Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4 и още въпроси
Автор: cvetanvas   
Дата:   25-10-12 22:03

Здравейте,имам възможност да го купя от Америката.Ще се ползва на OM-D,няма нужда да споменавам че съм прочел из нета туй онуй.
Въпроса е към вас,хора които го имат и имат лични впечатления ще се радвам да ги споделят.

Благодаря[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: serjy   
Дата:   25-10-12 22:07

за м4/3 в момента има два Обектива с главно "О" Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4 и Olympus 75mm f/1.8 ED M.Zuiko Digital [thankyou]

... имах ги и двата и пак бих ги купил.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: cvetanvas   
Дата:   25-10-12 22:14

Имам и 45мм 1.8,системата ще се ползва абсолютно аматьорски.Чуденето ми е и за тоя кит 12-50...от 14-42 не бях много доволен като за китов

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: cvetanvas   
Дата:   25-10-12 22:20

Пейзажи също въобще не снимам,идеята ми е да имам само тия две дължини,25мм и 45мм.Ще ми стигнат ли за ежедневно снимане или да посегна и за един 12-50....

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: serjy   
Дата:   25-10-12 22:22

това няма как друг да го знае, освен теб [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: Ivan_A   
Дата:   25-10-12 22:29

На мен ми стигат.
Не купувай 12-50.
Разликата е такава, че ще разкараш 12-50.
Е, зависи от много неща, разбира се, но аз го разкарах и не съжалявам.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: marto   
Дата:   25-10-12 22:32

Ако имаш възможност, донеси ми и на мен един такъв...
Така или иначе... ще го купя...
Сериозен съм [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: cvetanvas   
Дата:   25-10-12 22:34

Мда,разбрах те и си прав,само аз мога да си отговоря на тоя въпрос.
Да задам друг тогава.
Чуствителна ли е разликата в качеството между 75мм и 45мм
Мога да си го позволя,и все пак казвам
Системата ще се ползва само за домашни снимки.
Благодарско[beer]



Публикацията е редактирана (25-10-12 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: Jankoff   
Дата:   25-10-12 22:34

Имам го от десетина дни, няма да се спирам на особености, още повече, че ги дадох в друга тема (за фокусиране на лица при FT и mFT). Затрудних се, не искаше да фокусира лица, но проблемът вече е решен.
Класата на този обектив си личи при сравнение дори с 12-60 и 11-22 на стандартната 4/3 система, които са известни първокласни обективи. Според мен е напълно подходящ за carry-around lens. Вече съм го боднал на PEN-а и възнамерявам да не го свалям, докато не се сдобия с EM5 или някой негов наследник. Иначе в mFT системата имам и fish-eye Samyang 7 mm, който беше много приятна изненада за мен.
Не бих препоръчал китовия 12-50. Казвам това обаче от позициите на човек, който има 12-60 с f2.8 в късата част и може винаги да го закачи на PEN-а (недостатък - бавен фокус, но пък комбинацията е перфектна).
Мнението ми е, че всеки китов обектив става излишен рано или късно - обикновено рано. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: Ivan_A   
Дата:   25-10-12 22:37

"Чуствителна ли е разликата в качеството между 75мм и 45мм " - да, на отворена диафрагма, в полза на 75мм.
От ф/4,0 разлика не виждам.
И двата са необходими, макар 45мм да не съм слагал, откакто взех 75мм.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: cvetanvas   
Дата:   25-10-12 22:40

Благодаря ви за отговорите,кита няма да го взимам.Ще чакам твърдия 17мм 1.8.Остава последното ми терзание,75мм или 45мм.Пак да кажа имам вече 45мм,но няма да оставя и двата ако взема 75мм[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: Jankoff   
Дата:   25-10-12 22:44

cvetanvas написа:

"Ще чакам твърдия 17мм 1.8."

Според мен такъв обектив няма [smilie18].

Печатна грешка?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: Ivan_A   
Дата:   25-10-12 22:44

"... но няма да оставя и двата ако взема 75мм"
И аз така си мислех и пуснах 45мм в базара.
Като нов е.
Оказа се, че ако искам, мога да го продам за малко над 400 лв.

Запазих го.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: cvetanvas   
Дата:   25-10-12 22:48

Ivan_A,освен милиметрите щом до f4 има разлика,май въобще не е малка....имаш и двата,и все пак тези обективи се купуват заради 1.8...Кажи нещо повече за разликата до F4 ако може.Пак казвам ще го ползвам любителски,но ако разликата може да ме убеди, с удоволствие бих взел 75мм.Моля за малко по конкретна информация,разбирате за какво ви питам[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: cvetanvas   
Дата:   25-10-12 22:50

Jankoff,незнам,така поне казват.Края на януари се чакал 17мм 1.8.Слуха е доста сериозен........но е слух все пак[beer]


P.S Иначе даже го има на снимки из нета..



Публикацията е редактирана (25-10-12 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: rorus   
Дата:   25-10-12 22:54

25/1.4 е уникален обектив. Отличен още на 1.4.

Ако искаш да имаш минимален комплект:
14/2.5
25/1.4
45/1.8

75мм (150мм приравнено) не ти трябва - много е дълъг.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: cvetanvas   
Дата:   25-10-12 22:55

Ivan_A,а нещо и за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4,ако изразиш впечетление,ще съм ти много благодарен[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: Jankoff   
Дата:   25-10-12 22:56

Ахааа, нов обектив. Може. Е, добре, но 17mm на f1.8 при висококласна PanaLeica 1.4 на 25mm, не е ли малко много? При наличие на PanaLeica f1.4 на 25mm логичното решение би било 12mm на f2.0.
Хе-хе, задавам този въпрос, макар че и аз съм събрал 7-8 FT обектива - и не искам да се лиша от нито един от тях. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: cvetanvas   
Дата:   25-10-12 22:57

rorus,благодаря за мнението[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: Ivan_A   
Дата:   25-10-12 23:04

" ... освен милиметрите щом до f4 има разлика,май въобще не е малка." - малка е, но е видима.
При ф/1,8, изображението от 75мм е по-"категорично" - не зная как да го определя, но е по-добро.

За 1.4/25мм - просто отличен, единствената "забележка" - ако беше по-компактен, щеше да е без забележка.

И двата са ми мечта от младини - да имам светлосилни обективи, които да работят отлично и при отворени диафрагми.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: serjy   
Дата:   25-10-12 23:04

ако сравняваме 45/1.8 и 75/1.8, чисто като оптика на отворено, между дватат няма нищо общо, разликата е от земята до небето. отделно, ако говорим за предпочитания към фокусно разтояние, на мен, за портрет навън, много по-удобен ми е 75/1.8, 150мм. приравнено, по-затворен зрителен ъгъл и по-лесно се елиминират излишните елементи в снимката. 45мм или 90мм приравнено, ми е доста отворено, но все пак това се предпочита от много хора. тоест, като оптика 75/1.8 [smilie24] като удобство и предпочитания - както на теб ти идва.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: cvetanvas   
Дата:   25-10-12 23:10

Искренно ви благодаря за вниманието,питането ми е лек спешно заради това че до 5 дена мога да си купя нещо от щатско..Някой нещо за 12-35мм да знае........би ли заместил 14мм 2.5 и 25мм.1.4,питам щото толкова струва.........объркан съм много от това предлагане пичове[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4 и още въпроси
Автор: Jankoff   
Дата:   25-10-12 23:14

Понеже човекът все пак първоначално пита за PanaLeica 25mm f/1.4, въпреки че го имам, мога да кажа "yes", "страхотно" и подобни неща. Но това нищо не значи - и е на базата на шепа снимки. Трябва да го понося насам-натам (ако е рекъл Отговорникът за тия работи) и да нащракам поне хиляда снимки, тогава ще мога да кажа много повече, ама пък той туристическият сезон за съжаление мина ...
Ще подчертая, обаче, че ревютата за тоя обектив са повече от ясни и категорични! Изчетох поне 7-8 от тях (аз винаги изчитам почти всичко, преди да купя нещо), и не намерих нито едно, където да няма прехласване и пак прехласване .... [shtrak] [beer] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4 и още въпроси
Автор: serjy   
Дата:   25-10-12 23:16

за тези обективи за които пиша, съм ги имал всичките и това са ми впечатленията от рабоатата с тях.
за 14/2.5 мога да кажа все хубави неща, но не е в класа на 25/1.4 като оптика, но пък е супер малък и много готин. продадох го защото не е достатъчно светлосилен и разликата му от китака е един стоп, нищо работа, а с китовия се работи по-удобно. същото е и с 12/2.0, той пък пак е готин обектив, ама нито е толкова широк колкото ми се искаше, нито толкова остър на отворено... абе много съм придирчив [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4
Автор: cvetanvas   
Дата:   25-10-12 23:17

Ivan_A,въобще не ползваш ли 25mm f/1.4?И причината само тия 200гр ли са?Да тежък е за компакна система,но това ли е само причината[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »