Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 DIY лапи за снимане за 5 лв
Автор: itilien   
Дата:   03-02-13 20:31

След няма и седмица тръгвам към северните части на Норвегия, и понеже ще пребивавам около 11 дни на палатка, сметнах, че ще ми трябват топли ръкавици, с които да мога и да снимам. Обикалях обикалях по магазините за екипировка, но нищо подходящо не намерих. Има разни вълнени петопръсти ръкавици (около 70 лева), има и разни лапи, както вълнени, така и други, но хем скъпи, хем снимането с тях е трудно и трябва да се свалят. Затова реших да си направя сам лапи - хем по-евтино, хем да е точно каквото искам. Отбих се в един "килограм" и взех едно вълнено палто (80% вълна, 20 акрил) за 3 лева. Поиграх си малко да измисля кройката, поразвъртях иглата и хоп, ето го резултата:


http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/539680_10200591944706823_82999423_n.jpg



Ще ги нося с немного дебели поларени ръкавици отдолу. Предната част се отваря, за да си изкарвам пръстите, а на дясната ръкавица съм направил и палеца да се отваря, за да е по-лесно с контролите на гърба на апарата. Плата съм го сложил на два ката, за да е по-топло. Не съм ги пробвал в бойни условия, но съм почти 100% сигурен, че ще топлят.

Отговори на това съобщение
 Re: DIY лапи за снимане за 5 лв
Автор: Vezzz   
Дата:   03-02-13 23:48

Super са :) После и снимки да покажеш. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: DIY лапи за снимане за 5 лв
Автор: io_bs   
Дата:   03-02-13 23:57

Браво за сръчността, аз имам едни що-годе подобни купешки и са баш като за снимане [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: DIY лапи за снимане за 5 лв
Автор: milenpi   
Дата:   04-02-13 00:56

Идеални са си и за снайпер:)[cool]



Публикацията е редактирана (04-02-13 00:57)

Отговори на това съобщение
 Re: DIY лапи за снимане за 5 лв
Автор: Myth   
Дата:   04-02-13 01:22

В Пловдив в магазина на Аксентий Велешки май имаше стакива капаци миналата година, към 30лв май бяха, с 4 пръста+палец, като за 4-те пръста са с общ капак, а палеца с отделен :-) бяха супер.

Отговори на това съобщение
 Re: DIY лапи за снимане за 5 лв
Автор: victory13   
Дата:   04-02-13 03:00

както винаги съм казвал, за такива работи винаги хвърляй по едно око и в магазините за работно облекло [smilie24]

успех горе [smilie24] [shtrak] /златишки навик - нагоре е север, надолу е юг [smilie18] /

Отговори на това съобщение
 Re: DIY лапи за снимане за 5 лв
Автор: n1x0n   
Дата:   05-02-13 10:56

Бих ти препоръчал да вшиеш в долният край някакъв ластик за пристягане, че така ще трябва да ги тъпчеш под ластика на ръкавите, което не е удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: DIY лапи за снимане за 5 лв
Автор: asahi   
Дата:   05-02-13 11:00

Направи си още един чифт.

Отговори на това съобщение
 Re: DIY лапи за снимане за 5 лв
Автор: autosvet   
Дата:   05-02-13 11:14

Аз имам подобни които ми излязоха доста на далавера преди години - от вътре са с поларен плант, а от вън вълнени с 4 "отрязани" пръста и общ капак. Капачето се залепя с велкро за външност част. Да им направиш едни връзки с малък стопер за около китките като на скиорските. Ако все пак решиш да ги смъкнеш да не се чудиш къде да ги завираш особено ако е по-ветровито. А това за което Никсън пише пак бих ти препоръчал връв със стопер. Много подходящи са различните помощни алпинистки въжета/въженца.

Отговори на това съобщение
 Re: DIY лапи за снимане за 5 лв
Автор: n1x0n   
Дата:   05-02-13 11:18

Пък на поларените ръкавици, които ще слагаш отдолу - намажи "ключовите" пръсти със няколко ивички силикон, за да имаш сцепление където трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: DIY лапи за снимане за 5 лв
Автор: itilien   
Дата:   05-02-13 12:54

Ами честно казано, то не знам дали имам ръкав, в който да мога да ги завра тия ръкавици. Съвкупността ми от дрехи е следната: термобельо от мерино, дебел полар, един не много дебел пуловер от кашмир и мерино, един дебел пуловер от вълна, една тънка пухенка. Имам и ветровка от пертекс, както и анорак от висок клас мембрана. И на пухенката и на ветровката ръкавите имат ластици накрая. Май само в мембраната трябва да проверя дали мога да ги завра, ама имам ивестни съмнения.
За поларените ръкавици - аз съм снимал с тях, няма, особени проблеми, ама може и да сложа силикон, тъкмо си купих вчера една туба да си оправям някои от разлепените подлепки на шевовете на палатката.

Отговори на това съобщение
 Re: DIY лапи за снимане за 5 лв
Автор: autosvet   
Дата:   05-02-13 14:20

Не зная дали обикновения силикон е добра идея за палатката. От студа доста бързо се одървя и напуква при съответното навиване на палатката. Има си специални силиконови лепила и мисля, че не бяха много пари. А за ръкавиците като ги стегнеш от вън към ръкава не би трябвало да имаш проблем освен ако вятъра не ти ги пълни със сняг от към ръкавите.

Отговори на това съобщение
 Re: DIY лапи за снимане за 5 лв
Автор: itilien   
Дата:   05-02-13 14:34

Aми на него пишеше бая широки температурни граници, -20 ли беше, -40 ли... един приятел така си импрегнирал шевовете, но той май не я е ползвал зимата. Нищо де, то така или иначе само на 3-4 места позамазах малко, повечето от подлепките ми са все още добре, пък и се надявам дъжд там да не ме вали.

Иначе връзки някакви вярно ще им пришия, че имам навика често да си губя ръкавиците.

Отговори на това съобщение
 Re: DIY лапи за снимане за 5 лв
Автор: autosvet   
Дата:   05-02-13 14:48

Надявам се си носиш онова на което на запад му викат дъктейп ... едно яко армирано тиксо. Много работа върши при ремонт на палатки и въобще всякакво такова оборудване на терен. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DIY лапи за снимане за 5 лв
Автор: itilien   
Дата:   05-02-13 14:50

не, никога не съм носил такова. Не ми се е и налагало да поправям нещо все още :) Може да съм вадил късмет. Не знам къде продават такова, иначе може да си взема.

Отговори на това съобщение
 Re: DIY лапи за снимане за 5 лв
Автор: autosvet   
Дата:   05-02-13 15:05

Във всяка железария и струва 3-5 лв. обикновената има и по-маркова за към 7-10 лв. Казват му и монтажна лента на цвят е сиво или черно основно. Мисля, че се среща и бяла. Пиши duct tape в гугъла и ще го видиш, вероятно и ще се сетиш за какво говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: DIY лапи за снимане за 5 лв
Автор: asahi   
Дата:   06-02-13 02:30

Power tape

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »