Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Olympus Pen E-PL5, E-PM2
Автор: djfroggy   
Дата:   17-09-12 14:53

Честито! Дойдоха новите Пенове с матричката на Оли ОМ-Д.
Особено Е-ПЛ5 си се явява наследник на любимия ми Е-П3:

http://4.static.img-dpreview.com/products_data/products/oly_epl5/shots/three_quarters.jpg?v=1581


http://4.static.img-dpreview.com/products_data/products/oly_epl5/shots/three_quarters.jpg?v=1581
http://1.static.img-dpreview.com/products_data/products/oly_epl5/shots/side.jpg?v=1581



Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Pen E-PL5, E-PM2
Автор: qpalzm   
Дата:   17-09-12 15:00

Това са си функционално ограничени апарати според мен...поне има т грип вече..то па един грип.Според мен трябваше да представляват мини ом-д.Но сензорът е трепач

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Pen E-PL5, E-PM2
Автор: Ivan_A   
Дата:   17-09-12 22:47

Да, сензорът е трепач:

"The Olympus PL5's image sensor is a 4:3-aspect, 16.1-megapixel Live MOS sensor supplied by Sony."

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Pen E-PL5, E-PM2
Автор: djfroggy   
Дата:   18-09-12 08:56

И автофокусът е бърз, и сензорът е готин, има си всички опции.Остава за Коледа да дойде на цена към 1000 на някакво промо /Е-ПЛ5/ и направо избива рибата.Мечтата ми е Е-М5, но там цената се задържа височка.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Pen E-PL5, E-PM2
Автор: sirkhann   
Дата:   18-09-12 09:07

Евала на Sony, че раздадоха сензори на всички. Поне има развитие в техниката, благодарение на тях. Крайно време е и Canon да започнат да пазаруват от Sony.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Pen E-PL5, E-PM2
Автор: didesignbg   
Дата:   18-09-12 09:11

[smilie18]
Не съм чул да са спирали, но все пак има класове в които Канон държат на качество и произвеждат сами[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Pen E-PL5, E-PM2
Автор: Jankoff   
Дата:   26-05-13 16:34

След проведени вече много тестове споделям за интересуващите се, че фокусът на E-PM2 работи приемливо добре с обектива 70-300 от системата 4/3, а мощният сензор значително подробява performance-а на обектива.
[cool]
За съжаление, E-PM2 не работи добре с 12-60. Горе-долу приемливо добре работи с 11-22.
Ако някой има впечатления от работата на E-PM2 с обективи от системата 4/3 - и особено ако има някакви решения за подобряване на фокуса при подобна комбинация и желае да ги сподели, за мен лично ще е много интересно.
Аз твърдо съм решил да прехвърля обектива 70-300 от Е-520 на E-PM2. Първоначално мислех да купувам някакъв грип, но вече мисля, че ще може да се използва и така. С уговорката, че на апарата има визьор. Без визьор би било трудно.
За да се работи добре, трябва да се промени захватът с лявата ръка. Досега с Е-520 хващах 70-300 в частта му близо до апарата. Сега, тъй като E-PM2 е лек, 70-300 трябва да се държи за ринга за ръчния фокус - и захватът става прилично добър.
Нямам търпение да използвам комбинацията в реални туристически условия - дай, Боже, да може. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Pen E-PL5, E-PM2
Автор: vikitovikito   
Дата:   26-05-13 17:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Pen E-PL5, E-PM2
Автор: bluebird81   
Дата:   26-05-13 22:04

На мен ми се иска да видя същия сензор в ново тяло 4/3 или поне нов преходник към m4/3 , с който да могат да се ползват старите обективи с phase detect AF

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Pen E-PL5, E-PM2
Автор: bogorodoff   
Дата:   04-01-16 20:17

Означава ли, че и E-PL 6 e със същият сензор? ( простете за невежеството )

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus Pen E-PL5, E-PM2
Автор: mmjm   
Дата:   04-01-16 21:22

Да

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »