (05-02-13 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: BummeR87   
Дата:   05-02-13 00:45

Надявам се, темата да стане наистина интересна и полезна![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: io_bs   
Дата:   05-02-13 00:55

Първо си купи едно тяло (ако ще ти е първият DSLR). Поснимай с него поне половин година, разучи го, свикни му. Чак тогава гледай да изкарваш пари с него [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: BummeR87   
Дата:   05-02-13 01:03

Имам едно тяло и китaк Pentax k100d. Виждал съм DSLR, но не твърдя, че имам някакви знания или пък умение. Бях сигурен, че ще има много такива коментари в темата и това си е изцяло ваше право. Нека аз си чупя главата с избора ми да се захвана с нещо ново за мен - имам това право. Аз просто, най-любезно моля за помощ по-грамотните от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: dimichos   
Дата:   05-02-13 01:14

По време на курса ще се разискват подобни проблеми.
И накрая да не забравите да поискате сертификат в златиста рамка, помага доста. Успех с начинанието!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: GOSPODIN   
Дата:   05-02-13 01:47

За фотоапарат си се замислил, а гардероба, който струва повече от апаратите?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: asahi   
Дата:   05-02-13 01:49

На клиентите ли ще се учиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   05-02-13 02:29

Според мен, един фотоапарат стига. Изчакай да видиш как ще потръгне работата, а след това мисли за друг апарат. Защото лесно се купува, ама трудно се продава.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: BummeR87   
Дата:   05-02-13 02:50

GOSPODIN написа:

> За фотоапарат си се замислил, а
> гардероба, който струва повече от
> апаратите?[smilie8]

Гардероба най-вероятно ще го ушият студенти 4 курс от Национална художествена академия спец. Сценични изкуства. Имам и план "Б" да ги закупя употребявани, но ще ми струва повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: BummeR87   
Дата:   05-02-13 02:54

asahi написа:

> На клиентите ли ще се учиш?

Не смятам да се уча на клиенти, след куса ще практикувам колкото мога с познати семейство и приятели. Нямам представа от тия работи но си мисля, че едни 300-400 снимки ще са ми достатъчни. Така или иначе, този вид снимки са еднообразни. Поправете ме ако греша, тук съм да събирам всякаква информация.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: BummeR87   
Дата:   05-02-13 02:55

баби-играят-с-теб написа:

> Според мен, един фотоапарат стига.
> Изчакай да видиш как ще потръгне
> работата, а след това мисли за друг
> апарат. Защото лесно се купува, ама
> трудно се продава.


Виж това беше полезно! Благодаря за съвета![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: iasen2   
Дата:   05-02-13 07:51

За студиини снимки на ниско исо апарата няма кой знае какво значение. Втора употреба апарат ще ти свърши идеална работа . ПЪк и не е сватба ,че ако се прецака нещо да ти трябва втори . За един ден ще можеш да си купиш друг .
Ше ти трябва комплект студиино осветление . GenaDP може да ти помогне с избора .
http://dynaphos.com/products.php?c=1

може да прегледаш и това . Ако няма ток на морето , може да се замислиш и за нещо на акумулатори.
Успех с начинанието .

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: tonitka   
Дата:   05-02-13 09:08

Да мислиш, че като щракнеш 300-400 снимки ще си готов за студийна работа е повече от несериозно! Основен курс по фотография ще ти помогне, но малко. там се нахвърлят само основни неща. След курса е добре да попрактикуваш в някое студио като асистент, за да видиш и усетиш работата. За оборудването ще ти трябват и подходящи фонове и декори. Задължително е да имаш и умения с фотошоп. Ще ти се налага постоянно да дообработваш снимките за постигане на подходяща визия.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: GOSPODIN   
Дата:   05-02-13 09:45

BummeR87, това, че студенти може да ушият костюми, не значи , че ще е без пари, а платовете, дантелите, шапките и перата, офицерските, капитанските, полицейските униформи? Даже тези на нашето море в малките градове са им читави дрехите, за да не изглеждат хората после смешно и да си личи бутафорията.
На запад, където искаш да развиваш този бизнес изискванията към гардероба ще са по-големи и ще видиш, че става въпрос за хиляди в зелено.
Преди години ретрофото ателиета наемаха за лятото костюми от някой театър и после ги връщаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: fotorafi   
Дата:   05-02-13 11:02

Идеята е добра,но провери ли каква ще е конкуренцията с подобни ателиета?
Мой близък има ретро студио в Ню Йорк. Но снима само черно-бяло, копира само ръчно черно-бели снимки от 10/15 до 30/40 см. По желание прави и ретуш.. Има работа и печели добре.От година прави и тонирани черно бели снимки в ретро рамки. Снимките наподобяват от началото на 20 век. Американците нямат стари фамилни ретро снимки и така запълват празноти в семейните албуми..
Ниша в конкуренцията

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: kadar   
Дата:   05-02-13 11:05

......а сега инвестират около 10-на хил.лв в тия костюми и си чакат кротичко клиента да ги намери и да ги удостои с внимание .....и видиш ли , ако е ОК чисто емоционално - ДА СЕ СНИМА :)

Мхм......[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: n1x0n   
Дата:   05-02-13 11:16

Да мислиш, че като щракнеш 300-400 снимки ще си готов за студийна работа е повече от несериозно! Основен курс по фотография ще ти помогне, но малко. там се нахвърлят само основни неща. След курса е добре да попрактикуваш в някое студио като асистент, за да видиш и усетиш работата.

Стига бе хора...
Каква "студийна работа", какъв асистент, какво чудо?!
Това е чисто улично занаятчийство и основните знания, ако не за 2-3 дена, то максимум за седмица се учат. После се реди един сет, заковават се стативите за пода и се лепи с тиксо врътката за мощност на светкавиците и това е... [smilie3]
В тази работа фотографията е под 10%. Няма нужда човека да го правим виртуоз в студиото още отначало.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: bummer87   
Дата:   05-02-13 12:38

GOSPODIN написа:

> BummeR87, това, че студенти може да
> ушият костюми, не значи , че ще е
> без пари, а платовете, дантелите,
> шапките и перата, офицерските,
> капитанските, полицейските
> униформи? Даже тези на нашето море
> в малките градове са им читави
> дрехите, за да не изглеждат хората
> после смешно и да си личи
> бутафорията.
> На запад, където искаш да развиваш
> този бизнес изискванията към
> гардероба ще са по-големи и ще
> видиш, че става въпрос за хиляди в
> зелено.
> Преди години ретрофото ателиета
> наемаха за лятото костюми от някой
> театър и после ги връщаха.

Аз работя като актьор в театър. В гардероба на моя театър има доста такива костюми но са шити пред 70сете и 80десете години и трябва доста сценично осветление за да изглеждат добре, с една дума вехти са. Аз искам костюмите да са хубави и колкото се може по реалистични. Не съм казвал, че студентите ще ми ги ушият без пари, 40 костюма (детски-момче, момиче, мъжки, дамски) ще струват около 4500-5000 лв. цената е с аксесоарите към тях


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: bummer87   
Дата:   05-02-13 12:43

fotorafi написа:

> Идеята е добра,но провери ли каква
> ще е конкуренцията с подобни
> ателиета?
> Мой близък има ретро студио в Ню
> Йорк. Но снима само черно-бяло,
> копира само ръчно черно-бели
> снимки от 10/15 до 30/40 см. По желание
> прави и ретуш.. Има работа и печели
> добре.От година прави и тонирани
> черно бели снимки в ретро рамки.
> Снимките наподобяват от началото
> на 20 век. Американците нямат стари
> фамилни ретро снимки и така
> запълват празноти в семейните
> албуми..
> Ниша в конкуренцията

Благодаря за съвета! Проучил съм нишата доста добре, там където искам да отворя фотото няма дори обикновено фото на 60 км. Нишата е празна, сезона е много дълъг туристите са предимно млади хора(18+) и семейства.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: bummer87   
Дата:   05-02-13 12:52

Моля Ви да споделите някоя конкретна машина която, ще ми върши работа. Също така мнения този epson L800

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: Ksandar   
Дата:   05-02-13 14:07

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1430197&t=1430197&offset=all

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: bummer87   
Дата:   05-02-13 15:15

Ksandar написа:
> https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1430197&t=1430197&offset=all

Прочел съм цялата тема, но не мога да разбера дали ще е
правилният принтер за моите нужди - най-смелите ми прогнози са 150 снимки на ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: bobonai   
Дата:   05-02-13 15:32

Аз мисля, че BummeR87 е вече готов да прибира на клиентите мъните! Новото поколение е обещаващо и излъчва самочувствие.

Пич, направо отваряй "РЕТРОТО", онези по морето не са по-добри от теб. За клиентите ли мислех докато писах, за фотографите ли? Карай да върви - все е тая!

- Пиши по-високи цени, че оттам е печалбата и РЕКЛАМА задължително - По-ХаФФФторитетно СЕ очертава!
- Направи го у фургон и се миткай навсякъде, особено внимание у циганските коптори обърни!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за ретро фото
Автор: photovacation   
Дата:   05-02-13 16:02

По принцип, доколкото имам наблюдение, повечето хора, които снимат по ретро фото-та не са фотографи, а не смятам и, че е нужно да имаш кой знае какви умения, за да направиш прилична (поне на нивото на тези, които се предлагат) снимка. Имаш сравнително стандартна и непроменяща се светлинна постановка. Трябват ти основни познания за функционирането на апарата (какво правят блендите, скоростите...), за да можеш в движение да нанасяш корекции, а вече ако искаш самите снимки да имат ретро вид, във Фотошоп можеш да намериш начина да го постигаш с малко ровене в Google...като например ползваш някой екшън като тези

Като за начало ще ти трябват две студийни светкавици със софт боксове и апарат ранга на Canon 450D (или по новите версии) с китовия обектив.

Истина е, че ти трябват много повече знания и опит, за да правиш различно хубави снимки, но за да правиш снимките, които правят 99% от ретро фото-та ти трябва не особено скъпа техника и малко опити, докато постигнеш прилична картинка... после снимаш на конвейр :)

Епсънския принтер е хубав. С цветните разпечатки се справя много добре, но с черно-белите има проблем. Със сепия не съм пробвал как се справя.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »