Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Открадната техника
Автор: s_l   
Дата:   01-01-13 17:06

За сьжаление с лоша случка се появявам тук. В апартаментьт ми бе извършен обир няколко Часа преди нова година. Наред с другите неща са задигнали един Canon 1DS mark II със завинтен на него обектив 35/1.4 L
Моля ви за помощ, ако някъде го засеЧете. Камерата е със сменен окуляр - доста по-разлиЧен от оригиналния.На дебелата му микропореста гума пише "Aqua Sport" или едната от двете думи. Към комплекта може да има и син калъф за лошо време. Ако е на Части обектива е без задна капаЧка, тялото е без предна, без зарядно, и или без или с много странна гумена Част на окуляра.
Ако излезе нещо лиЧните съобщения ще ги проверявам Често.
Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: vikitovikito   
Дата:   01-01-13 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Sokola   
Дата:   01-01-13 19:15

И новата година ли започваме с такива лоши новини.
Съжалявам за случката,дано да се открие техниката,а за крадците-Крумови закони[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: sonda   
Дата:   01-01-13 21:43

Обикаляйте заложните къщи!Просто няма друго място,на което да се протъргува техника от такъв ранг!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: metodiev_martin   
Дата:   01-01-13 21:57

Защо бе хора... Толкова народ изгоря за последната 1-2 години с открадната техника от домовете. Наистина, не е приятно да мъкнеш 1Ds с теб по празниците, когато ходиш на почивка или на гости при роднини, но е по-сигурен вариант от това да го оставиш в къщи (особено покрай празниците). То по тая логика, ще кажете - "и телевизора ли трябва да взимам със себе си", но предвид времената, в която живеем, никаква СОТ/МОД/КОМПОТ система за сигурност не е 100% надеждна. Не е хубаво, човек да го тресе параноята, но поне покрай новогодишните празници е хубаво да бъдем по бдителни, особено когато напускаме домовете за повечко дни. Съжалявам за кражбата. Такова тяло с отличителни белези (не че не е трудно да се отстранят) смятам, че няма да бъде пуснато за продажба тук (и където и да било в България). Следи в ebay, amazon появяващите се 1DsMK2 и 35 1,4 в следващите 1-2-3 месеца, пък дано има развитие по случая.
Успех!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   01-01-13 22:10

Дайте информация за серийните номера на техниката!!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: hotsnail   
Дата:   01-01-13 23:30

чак пък в къщи да не си оставш техниката....пък и явно не е думата за дни щом човека казва часове преди новата година и пише на 1-ви Януари...тъпанарска история. Лошото е че много зачестиха от Септември насм кажи речи по една две кражби на седмица стават....

Имахте ли СОТ? Понякога правят такива кражби - взимат най-очевидни неща с рекламна цел. Един вид ти казват "хубаво е да си плащаш за охрана". В квартала така Ноември преди 3 години 5-6 къщи отгоряхме за две нощи. После не е имало и преди това също. Препдолагам по блоковете постоянно си сканират че е по нагъсто, по-често се сменят собственици, наематели, някой се замогва, или спират да плащат на охраната на блока и т.н.....при нас с една "рекламна" кампания зарибиха всички доживот. 300 лева на година и това е.

СОТ-а никога не е бил гаранция. Преди поне за такива кокошкарски неща компютър, видео, фото не си правеха труда да заглушават СОТ и т.н. Ама техниката напредва, сега може би става лесно и бързо. Не знам..преди 5-6 години се занимаваха да изключват СОТ ако има каса с бижута или пари. Поне 20-30 бона да паднат. Дори на едни познати фирма им разбиха касата и вътре имало само пачка 2 левки и не ги бяха взели....

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: metodiev_martin   
Дата:   02-01-13 00:04

hotsnail, страх, лозе пази. Поне по празниците, като знаеш, че вече стават какви ли не кражби, защо да не си вземеш апарата с теб? Да беше сапунерка за 300лв, да го прежалиш. Ама 35 1.4 и 1DsМК2... - 4 хилки прибират, като стой та гледай[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: hotsnail   
Дата:   02-01-13 00:11

Супер гадно е....най-тъпото е че човек може да е платил много повече за тия неща. Нали се сещаш колко е струвал тоя канон като нов. Да амортизирал се е ама ти е вършел работа и ...абе няма думи за подобни гадости. Мен ми отнесоха един лаптоп супер стар ама си ми вършеше работа и го бях взел за много пари преди време....като го гепиха сигурно и 400 лева не можеш д аму вземеш без да е краден..а краден сигурно и 100-ка не са му взели. Мнго гадно е това. Отделно на диска все имаш някои неща дето не си бекъпнал и ...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: alphatier   
Дата:   02-01-13 00:16

Аз като пътувам за по-дълго време,най-често в чужбина винаги си давам техниката на някой близък приятел,по-спокойно ми е някак.Сега март месец пак ми предстои пътуване до Германия и ще си взема със себе си само 5D-то и 35 1,4L,останалите L-ки сред които е и 85 1,2(то само него не мога да си помисля да оставя) ги давам да ги пазят,не мога да оставя вкъщи техника за толкова пари.Въпрос на личен избор [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-01-13 01:22

Отдавна не съм наливал масло в огъня, но скоро някой форумец ще се облажи евтинко с готин комплект, а тука ще се кълне и реве.

Не разбрахте ли, че докато има добър пазар за крадена фотографска профи техника , ще има и кражби.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: milenpi   
Дата:   02-01-13 02:13


http://www.deactivated-guns.co.uk/images/Eagle/Eagle_8.jpg




Свободата е на върха на това.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Malakar   
Дата:   02-01-13 10:12

Мда, прав си, питай хАмериканците къде им е свободата. Искам да те видя как ще застреляш някой, който е влязъл да те краде, ама няма оръжие в себе си (дори пиличка за нокти няма)... И после ще има милиарди групи да не те вкарват в затвора, щото видиш ли ти си защитаваш собствеността, нищо, че си убиец.

Жалко за техниката, дано се намери.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: milenpi   
Дата:   02-01-13 10:18

Номера е, да имам силата, и да имат едно наум, друго е да стреляш.
Респект.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: serjy   
Дата:   02-01-13 12:18

Не разбрахте ли, че докато има добър пазар за крадена фотографска профи техника , ще има и кражби.

купувачите на такава техника всъщност са крадците! [smilie23]

за съжаление в последно време криманалните прояви от всякакво естество бележат бум, но сега ще се яви "свети" Асахи да ви нареди колко всичко е ествествено и хубаво и как виновен си ти самият [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: s_l   
Дата:   02-01-13 13:22

Сега влизам чак, щото нали и компютрите и падове ги отнесоха..та..

За който му е интересно - това е може би първи или втори път, когато изобщо нося професионална камера в къщи.. Другото е че ни нямаше за точно 2 часа, изпуснах се да искам да напазарувам малко храна за гостите които бяхме поканили.
Пипано е чисто с внимание, интерес само към бързо конвертируема техника и пари. Врата много солидна блиндирана, за съжаление с касови ключове, които те са отключили с инструмент с преконфигурация на зъбите. Моя разбира се е грешката за сигурността.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: s_l   
Дата:   02-01-13 13:44

Ето и серийният номер:
307167
Намира се на долната страна на тялото, ето снимка за обща представа:



http://bliss.bg/work/other/1DSmkII_SN.jpg



А да, става дума за София.


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: s_l   
Дата:   02-01-13 13:56

Сериен номер на обектива 35/1.4 L
2512A002[AA]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: s_l   
Дата:   02-01-13 14:02

Камерата е с тази приставка на визьора:

http://www.aquatech.net/CEP-1-eyepiece.php



Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Malakar   
Дата:   02-01-13 15:09

Ами не знам какво да кажа... щом са влезли през 2-та часа, в които е нямало никой... едва ли е случайно или стреляно на посоки, по-скоро си е целенасочен и планиран удар. Което ме кара да се чувствам още по-зле, щото просто някой те бройва докато си обикаляш с камерата да снимаш и те проследява до вас, планира и реализира кражба с взлом, бахмааму [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: serjy   
Дата:   02-01-13 15:19

хората способни да извършват катива кражби са малко и се знаят, както и за всякакви други криминални деяния си има съответните "специалисти". никой не може да ме убеди, че държавата не може да хване крадеца [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-01-13 17:26

Още по-гадното е , че често твой приятел с когото ядете и пиете заедно "усведомява" крадците, какво има в апартамента ти срещу мизерен %.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: ivodam   
Дата:   02-01-13 17:53

Уфф, напоследък има очевиден бум на кражбите на фототехника... кара ме да си мисля, че добре направих, като разкарах скъпите неща. Ма това не е живот, мамка му... [smilie2]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: fotorafi   
Дата:   02-01-13 18:06

Проверявай и в сайтовете: Продавалник и други подобни
Обикаляй и заложни къщи ,но в други краища на града
Късмет

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника
Автор: Tonyy   
Дата:   02-01-13 18:46

През 2007 година ми отмъкнаха техника за над 8000 лева.По късно намерих малка част от техниката и се оказа че е открадната от колега.Веднага след това мои познат ми направи сейф с много специфичен начин на отваряне и от тогава не се притеснявам когато отсъствам за дълго време .Дори при следващия обир които преживях нямах чувствителни загуби освен емоционалния шок които се преживява доста тежко.В днешно време охранителната техника е доста достъпна и смятам че е нормално всеки да се замисли за подобна застраховка при положение че има хора които са натрупали доста скъпи играчки.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »