Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обнових си сайта
Автор: atrifonov   
Дата:   22-01-13 11:36

www.atrifonov.net

Всякакви съвети са добре дошли
Мисля си и за фонова музика- дали е добра идея[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Обнових си сайта
Автор: autosvet   
Дата:   22-01-13 11:45

Харесва ми, но трябва леко да се поошлайфа. Направи си отделни версии на български и английски, че така мешано не е много удобно за западняците. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Обнових си сайта
Автор: atrifonov   
Дата:   22-01-13 11:47

еми това добре, ще пробвам

Отговори на това съобщение
 Re: Обнових си сайта
Автор: Myth   
Дата:   22-01-13 11:56

Тая мешавица от български и английски е абсурдна, иначе бива.

Отговори на това съобщение
 Re: Обнових си сайта
Автор: didesignbg   
Дата:   22-01-13 12:09

Зле са нещата. Темата по принцип не е нещо кой знае какво, но ти си и видял сметката съвсем.

Отговори на това съобщение
 Re: Обнових си сайта
Автор: Myth   
Дата:   22-01-13 12:19

И най малкото тия текстове под картинките ги направи с еднаква дължина и "Реад море" да са ти на едно ниво. :-)



Публикацията е редактирана (22-01-13 12:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Обнових си сайта
Автор: insofia.net   
Дата:   22-01-13 12:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обнових си сайта
Автор: nodoubt   
Дата:   22-01-13 13:33

сложи по-добри снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Обнових си сайта
Автор: ksietta   
Дата:   22-01-13 15:23

Видях го през Мозила, Хром и ИЕ - всичко е разбъркано, едва ли е планирано да е така.


Отговори на това съобщение
 Re: Обнових си сайта
Автор: sauron69   
Дата:   22-01-13 15:33

През Операта и хрома е голяма каша, за други браузъри- не знам [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Обнових си сайта
Автор: atrifonov   
Дата:   22-01-13 16:41

не грешката беше в мен- просто го прецаках, но сега го върнах в нормалния му вид[smilie5]
Бос съм още в този wordpress[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Обнових си сайта
Автор: perchinkov   
Дата:   22-01-13 17:59

Освен мешавицата с английски български нещо много важно. Сложи в контактите нормален телефон. Т.е истински. Никъде не намерих. само някакви интернет, предполагам, телефони. Ако тръгна да си купувам нещо при липса на телефон ще се откажа.


Отговори на това съобщение
 Re: Обнових си сайта
Автор: atrifonov   
Дата:   22-01-13 18:26

да това ще го оправя

Сега си търся някаква друга готина тема- дайте идеи

А и още нещо- как да направя да има и българска и английска версия[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Обнових си сайта
Автор: perchinkov   
Дата:   22-01-13 22:45

Ето два начина:
http://www.qianqin.de/qtranslate/
http://wordpress.org/extend/plugins/global-translator/

С първото ти си пишеш на разлчни езици нещата, а второто ползва Гугъл транслейт или може да се избере от още няколко други (май още 3) енджина за превод.

Отговори на това съобщение
 Re: Обнових си сайта
Автор: Myth   
Дата:   23-01-13 00:33

Кофти решения за двуезичност са предложените от perchinkov и не са тованачините, лесния вариант е направо да си закупиш/намериш тема в която си има вградена мултиезичност вече ги правят с езикови файлове, втория вариант е с плъгин, сега кой точно не помня вече, но си има достаписано из нета.

Другото което е мисля не слушаш, бях ти дал един линк, от който да си смъкнеш пиратски теми за тестове, след като се спреш на някоя просто можеш да си я купиш.

Трето, ако не си много на ти с Wordpress и те първа ще го разучаваш, мятай се направо на Joomla в началото ще ти се стори малко объркана, но ако ти се чете има си туториали и всиката необходима документация, щом я схванеш, Joomla е много лесна и логична и при всички теми логиката е една и съща. Мога да ти дам легални теми на Yootheme, за Joomla.

Ако ще ползваш един гол Wordpress или просто за блог (ако ще го ползваш за блог, предимно, вдори е за предпочитане пред Joomla)да елементарен е, но в момента в който качиш тема с някоя красива вградена галерия и.... обикновенно във вградените (не знам дали се изразявам правилно) качването на снимки, особено много снимки, е еднаааа врътняяяяяяя да ти се досере например в моя блог: http://photosbg.net/mythblog/ltd-portfolio/gallery-02


готина е галерията нали? Да ама не питай как се качват снимките, първобитно и тегаво със слагане на код в постовете, мързи ме да ти пусна скрийншот или например в тази: http://www.nmr-bg.com/bg/?page_id=599


Мъъъъъъка, мъка, мъкаа.... Ако позлваш друга галерия (то вече си губи малко смисъла щото вграденото решение е съобразено и се вписва в дизайна на самия шаблон) да ок, NextGen която ти препоръча ARGO e страхотна, ама ако не, к'во правим.

Четвърто, решаваш, че утре ще смениш темплейта, ох мамооооо ама то айде всички снимки от галерията наново да ги линкваш, че там по различен начин, пък менютата нещо ти изчезнали пък това пък онова...
Освен това при всеки нов темплейт едва ли не учиш наново тъпия Wordpress, щото новия темплейт със собствен админ панел от където се управлява почти цялата тема и всеки различен със собствена логика и....

В това отношение Joomla е пей сърце, логиката винаги е една и съща, в самите темплейти има разлика но логиката като цяло е една и съща, само админ панелите на различните темплейти са различни но от там се управляват много малко неща и нещата са простички. Освен това сменяш един темплейт с друг който да речем ползва същия Warp и всичко си работи и си остава както е било (е понякога не съвсем ама) Имаш и многоезичност и при инсталация на Bg пакета няма нужда да се ровиш из кода да си превеждаш нещо по темата....

И много, много други аз наблегнах само на повърхностните неща които биха ти улеснили живота много, Joomla e много по-гъвкава и по отношение на разполагане на различни модули на различни позиции, без да разбираш грам от кодове. И не на последно място има доста голяма Joomla българска общност и форум, където можеш да питаш всичко и да намериш полезни решения ако не си много на ти с английския. А и форумите на Joomla са си доста добри :-). Малеееее колко изписах.
Успех независимо дали ще продължиш с Wordpress или Joomla.

И да не си помислиш, че съм някакъв отворен, не съм, прохождам в тая област.



Публикацията е редактирана (23-01-13 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Обнових си сайта
Автор: promis   
Дата:   23-01-13 16:01

Този Туитър бутон не знам за какво е, при положение че имаш 1 туит :) и аз не я ползвам тая платформа.
Другото - гледам някой ти е писал коментар, ама е с бели букви на бял фон [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обнових си сайта
Автор: atrifonov   
Дата:   23-01-13 17:11

promis как за кво е ве- еми да има[smilie5] [smilie5] не че влизам там[smilie8]

а това за коментарите- ми не знам как го направих, а по- лошото е, че не знам как да го оправя[smilie18] [smilie18]

както и да е- вече имам друга тема( от платените) и ще пробвам пак[thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »