Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Nikon D300
Автор: snimcho   
Дата:   09-09-12 14:59

Здравейте! имам проблем с Nkon D300 може би на 154000 кадъра. Огледалото след снимане остава вдигнато и не може да прави снимки. Първоначално огледалото оставаше вдигнато отвреме навреме, но след около 100-на кадъра вече не застава в нормалното долно положение. При натискане на бутона за DOF (Проверка на дълбочината на кадъра - нали така) огледалото за малко слиза долу и пак се вдига доре. Някой имал ли е такъв проблем и колко би струвал един ремонт? Благодаря ви предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D300
Автор: pefoto01   
Дата:   09-09-12 15:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D300
Автор: hotsnail   
Дата:   09-09-12 15:07

Има подобни теми почти всеки месец. Д300 е познат с тая си слабост, след минаване на гарантирания живот на затвора.

Зентекс 150 лева май е решението.

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1435336&t=1435336

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1054393&i=1082336&offset=all

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1176987&i=1176987&offset=all

ПП Добавих корекция за да не звучи грубо



Публикацията е редактирана (09-09-12 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D300
Автор: Alex-dan   
Дата:   09-09-12 15:22

Д300 е познат с тая си слабост.

... след 110-20к...[smilie8]



Публикацията е редактирана (09-09-12 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D300
Автор: hotsnail   
Дата:   09-09-12 15:30

Алекс оправих го малко. Извинявам се, че малко подвеждащо звучеше.

Имаше подобна тема преди няколко седмици от добър фотограф, дето дискутираше как с ръчен фокус ще се оправи без огледало, докато му пътува Д800. Иначе ако пуснеш с гугъл търсене има поне 15-тина теми дето се обсъжда живота на затвора на Д300. То е правилно да се каже че всички ДСЛР-ски затвори и огледала имат някакъв живот. На Бони А900 умря на 300 хиляди например (май 3 пъти над прогнозата на Сони).

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D300
Автор: snimcho   
Дата:   09-09-12 16:47

Благодаря на всички участващи! ще звъня на сервизните фирми. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D300
Автор: frenchev   
Дата:   09-09-12 21:38

Здрасти, аз съм ДОБРИЯ фотограф [smilie5] за който говореше hotsnail.

Оправих се тогава с ръчен фокус. Малко зор беше, но успях да си изпълня поръчката. Сега вече имам д800. Тогава си мислех да си оставя д300 за бекъп, ама не върви някак си. То си е напълно амортизирано тяло и според мен няма смисъл да наливам пари в него.

В момента е в Профайлд и ми казаха 399 лева за ремонта на огледалото. Проблема е абсолютно същия като твоя. Бях се отказал да го правя, но ако зентекс го прави това за 150 бих се пробвал.

Пиши като го оправиш и колко ти е струвало. Сигурен съм, че не само мен ме интересува.

Иначе моя е на 190 000 кадъра. Смятам, че за този клас тяло си е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D300
Автор: makenzi   
Дата:   09-09-12 22:06

Ама недей да се лъжеш да го даваш на Профайлд,ем ще ти се изчака чакалото ем ще ти вземат парите ем ще ти сложат китайски затвор!
Направо отиди при Зентекс и си готов за 2 дни. На мен ми го оправи за 120лв. преди година.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D300
Автор: snimcho   
Дата:   09-09-12 22:07

Много ти благодаря frenchev! Апарата се повреди, като бях на една екскурзия и после снимах изцяло на ръчно, като превключих лайв вю-то на статив и апарата на live View режим. Голяма мъка щото я забравях да фокусирам я да сменя бленда, скорост, но все пак се оправях със скоростта на охлюв :). Утре, вдруги ден ще попитам известните сервизи за възможността за ремонт.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D300
Автор: frenchev   
Дата:   10-09-12 11:52

за нищо. Само пиши после как си решил проблема, че и мен ме интересува.

Може и на лични да пишеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Nikon D300
Автор: turntablism   
Дата:   30-11-12 10:11

Развитие?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »