Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Лаптоп
Автор: koceto82   
Дата:   16-09-12 22:02

Здравейте!
Искам да си сменя лаптопа. Интересува ме новия да има приличен дисплей, на който да мога да си преглеждам и редактирам снимки (чисто любителски разбира се) Решил съм да заделя около 2000 и ми се иска да не е по голям от 15"....
Ще се радвам да ми помогните [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: tbby   
Дата:   16-09-12 22:17

Макбук про втора ръка? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: danielp   
Дата:   16-09-12 22:21

само мак бук про[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: koceto82   
Дата:   16-09-12 22:27

А нещо като това , как са fullHD екраните на Sony, по принцип харесвам vaio


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: tbby   
Дата:   16-09-12 22:27

Абе само не бих казал, но за 2к се намират прилични машинки (макбук про 15" 2008-2009).

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: lutsifer   
Дата:   16-09-12 23:27

Мога да ти кажа - със сигурност не си вземай Самсунг:)
Аз си го поръчах, понеже имам Синк мастър монитор, уникален просто и очаквах и лаптопа да е ОК...да ама не... УЖАСНИ СА:)
Инак всичко му е идеалка без екрана...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: compur   
Дата:   17-09-12 11:02

редактиране на снимки на 15" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: koceto82   
Дата:   17-09-12 11:32

Като казвам редактиране, имам предвид леки корекции в lightrooma... И пак казвам просто за мене си, но ме интересува да има сравнително читава картина лаптопа, освен macbook, други нямаите ли? Някои не знае ли как са сонитата с fullHD екраните?

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: batzas   
Дата:   17-09-12 11:35

клоуните не спят, 3-4 годишен лаптоп за 2к предлагат.

По същество, хубави са машинките на СОНИ. Също така разгледай пробук на ХП, може би са най-добре с ФуллХД екрани.
А сега лично моето мнение, лаптопа е направен за носене => най-малите и най-леките са моя фаворит. Това са 13-14" Ултрабуци.

По моя вкус Acer s3 -> Toshiba Portage -> Dell XPS 13.
Macbook AIR също става, но е или с по малък екран или по-скъп. Дела също е по-скъп, но заслужава да се види.
Но не слушай iДиотите за това дето предлагат 3-4 годишни лаптопи.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: tbby   
Дата:   17-09-12 11:44

batzas, ти бавноразвиващ ли си?
Не разбирам защо ни викаш клоуни, честно?!
Просто цъфваш тук, слагаш етикети на хора, които не познаваш и предлагаш на човека да си купи 13 инчов лаптоп с разделитена способност на телефон...



Публикацията е редактирана (17-09-12 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: batzas   
Дата:   17-09-12 11:52

да не е по голям от 15"....
Като не можеш да четеш не се оплаквай. А слагам етикети щом предлагаш:
(макбук про 15" 2008-2009).
а сме края на 2012. Това са компютри не старо желязо или вази.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: tbby   
Дата:   17-09-12 12:03

Не ти се обидих, защото виждам, че си имаш проблеми от различно естество...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: koceto82   
Дата:   17-09-12 12:36

Благодаря за отговорите
В момента съм с 14" сони, не нищо особенно, но ми е достатъчен за това което правя, но напоследък откакто си взех камерата ми се иска дисплея да му е по добър, затова исках да се допитам до вас. Сегашния е с 1366x768, и просто ми е малко за снимките, а и цветовте са малкло убити. Та може и да не е точно 15, но ми се иска да е fullHD де...

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: tbby   
Дата:   17-09-12 13:06

Пич, порови в нета.
Тук адекватен отговор няма да получиш, защото сме се събрали само професори.
Ако си добре с английския си чети чужди форуми [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: photostoykov   
Дата:   17-09-12 13:34

Пич, тук ще ти препоръчам нещо истинско и стига си мрънкал [smile]

http://www.rmania.net/laptopi-ibmlenovo--thinkpad-t60-t7200-x1400-s-ips-1256.html


Малко памет, по-голям диск и си в джаза!

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: valen_tin   
Дата:   17-09-12 16:50

ами щом само екрана е проблем си вземи външен екран ... за 2000 лв бая хубав екран можеш да вземеш ... че даже и за 1000...
и без това няма да енкодваш видео на батерия в старбъкс [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: nvasev   
Дата:   18-09-12 22:47

SONY и HP можеш да ги пропуснеш!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: koceto82   
Дата:   21-09-12 13:23


Автор: nvasev
Дата: 18-09-12 22:47

SONY и HP можеш да ги пропуснеш!!!


Защо не Сони и НР, не са ли им добри мониторите?


Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: rudee   
Дата:   21-09-12 15:12

За тези 2000 лв взимаш много мощен лаптоп. Няма да препоръчвам марки, защото частите вътре са на 2-3 фирми. Препоръчвам само CPU'то да е интелско със серии i5 и i7. RAM 8GB, и читава видеокарта от NVIDIA вкючващата с-мата CUDA (която прави процеса за обработване на графики, снимки и видео много по-бързо и лесно) с поне 1GB нейна си оперативна памет. Мисля, че и в бюджета ще сe включиш и със SSD диск за операционната система, която ще направи системата невероятно бърза. С такава с-ма спокойно може да едитваш видео файлове във FULL HD формат и доста по-бързото рендване.
Ето един пример, който бих вземал аз ако имам нужният бюджет.

http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y580-lenovo_ideapad_y580_59349201


Процесор Core i7-3630QM (2.4GHz up to 3.4GHz, 6MB
Памет 8GB (2x4096) DDR3 1333MHz
Видео карта NVidia GeForce GTX660M с 2GB DDR5 собствена памет
Диск 32GB SSD + 1TB 5400 rpm
Екран 15.6 инчов (39.62 cm) Full HD (1920x1080) LED Гланцов дисплей
Цена 1999

С този лаптоп, близките 5 години няма да помислиш за смяна на с-мата.



Публикацията е редактирана (21-09-12 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: photosiast   
Дата:   21-09-12 15:22

- Sony Vaio Z серията - 13.1 инча с Full HD и 96% AdobeRGB [cool]
- На Dell хубавите екрани с AdobeRGB покритие се казват RGBLed - Ако намериш Dell модел с такъв екран също е екстра за фото-работа.
- При HP търсиш екран Dreamcolor

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: koceto82   
Дата:   21-09-12 15:27

Автор: rudee
Дата: 21-09-12 15:12


Благодаря за отговора, но както вече казах не ме интересува толкова скороста на работа, просто искам дисплея да е по-добър (по истински цветове) дето се казва да виждам какво се получава [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: jrr   
Дата:   21-09-12 15:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: rudee   
Дата:   21-09-12 17:14

С този, който дадох за пример ще имаш напълно задоволителни цветове и яркост на същите. Но има го и този фактор, като със звуковите системи, кое според теб е по-важно за една звукова с-ма за по-добър звук: колоните или това, което пуска звука или иначе казано - видео картата или монитора? Според мен, компромисният вариант е среден клас карта, която да отговаря на дисплея, това съм ти го дал, като пример. Не ти пречи да го видиш на място за какво иде реч и дали ще те задовли.

Лично аз преди 4-5 месеца купих сходна конфигурация, с малко по-маломощен процесор i5, с по-малко рам - 6GB и без SSD диска, но пък с две видео карти и само за 1000лв. Напълно съм задоволен от картината и най-вече от работата ми с него при едитване на FULL HD потока. (30 мин. го рендвам за 25). Ползвам го и за гледане на филми през HDMI изхода към LCD SONY 32"

Утре ще смениш с-мата за снимане, и ще почнеш да снимаш и видео с висока резолюция, тогава ще се пляскаш по главата, че едно 5 клипче го чакаш 1-2 часа да стане готово :D

Всичко зависи от теб и твоя вкус.



Публикацията е редактирана (21-09-12 17:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: koceto82   
Дата:   21-09-12 23:20

Автор: rudee
Дата: 21-09-12 17:14


Благодаря за отговора [beer] ще разгледам предложението ти [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Лаптоп
Автор: stef7   
Дата:   22-09-12 10:20

@koceto82
Лаптопите които имат добър дисплей, ставащ за обработка на снимки, т.е. способен е:
- да възпроизведе верни цветове,
- яркост и констраст са на прилично ниво
- цветовете не бледнеят и не тъмнеят при накланяне на екрана
- има IPS матрица, даваща горните качества
се броят на пръстите на едната ръка. От тях само няколко са достъпни в БГ. Сещам се за:

HP 8560W 15'' DreamColor (IPS екран) Full HD екран - минумум 3300лв.

IBM Thinkpad T60/T60p - 350-500лв втора тъка. Достатъчно бърз за за редактиране на снимки. Отличен (за лаптоп ) IPS екран. Слагаш му максимум памет 4Гб, SSD диск за още 350лв и си готов. Досега бях с такъв.

rudee е прав обаче, че речеш ли да редактираш видео, Т60 тотално не става. Поради тази причина се наложи да се upgradena към лаптоп с един Ivy Bridge i7 3610 (4core/8threads) CPU, 8gb RAM, NVidia video card. Последната опция е особенно важна за видеото, 4 ядрен процесор също. Подходящи и добри модели са Asus N56, продават един на базара на този сайт, практически нов с гаранция за 1600лв, т.е. 200 лева надолу от оригиналната цена. Отлично предложение ако питаш мен,

ASUS N56 за 1600лв

Предпочитам го пред Lenovo Ideapad Y580, което е друго добро предложение. Моделите на Dell Vostro серията и XPS серията стават също но са по-скъпи, както и много други модели на HP, Lenovo от професионалните им серии, но там парите отиват на 2500-3000лв.

За съжаление екраните на нито един от въпросните лаптопи не става за фотографска работа, независимо дали са FullHD или не. За крайни ситуации след калибриране и при положение че държиш екрана под строго определен ъгъл, което практически е невъзможно, може би да. Т.е. ако много много ти трябва и нямаш никакъв друг избор инцидентно да. Инак не.

Тъй като ползвам лаптопа основно в къщи решението е просто и горещо ти го препоръчвам: външен монитор. Несравнимо по-добро качество на екрана, повече резолюция по вертикала - 1200, по-голям и комфортен за работа екран, страхотни цветове, ъгли на виждане. Ето ти две предложения: Първото е втора ръка, но в момента съм с такъв и това е най-добрият монитор който някога съм имал и въобще един от най-добрите монитори с IPS матрица извън високия про клас правени някога. Трябва да се има предвид че е Wide Color Gamut.

http://rmania.net/monitori-hp----lp2475w-h-ips-1231.html

http://rmania.net/monitori-hp----lp2475w-h-ips-1201.html


Друго отлично предложение за нов е този:

Dell U2412M

Не съм го виждал, но всички ревюта и хора които го ползват се изказват положително за него.

И така за 2000лв. колкото е бюджета ти имаш страхотен монитор и лаптоп за работа. Когато се наложи да съм извън къщи на лаптопа преглеждам снимки или видео, но не ги редактирам, докато не седна зад HP LP2475W [smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »