Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с отделни м42 обективи
Автор: ivoet   
Дата:   21-01-13 19:16

Уж m42 резба, а flektogon 35/2.4 например не може да се завие на Pentax Spotmatic f. Или нещо пропускам? Завивам го донякъде, ама се приплъзва, проскърцва и това е. Същото нещо беше и с Индустар 61 LZ MC. Макар, че индустара не знам как бях го сложил, та после пък зор да го махна [smilie5]
Така де, мисълта ми беше аз ли пропускам нещо или?

Благодаря![smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с отделни м42 обективи
Автор: simbon4o   
Дата:   21-01-13 19:19

Не би трябвало да има проблем. До колкото знам само крачетата за скачаща бленда са различни на японските и немско/руските но резбата трябва да е еднаква(освен ако няма някаква доработка).

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с отделни м42 обективи
Автор: photostoykov   
Дата:   21-01-13 19:27

Трябва да изключиш скачащата диафрагма - превключвателя от А на М.
"Иглата" на механизма не може да се прибере докрай и задира по фланеца на резбата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с отделни м42 обективи
Автор: ivoet   
Дата:   21-01-13 19:33

Прибрана е. На М е, но въпреки това същата работа. И един ъпдейт - с малко повечко сила се чу по-скоро обезпокоително щракване и след още едно завъртане се зави както трябва. Щракването обаче не звучи много приятно. Надявам се да не е нещо опасно за спотматика. Остана утре да видя със индустара да пробвам, понеже с него имаше и друг проблем - трудно се махна после.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с отделни м42 обективи
Автор: simbon4o   
Дата:   21-01-13 19:52

флектогона струва колкото поне 10 спотматика ама ти за тялото се притесняваш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с отделни м42 обективи
Автор: ivoet   
Дата:   21-01-13 20:04

Флектогона ще ме надживее. [smilie5] А пентакса си е като нов и ще е грехота да го превърна в експонат поради невнимание и неосведоменост [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с отделни м42 обективи
Автор: anjsan   
Дата:   22-01-13 13:29

Огледай резбите да не са подбити нещо витките ,как свършват ... да няма ненарязана резба по обектива , макар че обикновено си е наред и е с по-малък диаметър към челото . Обектива да не опира някъде вътре в тялото ? Не се ли навива нормално не е наред и не напъвай щото ще замине резбата я на обектива , а на апарата . Ако има някъде обелен , излъскан метал - там е проблема !
Чувал съм че някои адаптери Hama пак нещо не пасват добре на М42 , значи може нещо немската резба да е по-различна . Инак всички са стандартна резба М42 с еднаква стъпка , ама кой знае .....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с отделни м42 обективи
Автор: ivoet   
Дата:   22-01-13 14:27

Обектива със сигурност не е преправян. На Зенит, Практика и Ricoh се завива без проблеми. Разликата на пръв поглед между всичките тела е това, което го има само при Пенктакса:

http://i.imgur.com/jZsuNxs.jpg


мисля, че от него е цялата работа. Срам, не срам - дори не го знам какво е [smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »