Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: vanquished   
Дата:   15-01-13 21:31

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: vanquished   
Дата:   15-01-13 21:32

http://www.mirrorlessrumors.com

Ако излезе истина ще набият канчетата и на Сони ,и на Фуджи .

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-13 21:36

Не знам защо аз предпочитам да чакам няков от тия двете фирми дето поне не са приключили с тотални щети последните си 3 инициативи във високия клас фото.

Самсунг - не благодаря.

Да припомним

1. Високия клас сапунери с масирана реклама през 2006-а дето на края се оказаха тотален боклук несравним нито с Минолта, Панасоник, Никон, Канон, Олимпус или Сони

2. Опита да правят ДСЛР-и с Пентакс баьонет, която ненадейно за..ха

3. Злощастната им система с безогледалки, която периодично изоставят.



Публикацията е редактирана (15-01-13 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: CyberGene   
Дата:   15-01-13 21:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-13 21:43

е какво да коментриаме? кое от 3-те не е така?

сега се радваме на поредния им порив да правят фото....дали ще изкара до Март не се знае...може да се откажат другата седмица. А designed in China апарат за 5 бона...купи си го ти.



Публикацията е редактирана (15-01-13 21:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: CyberGene   
Дата:   15-01-13 21:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: n1x0n   
Дата:   15-01-13 21:52

Изумително е как успявате да се сдърпате за една несъществуваща камера! [smilie5]

Дали тя ще се появи изобщо, дали ще е провал или ще набие нечие канче - на този етап не може да предскаже абсолютно никой. Самсунг е компания, от която може да се очаква всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   15-01-13 21:55

Че защо да не спретнат? Имат ресурс, патенти се купуват и т.н.
При сегашното ниво на технология, скоростта на R&D е достатъчно висока и единствено желанието и необходимостта от изстискване на жизнения цикъл на изделията не ни "ощастливява" с нов модел на всеки 3 месеца :)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: estate   
Дата:   15-01-13 21:56

Още повече че Самсунг искаха да купят Пентакс но японското правителство каза че няма да стане да са под корейско крило и хоп Рико се намесиха.Иначе можеше и да стане нещо с Шнайдер-Кройцнах обективите и хубавите им сензори.Нека да го пуснат другите от страх или най-малко за имидж ще трябва да пуснат съшо такава система което нали се сещате в чия полза ще е ......[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-13 23:03

Ами не е ясно до колко им е интересен фото пазара на Самсунг. Да имат някакви неща ама миналата година изхвърлиха фотото от Корея. Може да е за добро, китайците са умни хора...не знам. Да земат да се стегнат малко в другия сегмент с АПС-Ц-то да покажат нещо, дето другите го нямат или Самсунг правят по-добре. Фул Фрейм...ми хубаво ама "на гол тумбак чифте пищови" е поговорката. То сигурно и аз мога да купя 2-3 Фул Фрйем сензора от Аптина и да направя К01 българска безогледалка ама .... то не е само това. Трябва си да стане сисдтема, трябва си рекламата, трябва си обновявания да нацелят кое как се прави, после трябва постоянство. С телефоните да не би от първия ден да пробиха или с телевизорите. година след година се кърти по-малко. С апаратите трябва да има и приемственост, щото 2-3 обектива са по-скъпи от цял апарат. Ако на всеки 3-4 години сменяш байонета, няма как да завъдиш фенове.

Тия слухове за големия сензор, са от много време. С малко търсене преди 2-3 години обсъждахме, че не само фул фрейм ами и среден формат планират, квадратни сензори и т.н. Дори май имаше дати и месеци кога идват. Това беше когато обявяваха многото обективи и от тогава ядец нищо до тая есен. Сега пуснаха нещо ама то като нищо....новите модели като старите дори при задълбочен преглед не намерихме големите новости.



Публикацията е редактирана (15-01-13 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: pefoto01   
Дата:   15-01-13 23:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   15-01-13 23:26

Е, тука ся ше се сборите, кой по-голем хейтър ли е да ге [smilie5]

off/
pefoto01,
между другото по отношение Пентакс, аз самия имам големи забележки и никога не съм ги крил, но по отношение на това, което пуснаха наскоро мога само едно "Евалла" да има кажа. Много е добро дейба, направо още не мога да се съвзема [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-13 23:28

кое бре Zenone? Пентакс са ми смпатични ама няма идея защо бих си харчил парите за тях? К10 беше послдения път дето мислих за пентакс ама имаше мнго прични да не го мисля дълго и взех А700

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: pefoto01   
Дата:   15-01-13 23:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   15-01-13 23:34

hotsnail,
почти перфектен фокус в почти всякаки условия. Липса на АА филтър и в резулат на това, както писах и някъде другаде - обективите за продан, вече не са за продан.
Те така.
А, и все още 16МП.[smilie7]

pefoto01,
рабирам те, понеже и аз бех тръгнал в тази посока.
Shit happens [smilie7]

Аре че оспамихме пак темата...[smilie5]



Публикацията е редактирана (15-01-13 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-01-13 09:15

Аз съм за Фуджи ФФ Х-транс [smilie18]

Самсунг немогат да ме спечелят. Иначе имах хубави овективи тук таме.

Като чуя Южна Корея още ме сърби.Верно ,че не са като едно време.
Телефона ми е ЛГ защото исках евтин смартфон. Читав е :)

Компании като самсунг ако искат да пробият трябва да правят нови интересни неща "ала Сони".

Южнокорейците са по-силни в шпионажа и копирането на идей.След това пускат на хартия същата техника с 30% по-евтина.И продават.

Не че Некс нямат еднодневна сглобка....[smilie7] Нищо общо със професионална СЛР-техника. [smilie7]

Фуджи са малко по-стабилни.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: vanquished   
Дата:   16-01-13 10:14

Какво им е на корейците - кимчи rulez !

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX-R ... FullFrame Mirrorless
Автор: Emoxide   
Дата:   16-01-13 10:43

всичко под NEX-6 в моделната линия на SONY е играчка! (magnesium body)

Samsung са 1 идея по-солидни като изработка.
(ниските модели NX100/200/210/300 NX1100)

FUJI = magnesium body .

Имам FUJI X10. някой беше казал че било като отливано в китайски заден двор. Да, ама не! Ебати изродчето кораво се оказа. Падал е от над 1м, на чакъл, мокрен е бил от дъжд, посипван е бил с прахоляк. Верно има прашинки в обектива, но oще е жив и функционално безотказен. Куча марка! [cool]

Извинявам се за отклонението!

SONY NEX, FUJI X, micro4/3, EOS-M; в тая тема принципно нямат място



Публикацията е редактирана (16-01-13 10:47)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »