Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sony closes DSLR lens factory!
Автор: stoikovv666   
Дата:   19-10-12 23:36

Чакаме hotsnail, да ни светне по случая... [smilie24]

Още едно браво на SONY [smilie21]

http://www.sonyalpharumors.com/sony-closes-dslr-lens-factory/

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: hotsnail   
Дата:   20-10-12 00:32

Стойков светни ни ти?

Какво да ти кажа аз? Сони уволняват 10 хиляди човека, 2000 в Япония...явно тия 800 са от тази бройка. Може да е стара фабрика и да местят нещата в по-нова....може да нямат пазар за обективи...може там да са правили обективите за олимпус (е такива неща се чуват дори) а сега олимпус сами да си ги правят.....няма никакви детайли.

Тъжно е, като си представиш 800 високо квалифицирани човека отиват на улицата. Това го гледахме и в бг, цял град умира за отрицателно време.



Публикацията е редактирана (20-10-12 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-12 08:24

Япония си отива ....говори се все по често. Дано да не е вярно аз си ги харесвам. [smilie7] коли,електроника,оптика...и не само.

Япония може да се окаже на много кофти място чисто географски спрямо съвременните геополитически комфликти. Китай,Русия,Япония,Щатите.... и тнт.Проблемите между Китай и Щатите се умножават ,а Япония все пак не трябва да забравяме ,че са [beer] с Щатите.Китай може да срине всяка икономика ако пожелае...влучително Японската. [smilie3] Войните в днешно време вече се водят по друг начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: pefoto01   
Дата:   20-10-12 08:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-10-12 10:36

[smilie18] Япония си била отивала. Отдавна не се бях смял така[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: vga   
Дата:   20-10-12 11:14

fast_eyebrow, смей се, ама като се насмееш погледни задлъжнялостта на Япония. Сравни я с... Франция, примерно. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: mitku   
Дата:   20-10-12 12:08

Просто Сори откакто са на пазара за дизелари, работят на огромна загуба, която покриваха от останалия си бизнес... т.е. дъмпинг/субсидирани цени. Но в противен случай изобщо няма да са конкурентни. Покриваха загубите най-вече от телевизорите (и от сапунерките), а сега и с ТВ-тата са на загуба доколкото знам, че там пък Самсунг много ги дере. Все някой ден балонът ще се спука и ще им омръзне да се набутват и ще започнат да закриват производства, което явно започва да се случва. Има много "големи", които не са прокопсали с дъмпингова политика... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: Mogila   
Дата:   20-10-12 12:14

Ей щом става въпрос за плюене сте страшни разбирачи и много осведомени[smilie18] Не прочетохте, че местят производството в друг завод[smilie23] Тоя бил за загуба, оня си отивал... смешна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: ararat   
Дата:   20-10-12 12:21

още инфо по темата

А плюенето си е национален спорт и го има и в другите теми, свързани с фенщина (Сони феновете да ме извинят, но те не са изключение, дори напоследък са най-върли).


Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: vanquished   
Дата:   20-10-12 13:13

Срещнали се на полянка,
прабългарин и славянка.
Цуни-гуни, вади-тури,
народили чукундури.
Хем ебливи, хем крадливи,
но най-вече завистливи.

Радой Ралин

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-10-12 19:29

VGA ти погледни задлъжнялостта на щатите. Франция ко ми я вреш, мижава икономика в сравнение с японската.Или щатската[smilie18]
Цял свят кара тойоти, гледа сони, топли се на тошиба или дайкин, щяла била да фалира! Чувате ли се въобще? [smilie10]
Подобни глупости не бях чувал отдавна, честно !
Абе я сър скай да дойде и да каже[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: vanquished   
Дата:   20-10-12 19:34

Как да се чуят,нали си мислят ,че Самсунг е най-добрата марка телевизори...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-10-12 19:37

Мне мен ме кефят хора, дет не са си мръднали г..за от село да излязат, ама иначе обииилно поливат с акъл околните. Затова отдавна съм се отвратил от тоя форум- най-много философи на глава от форумна популация[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: hotsnail   
Дата:   20-10-12 19:53

Значи бегъл поглед на финансовия отчет на сони показва, че фото бизнеса им е на много здравословна печалба. Освен това наскоро се оказа че имат общо над 50% от продажбите на безогледалките със некс,,,,, Та дървени философи като Mitku може ако искат да почетат преди да спамят........

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-10-12 19:55

Да четат!! Ти луд ли си[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-12 20:02

То като цяло Ужна Корея одра всички през последните години. Всеки втори вече кара Кия и Хиундай ,а вкъщи гледа ЛГ и Самсунг.
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: vanquished   
Дата:   20-10-12 20:08

Така е ,но в началото и колите,и техниката им бяха по-евтини от конкурентите,сега цените се изравниха . Сори,ама предпочитам Рено пред Киа и плазма Панасоник пред такава Самсунг/ЛГ .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-10-12 20:11

Бе киите и хюндаите не са лоши, ама трудно ще одерат един нисан. Или лексус. Или инфинити
То всеки втори кара и дачия, ама...



Публикацията е редактирана (20-10-12 20:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-12 20:16

Не са се изравнили цените това е.

На цената на 1-2г модел на Сони телевизор си купуваш последен модел ЛГ телевизор (С новите там бъзиктни). Дето като цяло няма качеството на Сони ама на кой му пука нали се сещаш.

С колите е съща ралта... хвърлят се разни колици дето на артия издухват всичко западно. Като пари/цена съотношение.

Но аз лично Кия,Хиундай и пари да ми даваш скоро нема си купя. Предпочитам Рено...дет ще е Корейско. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: hotsnail   
Дата:   20-10-12 20:17

Абе Киа и Хюндай са общо взето еднократно подлъгване. Зле е работата. Баща ми си взе Киа....и ми завижда за тойотата :-) щото Тойота освен коли има и сервиз, а за Киа или Хюндай да не ти се налага нещо различно от смяна на масло.

Аз се кефя много на японците и ако имам избор японско.

Виждането ми е че те и германците са по-различни от останалите хора. Култура и навици имат. Лошото е че при немците тая култура и навици почнаха яко да се губят. Научиха се на лошо от другите европейци - мързел, мърлявщина.......

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-10-12 20:23

Ми то реното е кажи речи японско бе, пд. Рено-Нисан

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: vanquished   
Дата:   20-10-12 20:42

Обратното е ,европейските Нисани са с двигатели Рено и ги правят в Англия .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: Mogila   
Дата:   20-10-12 20:51

Колите Самсунг са доста готини. Там са много вървежни.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-10-12 21:05

Само дизелите Саше.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony closes DSLR lens factory!
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-12 21:06

Всъщност Нисан и Рено работят заедно. Аз карам Нисан и бих си взел Рено утре. Но чисто като аналогия качеството на Японските автомобили беше друго преди 10г. Сега...фани тоя удари другия.

Иначе от както се кооперираха Рено Нисан изкараха мн хубави модели и джипове. От нисан взаимстват ходовата част и шаситата ,а от рено зимат модерните ДЦИ. Ма сглопката си е калпава вече ,а дефектите и ранните ремонти чести.

Ма то кое не е така вече...земе да сравните едно д300 и д300с примерно... [smilie3]

Всичко тава пластмасово с времето...пластмасово като пластмасовите калници на рено меган до 2008-на.
Уж били по-добри. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »