Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Статив при пътуване със самолет
Автор: Stargaser   
Дата:   08-09-12 13:34

Здравейте,
имали ли сте проблеми при носенето на статив http://magazin.photosynthesis.bg/offer/237439000001.html
като ръчен багаж при полети и по принцип допустимо ли е изобщо или ще е по-добре да платя допълнителна такса за багаж ?


Отговори на това съобщение
 Re: Статив при пътуване със самолет
Автор: malakar   
Дата:   08-09-12 13:44

Случвало ми се е да го нося като ръчен багаж. Обаче трябва да отбележа, че в различните държави е различно - пътувах за Италия само с ръчен багаж (УизЕър) и на отиване статива висеше отвън на раницата - пуснаха ме без проблем. На връщане обаче италианците ми казаха: Или го прибираш вътре или го чекираш, така няма да те пуснем... и трябваше да го разглобявам и прибирам в раницата. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив при пътуване със самолет
Автор: unique_v   
Дата:   08-09-12 16:48

Потвърждавам за Италия. На излизане от БГ нямах проблем да е в ръчния багаж. На връщане от Италия се заядоха и накрая направо им го подарих (моя беше монопод и не особено скъп), защото нямах време за допълнително чекиране, а и трябваше да плащам такса за допълнителен багаж. Най-добре си предвиди място за статива в големия багаж, не го оставяй в ръчния.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив при пътуване със самолет
Автор: Nikoneff   
Дата:   08-09-12 17:14

Няма проблем статива да е в ръчният багаж, стига да е прибран вътре в него. Статива, който си посочил влиза в максималните габарити за ръчен багаж, но доста ти "изяжда" от теглото му. Обикновено за пътуване се купува нещо на старо и накрая преди връщане се изхвърля, за да си освободиш допълнително място в багажа.


Отговори на това съобщение
 Re: Статив при пътуване със самолет
Автор: shampoanta   
Дата:   08-09-12 20:25

а защо статива трябва да е в РъчнияТ багаж ,аз го слагам при другия дето си пътува в багажното [smilie7]
... виж ако искаш да тестваш охраната на летището,тогава да ,може да сложиш и пакет пудра захар увит в алум фолио или блокче кашкавал от тия продълговатите в раничката[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив при пътуване със самолет
Автор: neuromancer   
Дата:   08-09-12 21:10

може да не иска да чеква багаж човека
първо в някои случаи е по-скъпо, второ трябва да го чакаш да излезе, ако си за уикенд еда раница на гръб и готово

Отговори на това съобщение
 Re: Статив при пътуване със самолет
Автор: Stargaser   
Дата:   09-09-12 09:46

Да, всъщност това ми беше първоначалната идея, но за всеки случай ще го чекирам, за да нямам допълнителни главоболия.

Благодаря за отзивите !

Отговори на това съобщение
 Re: Статив при пътуване със самолет
Автор: hotsnail   
Дата:   09-09-12 09:48

Преди пощипваха ценни неща от чекирания багаж. Лаптоп знам че никога не се чекура например, щото няма да стигне. Имате ли опит с чекирани стативи стигат ли? Че един карбон или дори добър алуминии е 300+ пари

Отговори на това съобщение
 Re: Статив при пътуване със самолет
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-09-12 11:40

Моят винаги ми е в основния багаж и винаги си е стигал докъдето трябва. Верно единия път с две седмици закъснение, но си дойде. А пък и е голям да го нося в керионче

Отговори на това съобщение
 Re: Статив при пътуване със самолет
Автор: asahi   
Дата:   09-09-12 23:34

Цък

Отговори на това съобщение
 Re: Статив при пътуване със самолет
Автор: munich   
Дата:   30-08-13 19:09

Момчета,

отивам в Париж за 3 дни и искам най-накрая на пътуване да си взема и статива. Попринцип знам, че ще съм с приятели и ще и е много сложно да го използвам, но пък може и да излезне възможност някоя сутрин да стана по рано, да направя някоя дълга експонация, тайм-лапс или от сорта.

Ще пътувам с Луфтханза с прекачване в Германия и се чудя дали да сложа статива в чекирания багаж директно или в чантата, която нормално имам за него /тубус/, която уж да го защитава. Също така има ли риск да го краднат на Летище София, че ми е Гитцо и ми струва над 600 лв. и не ми се иска да има бау? Имате ли лош опит напоследък?

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: Статив при пътуване със самолет
Автор: sunnyshot   
Дата:   30-08-13 19:30

Всеки полет има отделна линия за нестандартен багаж. Не се плаща допълнително, освен ако не е повече от допустимото. Към този вид багаж се отнасят с по-голяма грижа и внимават да не счупят нещо. Просто на чек-ин им казваш и го пускаш на линията за нестандартен багаж, която е отделно от другата [smilie5]

п.п. аз веднъж така пътувах с един плажен чадър от Италия, щото ми беше жал да го изхвърля [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Статив при пътуване със самолет
Автор: Seifi   
Дата:   30-08-13 19:39

Моя статив не го пипаха , по рано крадяха малки неща които лесно се изнасят. На бившата лаптопа изгоря обаче. Вика ми след полета лаптопа не работи , и аз питам къде беше, тя ми казва как къде в куфара в багажното на самолета, а те куфарите падат от 1м-1.5м редовно , така чê никаква електроника в куфара!

Отговори на това съобщение
 Re: Статив при пътуване със самолет
Автор: burningice   
Дата:   30-08-13 20:07

Много хора пътуват само с ръчен багаж. Статива има остри шпайкове, а всякакви остри предмети са забранени.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив при пътуване със самолет
Автор: munich   
Дата:   31-08-13 16:47

sunnyshot, смяташ ли, че статив е най-добре да се даде при специалния багаж? Наистина не се бях замислял за тази възможност.

burningice, при положение, че моя статив няма шпайкове тези дали биха се съгласили да го взема като ръчен багаж, имайки предвид че е дълъг 63 сантиметра дълъг без главата?

Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Статив при пътуване със самолет
Автор: sunnyshot   
Дата:   31-08-13 19:48

munich, ако го даваш на багаж - да.

Мисля, че нямаш проблем да го носиш и на ръчен багаж. За ръчен багаж обикновено позволяват 2 парчета. Примерно - чанта и статив. (опаковай го в някакъв bubble wrap все пак)

Ако е скъп статив, избери един от двата варианта: ръчен или специален багаж.

Ако е евтин и не ти пука, тогава можеш и да го сложиш в куфара с останалия багаж. Когато е между дрехи, шансовете да го повредят, когато хвърлят багажа са много малки.



Публикацията е редактирана (31-08-13 19:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »