Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 500px Експеримент
Автор: alphatier   
Дата:   12-01-13 10:27

Реших да си направя един експеримент с 500px,тъй като ми писна общо взето какво и да кача да получава по 2-3 гласа.На мен ми е пределно ясно,че съм много далеч от добър фотограф и снимките ми са далеч от добри,имам ясно самооценка за себе си,но ми е интересно как уникално глупави и с никаква фотографска стойност снимки са на първа страница чат-пат и събират по 96 97 98 рейтинг.Не съм за някви точки,но просто идва един момент когато почваш да се чудиш кво става тук. И така реших да сваля снимка от сайт на известен фотограф,печелила конкурс в Ню Йорк и която ми допада и харесва и на мен,и я качих в 500Px като моя.След цял един ден за гласуване снимката събра 0-зеро-нъцки,нито един глас,като даже беше прегледана всичко на всичко 3 пъти.Мисля,че на всеки му е ясно колко шуробаджанашки е този сайт,и че не седиш ли да коментираш и цъкаш на другите снимки по цял ден,ако ще и супер фотограф да си,няма да получиш добър рейтинг.На всичко отгоре коментарите под снимките са всички положителни,за да не те засегне случайно някой и не му върнеш гласа,няма критики и съвети,а най-наглите са :Гласувах,моля виж ми снимките,Дадох ти точка,какво мислиш за моята снимка...Ясно е,че това сега е доста обобщено и сигурно не за всички е така,лично аз само 1 път съм стигал до първа страница,и аз не знам как честно,явно са ме объркали за някой друг за който е трябвало да гласуват.Общо взето сайта е супер,но за разглеждане на снимки,не си заслужава да качваш и пускаш за гласуване.Предлагам темата да не се превръща във виж си снимките,аз си ги знам колко са зле,затова и качих снимка на известен фотограф печелила конкурс,ама явно няма значение какво качваш,а кой го качва [smilie25]
Това е снимката [beer]


http://michaelcreagh.files.wordpress.com/2009/12/angelar_michaelcreagh2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: harvester_vn   
Дата:   12-01-13 10:30

Ами на мен снимката не ми харесва.....

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: hotsnail   
Дата:   12-01-13 10:42

Това си е проблем на човешките общества. Комуникацията и маркетинга са по-важни от продукта понякога. Това дори го има като търсиш работа или при повишения и вероятно във фотографията.

Обратното дето е идеал и никога не се случва е meritocracy ...,ама то е утопия

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: asahi   
Дата:   12-01-13 11:27

Глупав експеримент. Снимката не ми допада. Бих я подминал и на тъмнейл.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: didesignbg   
Дата:   12-01-13 11:36

Mario's Bike на Анри Картие-Бресон, прочетете коментарите моля. [smilie5]
Та нищо ново под слънцето. Във всеки един голям сайт снимките са еднотипни и клиширани, получава се самонадъхване, групички и т.н. Тук таме има и умилителни.

Редакция: Дали не беше умиляващи?



Публикацията е редактирана (12-01-13 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: ZENON   
Дата:   12-01-13 11:38

alphatier,
кво те бърка ТУКА кой кво ще каже и какви токи би ти дал.
Ако искаш критика питай и толкоз.
hotsnail го каза за обществото, няма да го повтарям.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: atrifonov   
Дата:   12-01-13 11:39

това, което си написал не е точно така
Аз също качвам в 500px. Имам снимки със задоволителен вот, както и такива само с по- няколко гласа. Много рядко гласувам за други кадри- само за тези, които наистина ми харесват. Наистина някои от коментиращите те призовават да гласуваш за тях, но определено са малцина
В този сайт се качват хиляди кадри за отрицателно време- в момента в който качиш кадър и погледнеш къде е, и хоп вече си на 3-4 страница. Та е важно и кога качваш, за да го видят повече хора
Истината е, че когато снимката е хубава определено ще гласуват за нея- поне при мен е така[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-01-13 14:02

500 пиксе стана ебаси бозата. Качвам там още...

Всеки спами с коментари и виж моята работа....

Аз не говоря и не пиша на никой там само качвам и толкова. Снимките са ми средно оценени.Някой недооценени.Понякога някой надценени.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: ivanatora   
Дата:   12-01-13 14:24

Най-бъгавия сайт на всички времена.
Ъплоудъра така и не ми проработи. Пробвах с 3 браузъра на 2 операционни системи. Гърми. Пратих им в съпорт форума дебъг инфо и им казах кои скриптове точно не ще да зарежда. Изтриха ми поста.
По форумите е пълно с оплаквания че не им работи ъплоудъра.

Абсолютно несериозна работа е да имаш photo sharing community и да не можеш да качиш снимка. Не е ядрено инженерство да направиш един читав ъплоуд.

Изгубиха ме.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: And   
Дата:   12-01-13 15:39

alphatier,
няма нужда да ходиш чак толкоз далеч, като за начало, погледни какво става тук [smile] а по принцип, горе-долу същото на повече фото-сайтове [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: metodiev_martin   
Дата:   12-01-13 15:47

Тука не е ли същото?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: pefoto01   
Дата:   12-01-13 16:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: sir_sky   
Дата:   12-01-13 16:10

Аз пък все не се наканвах да пусна там, и вчера за пръв път пуснах сериозно, и снимката ми отиде на първа, стана популар! Не съм гласувал на никой, но си прав че ако бях сигурно щеше да литне снимката! :) [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: pefoto01   
Дата:   12-01-13 16:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: E.Yonkov   
Дата:   12-01-13 16:14

Верно че е като във ФФ, само не виждам къде е проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: sir_sky   
Дата:   12-01-13 16:21

Ама сериозно се изненадах един пич като ми коментира, гласувах ти и ти коментирах, ела и ти :) много директни бре!

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: pefoto01   
Дата:   12-01-13 16:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: mcnicko   
Дата:   12-01-13 17:25

Нагло или не, по чуждите сайтове е практика отдавна...

Даже и в по-малките, даже и във британския фуджи форум където повечето от честите посетители се знаят поименно пак се правят такива неща.

Коментар от сорта на:

"Great shot!
http://линк към моята снимка"

Не те подканят да гласуваш, направо ти дават линк да им видеш снимката само и само и там да отиде на скрола на първа страница...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: name1993   
Дата:   12-01-13 18:09

Не всички ти го казват толкова директно, но по-голямата част. Има хора, които искат feedback, така че отиваш и им критикуваш снимките [smilie25] [smilie25] [smilie25]
Иначе 500x е много приятен сайт - има невероятни снимки, много стойностни неща. Повечето сайтове за фото споделяне са далеч по-зле, да не говорим за съдържанието им.
Малко извън темата, но освен 500x, 1x, flickr (ФФ естествено) кои сайтове за фото споделяне ползвате (някои с по-активни и рационални коментари, критики, помощ)?



Публикацията е редактирана (12-01-13 18:10)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: vikitovikito   
Дата:   12-01-13 18:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: countgeoff   
Дата:   12-01-13 18:17

name1993 : 35photo.ru

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: hotsnail   
Дата:   12-01-13 18:18

alphaforum.net

Ако искаш да си обсъждаш снимките и да получиш обратна връзка.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: sir_sky   
Дата:   12-01-13 18:34


[smilie24]

Автор: countgeoff
Дата: 12-01-13 18:17

name1993 : 35photo.ru

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: vikitovikito   
Дата:   12-01-13 18:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px Експеримент
Автор: mcnicko   
Дата:   12-01-13 18:48

В Британския фуджи форум пуснах специална тема за критика с определени правила:

1 снимка - 3 критики и чак тогава се публикува следваща снимка. Забранени са коментари за отбиване на номера и е забранено хората да се сърдят. Вече 1 месец се движи добре темата и си седи на първа страница в раздела на форума без да е закована. Линк към галерията е задължителен, ако някой реши да коментира по-обстойно след като е постната новата снимка.

Принципно това е единствения сполучлив начин който успя да ми роди мозъка за хора които търсят фийдбек за определена снимка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: