Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   11-01-13 21:09

здравейте, имам нужда от нужда от съвет ,понеже имам проблем при свалянето на роу кадър от канон 40д .
значи когато свалям кадъра в роу излиза на черти в различни цветове и реално нищо не се вижда ,освен една много малка част от кадъра в единия ъгъл. При свалянето на джей пека няма проблем ,сваля се и се вижда нормално. Имате ли представа от какво може да бъде?картата я форматирах и снимах пак ,същия резултат,пробвах и с втора карта памет и пак същото.
мерси


Отговори на това съобщение
 Re: имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: vladod   
Дата:   11-01-13 21:18

Пробвай с кард рийдър [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: mcnicko   
Дата:   11-01-13 21:28

А с какво отваряш файла че да ти изглежда така? На мен ми изглежда като проблем в кодеците които четат файла.

Малкото кадърче в ъгъла на файла което виждаш след отварянето най-вероятно е вградения в него JPEG, а мацаницата е неуспешното подреждане и сглобяване на RAW файла.

П.С. На дисплея на апарата няма проблеми нали?

Отговори на това съобщение
 Re: имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: burnmaster   
Дата:   11-01-13 21:30

Нека да не съм лош пророк.

Отговори на това съобщение
 Re: имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   11-01-13 22:58

значи файла го отварям с една програма eos untility 2.1.
Понеже ми е за пръв път ,може би нещо не съм я инсталирал като хората или самата програма има проблем. Иначе на дисплея на апарата роу-а се вижда нормално, няма проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: mcnicko   
Дата:   11-01-13 23:08

Пробвай с тази:

http://www.faststone.org/


Първата в списъка. Безплатна е, трябва да ги отваря. Виж какво ще стане и пиши пак.

Отговори на това съобщение
 Re: имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: jrr   
Дата:   11-01-13 23:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: vladod   
Дата:   11-01-13 23:53

Имаш си безплатния софтуер на Канон >>> Digital Photo Professional >>> Инсталирай си го от диска, който върви с апарата, ъпдейтвай го от сайта на Канон с последната версия и, почти съм сигурен, че няма да имаш проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   11-01-13 23:54

после снимах само в роу и на дисплея го виждам кадъра без проблем ,проблема се случва когато тръгвам да го отворя с някоя програма ,пробвах и с фотошоп да ги отворя ,същите черти и от кадъра почти нищо не се вижда ,само някви черти в различни цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: imitev   
Дата:   12-01-13 00:13

Card reader!

Отговори на това съобщение
 Re: имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: bobonai   
Дата:   12-01-13 00:26

Точно и аз си мислех като четях темата, че ти е стар четеца на картата, защото се блъсках по същия начин един цял следобяд с нов фотоапарат преди 5 години. Сменяй с нов Card reader, качи си от диска канонския софт с ъпдейт и си отдъхни!

Отговори на това съобщение
 Re: имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: Pavlov   
Дата:   12-01-13 08:38

emo, по принцип четец за карти е добра идея. Но можеш да пробваш нещо. Свържи си апарата с кабела, и прехвърли снимките без програма - влез от MyComputer в папката на тялото, и с Copy/Paste ги качи някъде на компютъра. Имал съм 40D, правех така, и нямаше проблеми.
Ако пак не се отварят, сподели тук една снимка, да видим за какво става въпрос.



Публикацията е редактирана (12-01-13 09:04)

Отговори на това съобщение
 Re: имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: asahi   
Дата:   12-01-13 10:17

Или файловете са повредени при записа в картата, или не са. Ако са става лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: svetljo_   
Дата:   12-01-13 11:27

asahi написа:

> Или файловете са повредени при
> записа в картата, или не са. Ако са
> става лошо.

пробвал ли си с друга карта памет?
да не е нещо счупена

Отговори на това съобщение
 Re: имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   12-01-13 14:42

направих няколко кадъра само в роу и този път ги прехвърлих без програма ,като свързах апарата с кабела , влязох в my computer в папката на тялото и от там ги копирах и ги сложих в една папка на десктопа; след това ги отворих една по една в фотошоп и всичко си се вижда идеално ,както идеално се виждат и на дисплея на апарата, значи сигурно проблема е бил в програмата през която ги отварях дпп,нещо не съм инсталирал като хората,а и не съм я ъпдейтавал с по-нова версия.сигурно това е проблема . мерси за съветите,че кача по-новата версия на дпп и сигурно ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: evdokimov_emo   
Дата:   12-01-13 15:11

искам още нещо да попитам ,значи имам диска с безплатния софтуер за канон 40д ,там са доста програми ,всички ли да ги инсталирам или само дпп -той е версия 2004-2007 ,явно трябва да изтегля по-нова версия ,но като вляза в самия сайт излизат много версии ,те за различните модели различни ли са ,гледам последната пише за 650 д ,60д и т.н. явно е за по-нови модели , аз за 40 д версията ли трябва да търся или? извинявам се ,ама не съм много в час ,но мисля че лека-полека ще науча нещата ,които ми трябват. мерси

Отговори на това съобщение
 Re: имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: jrr   
Дата:   12-01-13 15:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: имам проблем при сваляне на роу файл от канон 40д
Автор: Canon   
Дата:   12-01-13 15:39

Софтуера на Канон е обратно съвместим, т.е. в по-новите му версии е добавена поддръжка и на по-новите, към всички стари протоколи и версии на ЕКСИФ / тела.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »