Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 избор на обектив за видео
Автор: fucanska   
Дата:   21-09-12 22:54

загледах се в магазина в тамрон 18-200 и никор 18-105 и е чудя кой ще е по добър за видео.../гледах няколко обяви по пазара ама все изтормозени и искат маса пари/

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за видео
Автор: pan   
Дата:   21-09-12 23:47

Тези обективи предполагат наличие на сериозен апарат - от D90 нагоре, щом има видео...С тези машини би следвало да се прави сериозна фотография и снимането на видео да е на втори план.
А видео може да се прави с всеки обектив. От моя опит - добро видео става с 18-105 особено в широкия обхват (на D7000). Дългите обективи не са много подходящи - трябва статив.
Прожектирай на LCD или плазма тв - през HDMI (ако имаш на апарата) - качеството е превъзходно.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за видео
Автор: petuk   
Дата:   22-09-12 15:08

Зависи от видеото, но по-добре твърд обектив.
35 1.8G
50 1.8D или G

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за видео
Автор: pefoto01   
Дата:   22-09-12 15:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за видео
Автор: fucanska   
Дата:   22-09-12 15:44

a ако искам да зумвам как с твърдаци?

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за видео
Автор: pefoto01   
Дата:   22-09-12 15:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за видео
Автор: ourglory   
Дата:   22-09-12 16:31

Kaкто в 50% от случаите за правенето на снимки е задължително използването на статив, така и за създаването на добро видео, трябва да го използвате.
Без значение, големина, тежест и т.н. на обектива..

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за видео
Автор: pefoto01   
Дата:   22-09-12 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за видео
Автор: ikoveliko   
Дата:   22-09-12 20:45

Точно така, а ако снимаш от ръка , стабилизация на обектива е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА! Иначе моя фаворит за видео е един (мисля, че нов модел) на Тамрон 24-70/2.8 стабилизиран . За варио обектив мисля, че е перфектен. Пробвах го в Синтезиса - хареса ми много, но е 2200 лв. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за видео
Автор: fucanska   
Дата:   23-09-12 00:25

аЗ имам платформа за видео специална...този обектив Тамрон 24-70/2.8 стабилизиран и хубав ама много пари [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за видео
Автор: petuk   
Дата:   23-09-12 12:03

Ами точно това зависи от типа видео, за интервюта или портретни кадри ми се струва че светлосилен обектив ще е по-добре.
18-105 e малко тъмен, иначе за домашни клипчета ми харесва този обектив.
Аз също се интересувам от видео и ще е хубаво някой с повече опит от мен да даде съвет и за някой MF обектив, защото така и така автофокуса в повечето случай прецаква клиповете.

Поне аз предпочитам с 18-105 да използвам MF.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »