Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: nomadsl   
Дата:   18-12-12 22:22

Линкът е дълъг ище го постна по-долу.


Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: nomadsl   
Дата:   18-12-12 22:25

тук


Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: ЧЕПАТ   
Дата:   18-12-12 22:34

Сигурен съм, че тия дни ще има промени в условията за ползване и няма да имат това право... още известно време. Но опитват [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: asahi   
Дата:   18-12-12 22:41

Мене ме не брига. Аз там снимки нямам.

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-12-12 22:44

да продават... с нея компресия и размери и за визитки са тегави.

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: steeens   
Дата:   18-12-12 23:02

[smilie18] [smilie18] [smilie18] тия съвсем се взеха на сериозно... ама щом могат, защо не?

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: marrio31   
Дата:   18-12-12 23:23

те и до сега си имаха право..там само боклуци трябва да се качват и то с някакво голямо лого,ако не са съвсем боклук де[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: marrio31   
Дата:   18-12-12 23:26

Simbon4o не си прав,800x600 си е продаваема резолюция в някои сайтове[smilie3] достатъчна е за уеб и вестници примерно..



Публикацията е редактирана (18-12-12 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: Canon   
Дата:   18-12-12 23:43

Между желанието за продаване и наличието на клиенти за купуване има разлика.
С перфектен контрол сток сайтовете продават за центове. С това качество, ФБ трябва да плаща на клиентите с долари

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: marrio31   
Дата:   18-12-12 23:46

Canon,искаш да кажеш е няма качени добри неща във фейсбук ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: Canon   
Дата:   18-12-12 23:50

Ми дай една снимка за сток, да видиш що са капризни вюъри.
Компресия, не по-малко от 11 от 12 макс, шарпене - табу, ъпсайз - само до 5%.

Ама плащат!

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: marrio31   
Дата:   18-12-12 23:52

много добре съм запознат с инспекцията в сток сайтовете,но както казах за уеб и вестници във фейса има доста неша,не ме карай да давам примери,хиляди са

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: Canon   
Дата:   18-12-12 23:54

Отделно че хич не са на ясно от ФБ, как точно аджеба ще се търси в такава база данни.
В Шатърсток има по 50 ключови думи на снимка и пак вади по хиляди резултати и то за две думи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: photostoykov   
Дата:   18-12-12 23:54

Ми, нека ме "разпространяват"...
Аз и без това съм независим...от мен нищо не зависи!

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: n1x0n   
Дата:   18-12-12 23:55

Нали не смятате, че Фейсбук не са помислили за пласмента, преди да въведат подобна спорна политика? Измислили са как да стане, можете да сте сигурни.

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: marrio31   
Дата:   18-12-12 23:57

те със сигурност не се мъчат да станат сток сайт,просто ще вкарат възможност да се купи нещо ако се хареса[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: Canon   
Дата:   18-12-12 23:57

ФБ по-скоро в момента сондират и клиенти и потребителите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: Canon   
Дата:   19-12-12 00:00

Само, че проблемите с модел релийзите са им юридически трън в г*за.
Няма значение кой е качил снимката и какви са им отношенията с него, този някой друг, който е на нея, ще им го навре целия в първия американски съд, ако се мерне другаде и иска.



Публикацията е редактирана (19-12-12 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: n1x0n   
Дата:   19-12-12 00:12

Само, че проблемите с модел релийзите са им юридически трън в г*за.

Напротив, напротив... /както е казал поетът/

(ii) the posting and use of your Content on or through the Service does not violate, misappropriate or infringe on the rights of any third party, including, without limitation, privacy rights, publicity rights, copyrights, trademark and/or other intellectual property rights;

(iii) you agree to pay for all royalties, fees, and any other monies owed by reason of Content you post on or through the Service;


Не само че ще ти ползват снимките, не само няма да ти плащат, но и ако в процеса на ползване някой се заяде с тях - ще го отнесеш ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: next_time   
Дата:   19-12-12 00:18

Не ми е ясно какъв е проблема???
Нямаш желание да даряваш снимки ... не качваш използваеми такива.Ако е толкова важно да се види нещо на добро качество - просто линк към друг сайт където е качено.

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: vga   
Дата:   19-12-12 00:18

А защо говорите за Фейсбук когато става дума за Инстаграм? Да, Фейсбук купи Инстаграм, но нещата са различни...

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: Canon   
Дата:   19-12-12 00:18

Ми да си пишат, каквото си искат. Сайта техен - писачите техни.
Това няма аз да го тълкувам, а американския съд примерно.
А и европейските, скоро италианците им натресоха такива зверски глоби за укриване на данъци (представителството в италия), че не е истина.
Мислят, че са хванали бога за к***, пардон, шлифера.

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-12 01:48

Силата на фейса, тубата и туитъра е в снимки/видео с ниско качество и силно съдържание. Просто там има зверски много снимки от актуални събития докато се случват, където има само мобилни телефони и няма нито един профи оператор или фотграф....ако наистина могат да взимат пари за това.....супер

не мисля че ще си играят да се съдят с фотографи или нещо подобно. просто няма смисъл. Ама защо да не изкарат лев от това че потребителя Х е качил снимка или видео от катастрофата с 8 загинали на магистралата между Голямо Тъпово и Долно Шуево


ПП Поредната менте кампания в интернет....то не било фейс бук ми инстаграм и не взимали паравата ами давали повече...



Публикацията е редактирана (19-12-12 02:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: freestyler   
Дата:   19-12-12 08:12

Качвате снимките само в личните си сайтове и това е.
Разбира се ако са достатъчно добри и в саток сайтовете да се продават [cool]
Иначе си дарител и може хората да те споменават с добро като ползват снимките ти [smilie24] (сериозно)

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук обявява, че ще продава без овъзмездяване лични фотографии на потребители
Автор: ludiakolio   
Дата:   19-12-12 09:33

Това ,което се вижда във ФБ не е реалното качество на качената снимка.Ако ви е направило впечатление при качване има една опция "високо качество".ФБ копира цялата снимка ,а афишира компресирано за оптимизиране на потока на сървъра.Това си е кражба според мен и не се решава от сайта.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »