Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светкавица за снимане на животни
Автор: sakuraki   
Дата:   22-10-12 23:12

Здравейте! От скоро време почнах да изпитвам липса на външна светкавица като снимам птици скрити на тъмно в клоните, а вградената не е достатъчно добра в повечето случай. Та гледам едни Yongnuo YN460 Mark II се срещат за ниска цена и не са зле, поне на хартия. Та има ли смисъл да дам 50/60/70лева за такава и дали разбира се може да мига достатъчно бързо за бърс мода на 40д. Знам, че не са от най - добрите, но иска да видя дали има смисъл да събирам пари за по - скъпите светки на канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за снимане на животни
Автор: simbon4o   
Дата:   23-10-12 00:04

Йонгньонятата рано умират, обикновенно като им мине гаранцията. Помисли за нещо друго според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за снимане на животни
Автор: sakuraki   
Дата:   23-10-12 00:21

Абе и аз мислих така ама нз. А Nissin как са, изглеждат по - добри и като чета имат добри отзиви, а и те не са много скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за снимане на животни
Автор: aldygreen   
Дата:   23-10-12 00:56

simbon4o написа:

> Йонгньонятата рано умират,
> обикновенно като им мине
> гаранцията.

Ти ги изкара големи мастори, да умерят точно срока на гаранцията и тогава да умрат. Пък и тя обикновено е 2 години, ако е купена от България. Какво има една проста като Yongnuo YN460 Mark II светкавица? Два чарка и половина. Ако не я тормозиш с диви претоварвания, може и да те надживее...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за снимане на животни
Автор: TheBossBG   
Дата:   23-10-12 06:37

Не бе, вътре има по едно малко китайче, което драска черти по вътрешната стена на светката като календар. Като стигне до две години и един ден - вади едно китайско "швейцарско" ножче и прерязва някое кабелче. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за снимане на животни
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-10-12 07:41

sakuraki, моя съвет е да не слагаш на чехълчето на апарата не фирмени светки, а тази така или иначе няма ТТЛ. Същата я имам от година , но я ползвам за стробизъм със синхронизатор , статив и чадър. До сега не ме е предала, а падна 2-3 пъти заедно със статива и чадъра поради силен полъх на вятъра.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за снимане на животни
Автор: simbon4o   
Дата:   23-10-12 08:33

Последното йонгньоньо на познат, което се гътна беше на около 3 години и почти не беше ползвано. Нисин - да слуховете са добри и на пипане изглеждат много стабилни.

Според мен - купи си нова светка с гаранция!

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за снимане на животни
Автор: dave   
Дата:   23-10-12 08:53

С риск да те разочаровам, снимането на птици със светкавица е рядко тегава занимавка. Дори да има смисъл (обикновено няма) картинката става пълна отврат, защото всяка фибричка на перата прави огледално отражение.

В обстановката, която описваш - птица в клони все се намира някое листо/клон, което да е в предния дефокус и което светкавицата ще го светне зверски, с което картинката се прецаква напълно. Да напомня, че ако нежелания предмет в предния дефокус е на половината разстояние от обекта ще получи не 2 пъти, а 4 пъти повече свтлина. Ако е на 1/3 разстояние ще получи 9 пъти повече светлина и т.н.

Освен това птиците от един вид са удивително еднакви и отдавна нащракани. Шанс да покажеш интересен кадър е особено обкръжение - игра със светлината и цветовете в дефокуса и там светкавицата е като слон в стъкларски магазин.

Единственото истинско спасение е Full Frame тяло със светъл обектив - 300/2.8 най-вече. Скъпа занимавка е Wild Life фотографията знам, но ако пазаруваш разумно, цената на обективите обикновено расте приятно [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за снимане на животни
Автор: satyno   
Дата:   23-10-12 09:25

като [smilie24] dave! - снимането на птици със светкавица е загубена работа...

Относно Yongnuo YN460 Mark II. Кто мощност е като Yongnuo YN560 с металната обувка. Имам две 560 от две години, като ги товаря зверската до прегряване и не са ме предали досега. Наблюдение върху десетина 560 и 460 мои и на приятели, една е дала фира, но човека го мързи да я оправи, защото има още две и също ги скъсва от бач.

Може ли да мига достатъчно бързо за бърс мода на 40д?
За 6.5 fps не може, но за 3.0 fps ще се справи от мощност 1/4 надолу. Пробвано на Д90 и 40Д. За птици това въобще няма да ти помогне, но примерно когато булката хвърля букета да.


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за снимане на животни
Автор: sakuraki   
Дата:   23-10-12 11:57

Dave, предполагам си прав, като знам какви са ти снимките и какви снимки продължаваш да правиш. Но за момента фулфрейм и 300 ф2.8 са ми непосилни. Имах предвид със светката някой път, може и да е на удобно място птицата и да стане работата. Ето един пример, който е нищо особено, но просто пробвах да видя как ще стане. Врабчето съм го осветил с фенер, докато снимах, защото постоянно излизаше тъмно, а отзад светло.

http://farm9.staticflickr.com/8468/8104839277_e65de6a841_c.jpg



Но щом няма смисъл ще си трая за сега

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за снимане на животни
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-10-12 12:17

dave [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »