Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Закрити места за снимане
Автор: etto   
Дата:   24-01-13 12:38

На работа съм и ми е скучно,та искам да постна една нова тема.Понеже е зимно време и е доста студено за модели и моделки,пък и фотографи и трябва някое по-топло място за снимки.Почнах да пиша възможностите в една тетрадка.Ето какво написах до момента:
1 ЖП гари
2 Молове
3 Библиотека
4 Изоставени сгради(не толкова топло,но поне закрито)
5 Кафета(само стилни и красиви)
6 Входове на блокове
7 Музеи
Става въпрос за места където може да ки опънете софтбоксове,стативи,чадъри..метро не става,правят ми залележка само заради едната светкавица..за музеите не е много сигурно,но риска си заслужава..Вие можете ли да предложите подобни места ?

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: джъмбо   
Дата:   24-01-13 12:47

Става въпрос за места където може да ки опънете софтбоксове,стативи,чадъри....

ами като си платиш добре и не мрънкат

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: etto   
Дата:   24-01-13 12:52

какво за теб е добро заплащане и за какво място става въпрос (:

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: джъмбо   
Дата:   24-01-13 12:56

отиваш при собственика или мениджъра на сградата и преговаряте за цени и условия... смяташ ли че има закачен ценоразпис колко струва снимането в мола???

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: etto   
Дата:   24-01-13 13:00

нямах впредвид дали има определена цена,но какви са рамките на допустимото..

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: джъмбо   
Дата:   24-01-13 13:03

няма рамки на допустимо... пазарлък си е... ако въобще те пусне някой...

наеми студио и снимай, по-лесно и безпроблемно от публично място

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: etto   
Дата:   24-01-13 13:06

оо за студио имам още много хляб да ям,сега ще се мъча да търся места за да израствам в тази област,пък по натам студио

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: uri64   
Дата:   24-01-13 13:14

Не мисля,че в моловете ще се зарадват особено, като видят някой да разполага стативи, чадъри и софтбоксове, освен ако предварително не е получено разрешение...

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: джъмбо   
Дата:   24-01-13 13:24

каква е разлика според теб от снимки в мол и снимки в студио.... нали искаш да разпъваш ламби?? то даже в мола по-голям зор може да видиш с наличното осветление....

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: etto   
Дата:   24-01-13 13:31

имах впредвид плащането за студио..

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: vicking   
Дата:   24-01-13 13:35

Под "ламби" какво разбираш -строби? Софтбокс се слага и на светкавици и изобщо не е задължително да се изключва фона. Малко крайно си се изказал джъмбо. etto според мен най-добре се огледай дали има знак за забранено снимането.. и дерзай!



Публикацията е редактирана (24-01-13 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: джъмбо   
Дата:   24-01-13 13:44

изказал съм се крайно??? нещо се шегуваш май

изказал съм се като човек с опит какъвто не усещам да имаш

за хората дето са на ясно знаят какво визирам под "ламби" още повече, че внимателно съм прочел 1 вия пост

това със знака забранено снимането, че го няма не значи че охраната ще погледне благосклонно

относно някои от изброените места

публично (мола е публичен независимо че е частен) - струпване на много хора - съответно много вероятности за: абе ти що ме сниш бе ке@@@@ш
иди обяснявай, че си снимаш моделката
библиотека... да снимаш сесия докато наоколо народа се опитва да чете???? ти сериозно ли... да по филмите става щото са си платили и четящите са статисти...
кафе... ми може ако собственика иска реклама ама ти май не искаш да правиш реклама

с една дума студиа в софия бол пробвай първо на закрито и трупай опит вместо да си сред навалицата с риск за проблеми ако искаш да минеш метър

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: tzl   
Дата:   24-01-13 13:52

Гледам, че повечето от дискутиращите не разбират принципите на частната собственост. Ако някой произволен човек ви дойде във вилата, разпъне софтбоксовете, снима и си тръгне (дори само да снима без софтбоксове), какво ще си кажете? Ще му вдигнете скандал, че снима в частна собственост сигурно, защото не знаете какво ще прави със снимките.

По същия начин моловете, колкото и да са отворени за публиката, са частна собственост. А според конституцията частната собственост е неприкосновена. Дори в бизнес парка в София не може да разпънете ей така стативи и да снимате. Ако нямате уговорка с хората, които носят отговорност за мястото, няма как да снимате легално там с осветление.

Затова няма нужда да има знак или надпис за забрана за снимане в частна собственост, защото по подразбиране не може да си опънете лампите. Пред мола, пред кафенето — може, но пак има участък до сградата, който се води частна собственост. Там също не може да разпънете техниката. Но ако мръднете няколко метра встрани — може. Но пак там е относително тълкуването на закона, защото има вероятност да ви обвинят в нарушаване на обществения ред. Затова при по-значителни снимки се изискват разрешителни от съответните органи за това, че "ще нарушиш обществения ред" и ще препречиш пътя на минаващите.

Знак за забрана за снимане има на публични места, които по принцип не са забранени за снимане, но по някакви специфични правила има такава наредба.

А това, че имало разлика между снимане навън и в студио са митове и легенди. Верно, разлика има и тя е адресът, на който ще сложите стативите и лампите.



Публикацията е редактирана (24-01-13 13:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: vicking   
Дата:   24-01-13 13:55

джъмбо знам кой си и не оспорвам авторитета ти. Коментирах изказването ти, че снимането на закрито не е условие да утрепеш фона с "ламби" и по-малка бленда. За това какъв съм аз.. едва ли някой се интересува!

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: джъмбо   
Дата:   24-01-13 13:56


А това, че имало разлика между снимане навън и в студио са митове и легенди. [smilie18]


за някой с практика може и да няма разлика, за някой начинаещ е огромна
така че не го казвай толкова радикално за митовете и легендите

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: vicking   
Дата:   24-01-13 13:59

..а това че няма знак за забранено снимането ти дава все пак някакво предимство да се измъкнеш без щети и разправии. Съществува обаче и другата възможност да не се суетиш и бързо да направиш кадрите които са ти нужни.

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: etto   
Дата:   24-01-13 14:23

съгласен съм с викинг.Но сега на темата..възможни закрити места за снимане ,освен изброените ?

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: uri64   
Дата:   24-01-13 14:28

в моловете си има знаци за забранено снимане още на вратите..може и да не правят въпрос за снимане със сапунерки, телефони, безогледалки и малки дслр-и ако е ненатрапчиво, ама да разпъваш стативи и да заплющиш със светкавици...плюс това при толкова минаващ народ кой знае колко човека ще минат между снимащия и модела, точно в момента на натискане на спусъка...пък да вземеш да заграждаш коридори за снимане вече ще е съвсем "незабележимо"..

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: koev   
Дата:   24-01-13 15:10





Публикацията е редактирана (02-06-13 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: kristiyan   
Дата:   24-01-13 15:31

Частна Арт галерия - влез, разгледай картините и когато те заговори галеристката кажи разсеяно колко ти харесва "тази" картина, и ако реакцията й е отворена, приятелска и "нетърговска" - разкажи й какво си си наумил. Хубави кадри излизат от модел на фона на картини окачени в уютна галерия. Това са хора на изкуството, ако галеристката не е просто нает персонал (което е малко вероятно) може дори да е собственичката - вероятноста да снимаш там с разпъната техника е голяма. ..

Отговори на това съобщение
 Re: Закрити места за снимане
Автор: kristiyan   
Дата:   24-01-13 15:35

...



Публикацията е редактирана (24-01-13 16:21)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »