Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 M42 to Nikon ?
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   02-10-12 10:06

Някой има ли опит с преходници за обективи М42 към Никон?
Тези стават ли и ако не, какви да търся?

този

или този


Отговори на това съобщение
 Re: M42 to Nikon ?
Автор: didesignbg   
Дата:   02-10-12 10:15

Има кратък и дълъг отговор, краткия е не. Дългият е не си заслужава занимавките, освен ако не си хванал макро обектив, ако е така първият.

Отговори на това съобщение
 Re: M42 to Nikon ?
Автор: fotorafi   
Дата:   02-10-12 10:22

Василе,пазара е пълен с оригинални никонски обективи. И не са толкова скъпи,защо ще се мъчиш с прходници с оптически елементи?

Отговори на това съобщение
 Re: M42 to Nikon ?
Автор: scooby   
Дата:   02-10-12 10:31

Вземи ги и двата.

Този с оптичния елемент ти дава безкрайност, но влошава качеството, другия пък те ограничава в дистанцията на фокус в зависимост от обектива.

Като при всяка марка апарати, ръчнофокусните обективи са предизивкателсто за ползване.

С други думи, става да си начешеш крастата, я с нискобюджетни обективи, я с хубав стар "цайс" да речем.

Предполагам знаеш, но в зависимост от тялото, ще имаш работещ "светломер" или не. И в двата случая ще снимаш най-вероятно на "M". Ако тялото ти е висок клас, ще имаш по-добра видимост през "viewfinder-a" и по-лесно фокусиране.
Потвърждение на фокуса има при всички тела.

пс. забравих да спомена, че се продават и в София и двата вида. Цената е по-висока. Единия го има във фотосинтезис, другия в магазичнето на Васил Левски и Дондуков.



Публикацията е редактирана (02-10-12 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: M42 to Nikon ?
Автор: yakumo   
Дата:   02-10-12 11:33

А защо не използваш услугите на slav61 да преправи обектива/ите, ако е възможно и да не се мъчиш с преходници?


Отговори на това съобщение
 Re: M42 to Nikon ?
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   02-10-12 19:27

Всъщност питам не за мен, а за един приятел, който наскоро си купи Никон, но има и някакви много добри стари обективи на м42 и иска да си ги ползва. Така че, пращам му отговорите и той ще си прецени.

Благодаря на всички, които отговориха тук и на ЛС! Свършихме работа [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: M42 to Nikon ?
Автор: pefoto01   
Дата:   02-10-12 23:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: M42 to Nikon ?
Автор: krist   
Дата:   17-10-12 12:17

Някой има ли идея има ли съществена разлика между тия два преходника, която да оправдава разликата в цената?:

1

2


Отговори на това съобщение
 Re: M42 to Nikon ?
Автор: the-rookie   
Дата:   08-07-17 20:49

Здравейте,разравям стара тема,но ми възникна въпрос свързан с нея! Някой ,ползвал преходник точно като този на снимката

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-07/1499534906_16_15.jpg

на kf concept има ли наблюдения относно точноста и качеството на изработката и материала? Имам от черните (някаква алуминиева или магнезиева сплав ако се не льжа),но не са стока и търся качествен заместител!



Публикацията е редактирана (08-07-17 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: M42 to Nikon ?
Автор: quazimodo   
Дата:   09-07-17 08:30

Eдин познат, живеещ в другия край на света, ми препоръча да си купувам адаптери от тази фирма

Имам 4 адаптера на К и Ф и само един е направен като хората и върши работа.


Отговори на това съобщение
 Re: M42 to Nikon ?
Автор: caiko   
Дата:   09-07-17 09:47

Здравейте на всички!
Имам опит с тези преходници. Реших да се изтарикатя и за малко пари да си взема Хелиос м44. Взех си и преходник метален без оптичен елемент. Всичко беше Ок, докато не го сложих на тялото. Тези обективи с тези преходници без оптичен елемент нямам безкрайност. Наложи се да разглобявам и да повдигна последните 2 лещи за да може да се намали разстоянието от матрицата на фотоапарата и лещите на обектива. Препоръчвам да си закупите преходник с оптичен елемент, но имайте в предвид че тази леща, която е на преходника ще развали качеството на изображенията, защото е просто една обикновена пластмаса. Също така бих препоръчал да се ползват и Никонски обективи.. ще е по добре за всички за вас за кадрите и за тялото Ви.




Поздрави и на фокус. [shtrak] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: M42 to Nikon ?
Автор: addi999   
Дата:   09-07-17 10:11

Никоните /проверено с Д 90 и с д7100/ не се разбират добре със старите ръчни стъкла. Взех си Пентакс и се радвам на всички кадри с него и с обективи на М42.

Отговори на това съобщение
 Re: M42 to Nikon ?
Автор: quazimodo   
Дата:   09-07-17 11:12

addi999 написа:

> Никоните /проверено с Д 90 и с д7100/
> не се разбират добре със старите
> ръчни стъкла. Взех си Пентакс и се
> радвам на всички кадри с него и с
> обективи на М42.

По принцип няма ДСЛР на Никон, който да ползва обективи на М42 за нещо друго освен за макро. Всички опити за нещо друго обикновено свършват с това, че задният елемент на обектива опира в прословутата леща на адаптера и безкрайността отново остава в сферата на пожеланията[smilie5] [beer]



Публикацията е редактирана (09-07-17 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: M42 to Nikon ?
Автор: the-rookie   
Дата:   09-07-17 14:05

квази, благодаря за препоръката! На снимката изглежда добре изработен(пък и парите не са му много)! Никоните по принцип не се разбират с М42 ,но почти всички обективи (поне аз които имам)твърди имат толеранс в механиката с който може да се компенсира дебелината на преходника и проблема с безкраиноста се решава без оптични елементи! Само е важно преходника да е качествено изработен! От черните които имам аз са неточно изработени.Имат разлика около 0,15 мм в дебелината по диаметъра което не е никак малко! Резбата също е много хлабава!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »