Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми техника!
Автор: funcrow   
Дата:   03-02-13 04:00

Здравейте! Нов съм в занаята, но съм изчел и изучил доста тънкости на фотографското изкуство. Понеже куца бюджетът, накуцва и практическия опит. Трябва ми апарат, който би бил подходящ за моя случай. Досега съм щракал само с професионално-любителски камери и сапунерки. Какъв е най-удачният вариант да премина в DSLR клас? :) Важно е да отбележа, че съм фен най-вече на пейзажната фотография, но държа да овладея репортажната и портретната. Бюджетът се върти около 800-1200лв.(за тялото) а вече обективите според нуждата.

Може би едно кратко сравнение между Canon EOS 550D и Nikon D3100, базирано на опит, няма да ми е излишно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: Seifi   
Дата:   03-02-13 09:00

Canon EOS 550D vs Nikon D3100

Nikon D3100 or Canon EOS550D?




Може да менете едно око и на Сони Алфа А57 или Пентакс ако не сте решили да е непремено някой от горните два



Canon EOS 550D vs Sony SLT A57


Ако Сонито ви заинтересува случайно мога до помогна с информация за обективите. Със Сони може да ползвате старите минолта обективи , за мен те са супер.
Втора ръка обективи Минолта.
Минолта 50мм Ф1.7 от 160 до 200лв
Минолта 28мм Ф2.8 от 160 до 200лв
Минолта 70-210 Ф4 от 250 до 300лв
Тамрон 17-50мм 2.8 е 620лв нов в немският амазон.
Ако парите не са проблем Сони 16-50 2.8мм
Sony 35мм 1.4 също е много добра.

В базара има едно Сони Алфа А57 - 850лв на 5хил кадъра с остатъчна гаранция.


За Канон и Никон има достатъчно знаещи хора тук имали и двете марки



Публикацията е редактирана (04-02-13 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: Digitalgab   
Дата:   03-02-13 09:31

Сони муй майката, Иваня!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: MauMyHa   
Дата:   03-02-13 09:39

вземиси качествени обективи, тялото може и лентово да е![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: qpalzm   
Дата:   03-02-13 09:50

В България е по-евтино да изградиш Никон система..Има и повече обективи.Иначе телата на Канон и Никон са горе-долу еднакви.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: imitev   
Дата:   03-02-13 10:06

Викаш по-евтино никон с евтино тяло и скъпи моторни обективи...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: qpalzm   
Дата:   03-02-13 10:18

Ами да направим сметка.
Nikkor 35mm f/2 D-600
Canon EF 35mm f/2-620
Micro Nikkor 85mm f/3.5G ED VR-800
Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM-1200

Има разлика в цените.Не е голяма в по-ниския клас.Но при по-високите класове става от порядъка на 600лв понякога[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   03-02-13 10:40

Джизъс [smilie8] ... D90 в базара е към 750 кинта боди. Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G - 330 кинта, 35-цата 290 кинта. Няма ги налични чака се шипинг, но все тая. Ако се порови за стъклария има. Беше тая глупост със "скъпите моторизирани". Да не говорим, че D90 е с мотор в тялото и може да си сложи каквото си иска от D-серията.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: simbon4o   
Дата:   03-02-13 10:45

Тези обективи не са особено смислени в такова сравнение, вероятно ще става дума за кроп система.
18-105VR(няма аналог)
70-300VR/55-300VR(също не мисля, че могат да се сравняват с аналозите си)
35 1.8G(това има аналог само при сони)
50 1.8G(това има аналози, но са далеч от качеството на оптиката му)
85 1.8G(това също е съвсем скорошна разработка и поне според мен си струва няколкото лева отгоре на аналозите)
Са поне според мен без конкуренция цена/възможности!

До тук с обективите, фокусната система на евтините никони обаче, ако човек знае как да я ползва също е без конкуренция.


А още повече, ако се замислим - защо не безогледалка? Ако ще се занимаваш професионално ... ДСЛР, дори бих препоръчал втора ръка, за да стартираш с обективи все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: Mogila   
Дата:   03-02-13 12:05

Мога да ти предложа Канон 40д на 10 000 кадъра в прекрасно състояние и пожелание към него обектив 18-55 IS или 17-85 IS [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: kadar   
Дата:   03-02-13 13:40

Скачай на Nikon D4 ведно с 14-24/2.8 ,50/1,4, 85/1,4 , 105/2 DC и задължителния 200/2 VR ..........и си в играта :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-02-13 14:06

Canon 17-85 е най-гадният подобен зуум който може да се купи за не малко пари :) китака със стабилизацията е много по-добър!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: imitev   
Дата:   03-02-13 15:57

85 1,8 никонския сравнен с 100 макро на канон wtf ?!?...

70-300 канонския си е повече от отличен обектив за 550 леа в базара... Единственият недостатък, който аз съм му намерил е въртенето на челната леща... Но за тези пари...

Моторизираната 50ка 330 леа... Канонската евтина и боклучава 50ка е под 200 леандера... Канонската 50 1,4 върви около 400-500 леа в базара... Доста по-добре е от никонската моторизирана 50ка на бленди 2,8 и нагоре...

Важно е да отбележа, че съм фен най-вече на пейзажната фотография, но държа да овладея репортажната и портретната.

Доообре [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: lion4e   
Дата:   03-02-13 20:17

професионално-любителски камери и сапунерки....[smilie5]
След като определяш част от апаратите с който си снимал за професионални, значи не ти трябват нито един от 2 та модела EOS 550D и Nikon D3100[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: quazimodo   
Дата:   03-02-13 20:47

Агент-провокатор! Сега седи с пуканки и кола и гледа сеир.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: funcrow   
Дата:   03-02-13 21:03

Някои мнения са прекалено експертни за мен [smilie25] Благодарности на Seifi, qpalzm и simbon4o! А на останалите благодаря, че ми поддържате темата актуална. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: arris   
Дата:   03-02-13 22:53

Привет.

За сумата 800-1200 лв. би си струвало да вземеш само едно ново тяло Никон д90. Модела е стар,но д/г става.

Другите опции са използвано тяло от базара. Тук вече има доста неща на малко кадри,който да ти хванат окото. При това моделите са доста добри.
Наличните тела в базара,който ми правят впечатление са следните Пентакс к-5,к-7. Канон 40д,50д. Никон д90. Всички са прилично количество сработвания на затвора до 20к.

Ако ти трябва по детайлна информация относно модела на някоя от марките,който ти правят впечатление питай,ако не аз то някой друг потребител на форума ще ти разясни. [smile]

Казваш,че си изчел доста неща за това изкуство наречено фотография. Уверявам те че след като си вземеш фотоапарата ще имаш чувството,че си чел прекалено малко. [cool]

Поздрави,
Иво.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: funcrow   
Дата:   03-02-13 23:57

Ами всъщност съм снимал доста с DSLR апарати, но засега нямам свой собствен. Проблемът е, че не съм запознат толкова добре със самата технология и ми трябват побутвания при избора.
Изводът, до който стигам, от това което ми се препоръчва, е, че трябва да се насоча към тяло с фокусен мотор(D90 очевидно), ако искам обективите ми да се вместват от 200 до 400,500лв. Правилно ли съм разбрал?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: imitev   
Дата:   04-02-13 00:17

Не си разбрал правилно...

Да - D90 може да фокусира със старите никонски обективи.

Цената нема да я докараш с качествени стъкларии нито при канон, нито при никон...

Снимал съм и с канонския китак, и с никонския китак и с 18-105... Китаци са си. Бавен фокус. Често грешат на тъмно...

Ако вземеш канон за тези пари трябва да си потърсиш обектив от друг производител, че 15-85 струва майка си и баща си, 17-55 2.8 струва и жената и децата...

Ако вземеш евтин никон ще си въртиш само 18-105 и новите евтини моторизирани обективи...

Решението си е твое...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: ivjordan   
Дата:   04-02-13 00:28

Тялото с мотор (при Никон) ти дава възможност да използваш безмоторни обективи и толкова.
Отделен въпрос е, че телата с мотор като правило са по-висок клас и предлагат други (според мен, по-важни) екстри, които ги няма в безмоторните тела.
За определения бюджет, може би Д90 наистина е най-добрият вариант (нов или втора употреба на сравнително малко кадри).
Обективите няма да ти се вместят в посочените суми, независимо какво ще вземеш, но за начало ще стигнат. Т.е. може да ти стигнат и за всички времена, ако се ограничиш до два евтини обектива. Иначе, горна граница няма, а човек така е устроен, че винаги му се иска нещо по-добро, съответно по-скъпо.
Моят опит е следния: Стартирах с тяло с китов обектив за около 1200 лв. След това, чанта, статив, дистанционен спусък, филтри, резервна батерия и такива дреболии - още около 400 лева. След това още два обектива - около 1000 лева.
Всички обективи са с мотор, така че този в тялото не е особено важен в случая.
И те така.
Съвет: Вземи си втора ръка тяло от по-висок клас с някакъв универсален обектив тип 18-105 или 16-85, пък като видиш какво те влече, ще сменяш обективи или ще добавяш нови.

П.П. При всички положения разглеждай определеният бюджет като първоначална инвестиция, защото нататък ще трябва да дадеш още доста. Не забравяй чантата и евентуално, статива - задължителни са.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: funcrow   
Дата:   04-02-13 01:29

Ясно. Зацепих. Благодарности ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми техника!
Автор: my.point.of.view   
Дата:   04-02-13 09:15

има хора, които снимат сватби със сапунерки.
така че не се коси, за да се учиш на фотография реално техника не ти трябва.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »