Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Metz CT-1/ 4/ 5 напрежение на контактите?
Автор: pdkfoto   
Дата:   15-08-12 19:20

Интересувам се какво е напрежението на контакта на синхрона на Metz CT-1, CT-4, CT-5.
Някой мерил ли е напрежението и в какви граници е?
Предварително благодаря за отговора!

Отговори на това съобщение
 Re: Metz CT-1/ 4/ 5 напрежение на контактите?
Автор: asahi   
Дата:   15-08-12 20:00

Metz 45 CT-1 - 210V.

Отговори на това съобщение
 Re: Metz CT-1/ 4/ 5 напрежение на контактите?
Автор: asahi   
Дата:   15-08-12 20:28

Един синхронизатор, който лесно се преправя от оптичен на контактен:




Отговори на това съобщение
 Re: Metz CT-1/ 4/ 5 напрежение на контактите?
Автор: pdkfoto   
Дата:   15-08-12 20:44

Благодаря за отговора! Тази схема изпробвана ли е върху Metz-а и има ли място в тялото за нея?
P.S. Как се преправя този синхронизатор? Извинявам се за лаишкия въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Metz CT-1/ 4/ 5 напрежение на контактите?
Автор: asahi   
Дата:   15-08-12 21:01

То е ясно, че няма ти да я правиш, така че остави въпросите за майстора.

Отговори на това съобщение
 Re: Metz CT-1/ 4/ 5 напрежение на контактите?
Автор: nickulus   
Дата:   16-08-12 14:52

Синхро напрежението при Metz-овете варира според модела и серийният номер, възможно е няколко светкавици от един и същи модел да са с различно синхро напрежение.
Най-добре е да се използва схема за понижение на прежението до под 6V, има разпространени няколко основни вида, тази е относително лесна и евтина за изпълнение
http://www.robotroom.com/Camera/Safe-sync-low-voltage-camera-hot-shoe-to-high-voltage-flash-schemati...

цък

Отговори на това съобщение
 Re: Metz CT-1/ 4/ 5 напрежение на контактите?
Автор: yochcovpn   
Дата:   16-08-12 15:45

При Metz 45CT-4 е около 20 волта, много фотографи са измервали напрежението и дават различни данни, но в границите на 20 волта.От фирмата производител твърдят, че могат да се използват за дигиталните фотоапарати, но без Мetz CT-1. Това го четох в немски форум. По ниското напрежение мисля, че беше при модели след номера 4100. Моята е след 4700.Използвам СТ-4 с D90 до сега на съм имал проблеми.СТ-4 е тиристорна светкавица и не би трябвало да има проблем защото напрежението е с малък ток. Той управлява тиристора който пуска тока за лампата.Тези модели са на повече от 25 години, но въпреки всичко светлината им е по-добра от тези на Nikon. C никонската светкавица е по-удобно, но има отвратително жълто, при METZ цветовете са много по-балансирани.

Отговори на това съобщение
 Re: Metz CT-1/ 4/ 5 напрежение на контактите?
Автор: parazit25   
Дата:   16-08-12 18:26

Този сайто открих наскоро. Дадени са стойности за напрежението на някои модели светкавици.

Да допълня с един линк от бг форума на Pentax за преработка на светкавици Тук



Публикацията е редактирана (16-08-12 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Metz CT-1/ 4/ 5 напрежение на контактите?
Автор: batdin   
Дата:   16-08-12 23:38

Може би ТУК ?

Отговори на това съобщение
 Re: Metz CT-1/ 4/ 5 напрежение на контактите?
Автор: camelasign   
Дата:   29-05-15 15:28

така е, свтлината на стария metz e по-чиста. Аз подкарах 45 ct4 с Canon d5

Отговори на това съобщение
 Re: Metz CT-1/ 4/ 5 напрежение на контактите?
Автор: raffito   
Дата:   29-05-15 21:49

Аз имам Metz 45CT-4 и се опитах да измеря напрежението на крачетата с
стрелкови уред.
Но в момента на допир сьс сондите веригата се затваря и светкавицата светва..???И така не можах да измеря напрежението.???[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Metz CT-1/ 4/ 5 напрежение на контактите?
Автор: asahi   
Дата:   30-05-15 00:48

Ползвай волтметър с по-високо вътрешно съпротивление.

Отговори на това съобщение
 Re: Metz CT-1/ 4/ 5 напрежение на контактите?
Автор: yochcovpn   
Дата:   30-05-15 11:02

Metz 45СТ4 която притежавам от 27 години е тиристорна светкавица, напрежението на контактите е към управляващия електрод на тиристора. За максимално отпушване на тиристора е необходимо до 28 волта напрежение и много малък ток. Токът необходим за светването на светкавицата минава през тиристора. Също съм снимал с D90. Рид релето на фотоапаратите е много слабо не е предвидено за високо напрежение и голям ток, но ако изгори може да се замени. Мой колега го сменя на D60, но беше ползвал мисля стара руска светкавица. Не помня скъп ли е ремонта това беше преди 6-7 години. Metz 45CT 1 не я препоръчват да се ползва на цифрови апарати заради високото напрежение на контактите. Имаше цяла статия в нета, и запитване от клиент лично до фирмата производител Metz. Инак от Nikon забраняват ползването на светкавица различна от Nikon. Това е на теория, а защо я замених. При серийни снимки по 4 кадъра по толкова държи заряда за серия при тази светкавица получих проблем D90 отказа да изключи. Няколко пъти опитах и остава включен. Изключи когато махнах батерията. Може би бяха 10 пъти по 4 кадъра. Може нещо да съм претоварил това не знам, но апарата блокира. При старата техника замените не бяха опасни, но при софтуерната нещата не стоят точно така, риска при замяна е много по голям. Сега съм с SB910 и мога да кажа, че си заслужава парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Metz CT-1/ 4/ 5 напрежение на контактите?
Автор: icovalchev   
Дата:   30-05-15 11:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »