Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: Elessar   
Дата:   28-12-12 13:08

Помогнете ДА НАПРАВИМ ЕДНО ДОБРО и ДА ПРОМЕНИМ една ПОРОЧНА ПРАКТИКА! Става дума за ПОРЕДНИЯ, СЪЗНАТЕЛНО ЗЛЕ ОРГАНИЗИРАН интернет фотоконкурс. По принцип не се занимавам с такива мероприятия, защото в голямата си част те са опорочени още преди да са започнали, но в случая организаторите се явяват една от малкото останали, уважавани медии от мен и затова не мога да не взема отношение.

За какво става дума:

От сайта на в-к Дневник организират фотоконкурс с тема “Спомен от лятото”. Конкурсът е с доста АПЕТИТНА НАГРАДА и не случайно привлича ГОЛЯМ БРОЙ УЧАСТНИЦИ. Много от тях работят на професионално ниво. Проблемът идва от това, че организаторът е оставил ПОТРЕБИТЕЛИТЕ на сайта ДА ГЛАСУВАТ И ИЗБЕРАТ победителя в конкурса. Всичко това е много добре ако не създаваше условия за НЕЕТИЧНИ ПРАКТИКИ. Без никакви значими усложнения, на практика всеки участник, който има няколко хиляди приятели във фейсбук склонни да се регистрират и да гласуват, може да спечели, независимо дали това което е публикувал, е качествена фотография или просто лайно. НА “ДНЕВНИК” НЕ ИМ ПУКА за това, първо защото НАГРАДАТА им е ХАРИЗАНА ОТ КАНОН просто така и второ, защото на всяка цена искат да съберат ПОВЕЧКО НОВИ ПОТРЕБИТЕЛИ. Така ще могат да се изпъчат пред рекламодателите си и да кажат: “Вижте ни колко сме велики и каква голяма аудитория събираме! Дайте ни сега парите си!”

Проблемът:

Всъщност нямам НИЩО ПРОТИВ МЕДИЯТА, която харесвам да е в добро финансово състояние, но съм твърдо против, това да става за сметка на усилията, средствата и надеждите на въвлечените в схемата участници. Конкурсът всъщност е към края си и на първите 4 места са едни ОТКРОВЕНО ПОСРЕДСТВЕНИ ГАЛЕРИИ, с по над 280 гласа. НАИСТИНА КАЧЕСТВЕНИТЕ от своя страна, събират между 50 и 80. По този начин, когато от “Дневник” накрая дадат наградата на един 17 годишен фукльо, с високо самочувствие и слаби фотографии (води в конкурса с 331 гласа), те просто ще ударят едно рамо на посредствеността, повсеместната липса на визуална естетика и некоректните практики, задушаващи повечето интернет конкурси.

Решението:

Смятам да покажа, че така не се прави и да дам наградата ЗА БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ. За целта обаче, ще трябва първо ДА Я СПЕЧЕЛИМ. Това може да стане само с ВАШАТА ПОМОЩ! Необходими са ми всички възможни гласове и то за кратък период от време. СРОКЪТ ЗА ГЛАСУВАНЕ Е ДО 01.01.2013. Още не съм решил къде е най-удачно да отиде наградата, но важното е да я получи някой ДОСТОЕН ЧОВЕК, който няма склонност към ПОРОЧНИ ПРАКТИКИ с цел извличане на ФИНАНСОВА ОБЛАГА. Ще събирам предложения за такива хора и ще ви държа в течение за развоя на конкурса. Нека започнем ДА СИ ПРОЧИСТВАМЕ КОЧИНКАТА, защото никой няма да го направи вместо нас! В борбата за справедливост ВСЕКИ ЧОВЕК Е ВАЖЕН!

Какво се иска:

Ако не сте регистрирани, трябва да го направите в сайта на този линк: http://id.capital.bg/reg.php


Тук можете да гласувате за галерията, която съм публикувал:
http://www.dnevnik.bg/fotokonkursi/2012/12/06/1962966_fotogaleriia_edno_liato_v_bulgariia/


Това е линк към правилата на конкурса:
www.dnevnik.bg/ fotokonkursi/2012/11/19/1950392_pravila_i_usloviia_za_uchastie_vuv_fotokonkursa_spomen/ (линкът е леко нарязан при "bg/")

След като вече сте регистрирани, можете да гласувате за всяка галерия, която ви харесва. Има наистина много добри неща! Страхотни снимки от планини, от интересни пътувания по широкия свят и дори от пожарите на Витоша и Рила. Хората не са жалили средства и усилия, понякога са рискували живота си, за да може накрая някой да се подиграе с труда им и да извлече облага. Това не може да продължава повече! Нека го спрем! Моят начин е този.

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: ivjordan   
Дата:   28-12-12 13:32

Всъщност, наградата хич не е Апетитна - ентри левъл тяло, на пръво четене, без обектив.
Аз не бих пожелал подобна награда.
Също така ми се струва, че гласуването от потребители е по-добър вариант от оценката от някакво "набедено" жури.
Лично мнение все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: asahi   
Дата:   28-12-12 13:35

Подозирам, че не си наясно с истинската цел на конкурса. Тя не е написана нито в анонса, нито в правилата.

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: malakar   
Дата:   28-12-12 13:42

Участвах в конкурса за домашни любимци на Дневник и вървях доста добре. Голямата награда беше ваучер на стойност 500лв за кучешка храна от голяма верига магазини, имаше и 9 други награди на по-ниска стойност. При едно от ходенията ми в приюта в Богров, където полагам доброволен труд когато мога, се заговорихме с другите доброволци за снимки и т.н. (носех камерата да снимам кучовците за обяви за осиновяване и прочее) и подхвърлих, че ако евентуално спечеля сигурно ще даря храната. Което в крайна сметка доведе до включването в конкурса на някакво момиче с галерия на две осиновени от приюта кучета, която спечели конкурса с голяма преднина само заради факта, че огромна част от свързанта по някакъв начин с приюта аудитория гласува за тази галерия. Та имаше голямо роптаене, писъци до Бога, кучемразци и кучелюбци се вихреха във форума на Дневник и т.н. В крайна сметка наградата беше дарена за бездомните кучета, което не променя горчивия вкус от "манипулацията" (слагам го в кавички, тъй като правилата на конкурса не забраняват да накараш всичките си приятели да се регистрират и да гласуват за теб, дори косвено го стимулират).

Най-накрая ще кажа, че няма да гласувам за твоята галерия, което е мое право. Не мисля, че начинът да пребориш едно зло е да направиш същото зло в по-голям размер. А както и ти каза - фото-конкурсите на Дневник не са нито фото, нито конкурси, а прост, евтин и индиректен начин да извличат финансова изгода.

Успех и всичко най-добро

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: powerzoom   
Дата:   28-12-12 13:44

Здрасти, защо не дадеш линк към галерията на "17годишния нафуканяк". Може и на лично съобщение, ако се притесняваш, че е забранено.

Иначе фотоконкурсите са нещо относително и едновременно с това отвратително. Защото няма как да оцениш ума на риба, по това как изпълнява задачата да се покатери по дърво.

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: джъмбо   
Дата:   28-12-12 14:02

ами замислете се колко теми имаше във форума: подкрепете ми снимката и как веднага се хвърляха да подкрепят а ако някой кажеше че не е честно веднага го изяждаха с парцалите

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   28-12-12 14:52

Прочетох всичко, загубих си 30мин. да прегледам галериите включително на 17 годишния турист. Не бях впечатлен от почти нищо, което е и нормално за любителски конкурс. Не разбрах обаче , какви претенции може да има човек направил тези снимки:





срещу човек направил тези снимки:





В онлайн конкурсите винаги има приятелско гласуване и съответното изкривяване на резултата. Може би ако имаше и едно жури да прегледа първите 10 галерии и да реши, но тогава пак става субективно.

Наградата е наистина любителски ДСЛР, но все пак са си близо 1000лв. Ако участниците в конкурса са професионалисти и това е нивото, толкова по-зле за българската фотография.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: ИВЕВЕ   
Дата:   28-12-12 16:27

Пак гениални теми...

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: Marillion   
Дата:   28-12-12 16:51

Адаш, нищо не разбираш от модерна фотография и поради тази причина не можеш да схванеш претенциите на човека, направил тези уникални шедьоври.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Админана вестника умира от кеф, заради индексирането на линковете към неговия сайт.

Аз ще гласувам за спорта.

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: Elessar   
Дата:   28-12-12 17:13

malakar, да не гласуваш е абсолютно твое право. Никого не карам на сила да гласува, особено ако не му харесват снимките. Просто търся начин да променя тая свинщина с интернет конкурсите, защото ми писна. Тялото иначе може да е "ентри левел", но за парите от него може да се купи един приятен твърд обектив, филтри, и тн..

джъмбо, това с "подкрепете ме за..." фотоконкурс във фото-форум е пълна тъпотия. Тук има смисъл да се подкрепят хората за каузи, а не за това някой да прибере, някоя награда. Заради това съм го пуснал тук това нещо. Иначе мен не ме интересува този конкурс повече. Искам само нещата да се правят както трябва и наистина да има някакво справедливо съревнование.

GOSPODIN, уважавам мнението ти и също смятам, че първата фотография е страхотна. С такива като втората смятам, че всеки ходил в планината разполага. Ти м/у другото разгледа ли му снимката където позира за фейсбук с лош поглед, напомпани мускули и ръка в джоба?

http://www.dnevnik.bg/fotokonkursi /2012/12/18/1971629_fotogaleriia_da_usetish_magiiata_na_rila/?pic=9#picture

Единственият, който има гласовете и до някъде заслужава наградата, е Николай Нинов и то не заради фотографията, а заради местата които е споделил с нас.

http://www.dnevnik.bg/fotokonkursi/2012/11/29/1958300_fotogaleriia_povtoreni_sunishta/


Истината е, че съвсем без жури не може.

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: localhost   
Дата:   28-12-12 17:29

Баси трагедията с тоя конкурс сега като се зачетох [smilie10] [smilie10] [smilie10] А тук лятото тепърва започва [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   28-12-12 17:30

Този Нинов е избирал "най-подходящото" време за пейзажи - по обед
и е сътворил невероятни "шедьоври", направо за награда [smilie5]




Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: Marillion   
Дата:   28-12-12 18:04

Адаш, дай да му дадем една награда. Предлагам да го поздравим по радиоточката.

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: swan_   
Дата:   28-12-12 18:15

Аз понеже съм фен на Дневник и го чета всеки ден, та пуснах и аз една галерия в конкурса, но честно казано даже не съм гледал до къде е и не се и надявам :)
Весели празници! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: pefoto01   
Дата:   28-12-12 18:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: swan_   
Дата:   28-12-12 18:21

Сега видях - събрал съм половината от гласовете, които е събрал авторът на темата. Elessar, като ти гледам снимките, явно със зъби и нокти се бориш да "промениш" правилата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: ИВЕВЕ   
Дата:   28-12-12 18:45

Интересно ми е как с даряването на един фотоапарат на не знам си кого се променят интернет конкурсите. И в ролята си на какъв се изявява авторът в този дух.

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: pachok   
Дата:   28-12-12 21:23

Всички конкурси са опорочени, трябва си жури от изявени фотографи, а не на някои роднимите му или пък гласуване на приятелите ти от фейсбук. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: tisho86   
Дата:   29-12-12 00:28

И братото реши да се пробва в конкурса още в началния му стадии и рано рано изгуби надежда въпреки, че снимките му хич не са лоши на фона на останалата помия, ама какво да се прави, така ги организират така ги печелят тези конкурси:)
http://www.dnevnik.bg/fotokonkursi/2012/11/26/1955918_fotogaleriia_letni_hitove_12/

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: Mick   
Дата:   29-12-12 01:05

tisho86, готини кадри [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: milen4040   
Дата:   29-12-12 09:53

Гласуването на приятелски принцип ще го има във всички конкурси където под снимката стои името или никнейма на автора.По скромното ми мнение гласуването и тук във форума протича по същия начин.Нямам претенции,за собствените си снимки, напротив тук уча от всички.
Та си мисля, че едно гласуване ще е най-обективно когато е анонимно.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: Elessar   
Дата:   29-12-12 11:25

Изглежда тук никой не разбира за какво става дума или просто никой не го интересува. Мен също вече не ме интересува наградата. Исках нещо да променя, но като че ли няма надежда за интернет конкурсите след като ние самите допускаме те да се организират по този начин. Бъдете здрави и правете хубава фотография! За съжаление ще си я гледаме предимно наши хора, защото по изложби не ходи широката интернет общественост.

Без да искам да засегна никого, за пореден път се убедих и съжалих, че този форум може да промени каквото и да е. Той седи тук като една арена за оплюване, мерене на пишки и безсмислен спам, което явно напълно устройва пишещите.

Извинете, че ви обезпокоих с желанието си да потърся някаква справедливост!

М/у другото сега е моментът да си изберете фаворит:

С 357 гласа води: http://www.dnevnik.bg/fotokonkursi/2012/11/29/1958300_fotogaleriia_povtoreni_sunishta/


Втори за момента с 341 гласа е: http://www.dnevnik.bg/fotokonkursi/2012/12/18/1971629_fotogaleriia_da_usetish_magiiata_na_rila/


Трето място с 326 държи: http://www.dnevnik.bg/fotokonkursi/2012/11/21/1952063_fotogaleriia_aton/


Четвърти само с глас по-малко (325) е: http://www.dnevnik.bg /fotokonkursi/2012/11/22/1952509_fotogaleriia_sozopol_perlata_na_jujnoto_chernomorie/

Иначе с 63 гласа, далеч назад е това: http://www.dnevnik.bg/fotokonkursi/2012/11/27/1956052_fotogaleriia_liato_iz_rodnite_planini/

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: TheBossBG   
Дата:   29-12-12 11:31

Като знам колко приятели из ФБ има синът ми, като нищо можеше да стане първи в конкурса. Но това няма да го направи по-добър фотограф. Така че, който иска да се самозаблуждава, е свободен да го прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: dave   
Дата:   29-12-12 13:06

Elessar, абсолютно съм съгласен, че този начин за гласуване в конкурси е пълно безобразие. За съжаление нямам ни най малка идея как това да се оправи.

Май пак стигаме до ползването на жури. Добро/лошо, поне знаеш кой стои зад избора.

Онлайн гласуванията са изначално опорочени, доколкото е безкрайно лесно да мотивираш маса дръвници да идат и да гласуват за нещо, което им е транс пенис отвсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Да променим нещо в тези интернет конкурси!
Автор: Elessar   
Дата:   02-01-13 17:00

Ето го и победителя в конкурса: http://www.dnevnik.bg /fotokonkursi/2013/01/02/1977349_pobediteliat_v_konkursa_spomen_ot_liatoto/?p=0#addcomment



Публикацията е редактирана (02-01-13 17:24)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »