Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ретро снимки
Автор: gupa   
Дата:   04-10-12 23:27

Здравейте, имам странен въпрос.
Къде мога да намеря фотограф, който снима с тия фотоапарати, които имат един плат и си го слагат на главата, ретро?

Въпроса ми е сериозен [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки
Автор: turntablism   
Дата:   04-10-12 23:39

Освен в камерата, другаде къде очакваш да има разлика по снимката ?

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки
Автор: steeens   
Дата:   04-10-12 23:45

Който успееш да убедиш да си завие главата с плат докато снима, той е твоя човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки
Автор: io_bs   
Дата:   04-10-12 23:48

> Въпроса ми е сериозен [beer]

Де да беше и сероизно зададен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки
Автор: mikedimit   
Дата:   04-10-12 23:51

"Мокри" фотографи имаше преди 20-25 години по градинките.Пенсионери.Сега бас ловя, че няма такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки
Автор: pefoto01   
Дата:   04-10-12 23:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки
Автор: gupa   
Дата:   05-10-12 00:12

Простете, че речника ми не разполага с думи и изрази, които да използвам за да го задам правилно,задала съм го така както го разбирам. Ваш е избора дали ще ми отговорите, а това че ми се подигравате, не е добре за вас, мерси всек пак за отгооврите..

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки
Автор: satyno   
Дата:   05-10-12 00:52

В Афганистан
afghancamera


Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки
Автор: sd   
Дата:   05-10-12 00:59

нещо такова ли търсиш -
http://8artclub.com/jeravna_2011/content/bin/images/large/SDIM0198.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки
Автор: BirdOfPray   
Дата:   05-10-12 02:05

Ахаха - в Жеравна на възстановки го има ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки
Автор: deyan_de   
Дата:   06-10-12 00:49

Афганистан
afghancamera

Точно това го видях за последно през 93та-95та в градинката в центъра в Стара Загора, бяха даже двама стари фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки
Автор: Canon   
Дата:   06-10-12 01:09

Откакто с демокрацията се нароиха хомосексуалните общности, фотографите избягват тази поза с плат на главата.
[smilie3]



... може би ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки
Автор: DEKOV   
Дата:   06-10-12 10:30

Имам такъв апарат ( не само един), знам да снимам с него, снимал съм, сега да снимам рядко се налага.
Последната снимка която направих с такава камера тази година през месец юни, беше на журналистическата гилдия пред БТА по повод 100 години Българска фотожурналистика и представяне на книгата на Цветан Томчев "Големите репортери на България 1912-1960 г"- втора част
Така, че ако имате въпроси [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки
Автор: baraba   
Дата:   06-10-12 12:01

Автор: deyan_de
Точно това го видях за последно през 93та-95та в градинката в центъра в Стара Загора, бяха даже двама стари фотографи.

бяха повече то двама но измряха... техниката им кой знае де се е затрила, тук им казвахме маймун фото.. щото на снимката излегждаш като маймуна[smilie18] най често снимките се ползваха за лични карти че ставаха бързо и бяха евтени.. ама хората бяха много стари и едвали са сред живите вече преди няколко години имаше статия за тез фотографи в местния весник и там пишеше че единия е починал..
тези фотографи бяха уникални за града , но колкото и да е страно хората се снимаха там , може и от любоптиство да е било, фотоапарата на деков е твърде нов в сравнение с тукашите дървени кутий които си бяха доста големи, и възразстните фотографи ги носеха трудно вечер като се прибират
по старото поколение на града ги помни,"маймун фотото..." сега младите с тез телфони.. к'во знаят

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки
Автор: DEKOV   
Дата:   06-10-12 16:42




Над 100 годинки си е камерата, ама качеството зависи от фотографа, едно време и лоша снимка да направиш пак трябваше да разбираш от фотография.


Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки
Автор: Deathzone   
Дата:   07-10-12 09:19

каква марка е апарата?

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки
Автор: bobonai   
Дата:   07-10-12 12:06

Имаше в България до 1999 във всяко казионно фото студио такива камери-обскура, немски "Глобика". След паспортизацията от септември 1999 насам изчезнаха, дори като декор ги заняма, поради високите наеми и все по тесните кутии ателиета. Моята махагонова "ретро" Глобика съм я качил на тавана. Ако се намери маниак ще се договаряме, тя е с обектив със скорости и тройна синхронизация /магнезии, "Т" предварение за еднократните лампи и по отворен затвор/ + решетъчен дифузор за допълнителна мекота в портрета.
С нея работих активно до 2004 г. докато свърших планфилмите.
Държа на тавана още, един трофеен контактен копирен апарат с вграден часовник - кютук [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ретро снимки
Автор: Dekov   
Дата:   07-10-12 21:53

bobonai,
не обиждай Глобиките, "камера обскура" е това дето днес му казват ПинХол, или пък "Стеноп" пак е същото.
Разбирам, че твоята е с много свестен обектив :)
[beer][beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »