Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помогнете за избор за апарат.
Автор: ditko1   
Дата:   24-01-13 19:02

Здравейте, какъв е най-добрият избор за апарат втора употреба до 500лв. Гледам в отдел продава има много.
Nikon D40
Olympus e500
NIKON D5000
Nikon D50
Panasonic Lumix FZ48

Предложете и вие и някакви ваши мнения, интересуваме и кой е с най-добри Авто настройки, имах Фуджи 6500 и ако не го пипнеш, на Авто беше ад...

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избор за апарат.
Автор: io_bs   
Дата:   24-01-13 19:32

Точно чрез пипането се правят фотографии, ако ще снимаш на авто, вземи си сапунерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избор за апарат.
Автор: ditko1   
Дата:   24-01-13 19:34

Така е но търся и апарат с добро Ауто, нямам една хубава снимка с моя Фуджи като давах да ме снимат, просто някой апарати го имат други не.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избор за апарат.
Автор: pefoto01   
Дата:   24-01-13 20:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избор за апарат.
Автор: ditko1   
Дата:   24-01-13 20:59

от изброените горе, има и с обективи, има и други оферти до 500лв. с обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избор за апарат.
Автор: pefoto01   
Дата:   24-01-13 21:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избор за апарат.
Автор: alphatier   
Дата:   24-01-13 21:13

Обективи принципно е доста широко понятие,също така и фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избор за апарат.
Автор: simbon4o   
Дата:   24-01-13 21:51

FZ28/38/150 не са лоши. Канон SX130/150/230 също не са лоши. Ако ще снимаш на ауто - не си вземай ДСЛР!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избор за апарат.
Автор: ivjordan   
Дата:   24-01-13 22:40

Че те и Фуджи хич не са лоши. Странно какво не му е достигнало на питащия именно в този турбо-сапунер!?! Точно пък на ауто!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избор за апарат.
Автор: ditko1   
Дата:   24-01-13 23:13

имаше ли светлина срещу него, ставаха много тъмни снимки. Имах и канон 630 пак с голяма матрица, нищо общо уникални снимки правеше. И за това ви казвам, че някой модели Автото са им хубави на други не.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избор за апарат.
Автор: Alphatier   
Дата:   24-01-13 23:47

ЗАУто VS АУТО [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избор за апарат.
Автор: georgivelev   
Дата:   24-01-13 23:58

D40 + 18-55 II (нестабилизирания) можеш да го спазариш за около 350-380лв. Само апаратът струва 300лв, за обектива не си струва да плащаш повече от 60-70 лв. Стабилизираният 18-55 може да се пазари за около 120 левчаги, аз бих препоръчал и 35/1.8, но с него ще превишиш бюджета. И да, само 6 мегапиксела е, ако това е от значение. Копираните снимки от него изглеждат добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избор за апарат.
Автор: tzl   
Дата:   25-01-13 00:02

@ditko1 — ако имаш светлина срещу тебе, нито един фотоапарат няма да се справи на "auto" режим. Ако имаш ръчни настройки на текущия си фотоапарат, включи на тях и снимай така (разбира се, трябва да настроиш "нещо"). Дори и да вземеш фотоапарат за 10000лв пак няма да можеш да заснемеш на Auto както трябва.

Причината е, че на автоматичен режим _обикновено_ софтуерът във фотоапарата сканира целия кадър и прави някакво "усредняване" на това кое е ярко и кое е тъмно. Ако снимаш да кажем човек и ярко небе на заден фон, фотоапаратът гледа небето, гледа човекът и си казва. По-голямата площ в кадъра е небето, а то е светло. Тук има някаква друга по-тъмна площ, но тя е много по-малка в сравнение с другата и тогава ще взема да направя нястройките така, че това, което е с по-голямата площ, да е "основен критерий". И така прави настройките така, че небето да излезе добре. Заради това човекът излиза по-тъмен.

В блога имам една тема, която е точно за снимане с ръчни настройки, обаче не знам дали твоя модел може да снима с такива. Ако може, тогава ми пиши ако искаш. Така ще спестиш доста пари ако не купуваш друг фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избор за апарат.
Автор: ditko1   
Дата:   25-01-13 00:18

да чел съм за настройки ръчни, дори отражението на в блока в бялата боя, ставаше тъмен кадъра, с експозиция + се оправяха нещата малко, но бялото изгаряше вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избор за апарат.
Автор: tzl   
Дата:   25-01-13 00:25

Точно така.

Затова се използва допълнително осветление, защото това във фотоапарата не можеш да го направиш да е както го вижда окото ти.

И така докато не си започнал да мъкнеш допълнително осветление, намери компромисната настройка, при която имаш добре експониран обект. Това, което казваш с компенсацията на експонацията, е правилното решение за теб. Бях забравил, че има такава функционалност.

Не се плаши от изгарянето на фона. Мисли за това кое е по-важното на снимката и експонирай спрямо него.

Сега имаш едни 500лв, които можеш да инвестираш в нещо практично за живота си.



Публикацията е редактирана (25-01-13 04:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избор за апарат.
Автор: pepi.123   
Дата:   26-01-13 10:32

Здравейте !
Аз съм новак както се казва,благодаря за разяснението.
Нама да пиша дълго за да не стават отколонения.
[shtrak]

Имам апарат DSC/f828-SONY 8 PX какво е мнението дайте съвет за този модел,като професионалисти.
Искам да се включа в конкурсите.
Правил съм снимки-любител съм.

Благодаря



Публикацията е редактирана (26-01-13 10:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избор за апарат.
Автор: io_bs   
Дата:   26-01-13 16:49

Фотоапаратът няма значение, важни са снимките, които правиш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »