Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 HDR Панорама - питанка
Автор: prozium   
Дата:   31-07-12 00:13

Питанката ми се състой в следното : имам панорама от 3 кадъра, като за всеки един кадър имам други 3 кадъра ( със съответно -1.5ЕВ 0ЕВ 1.5ЕВ ). Идеята е да сглобя панорамка, която да тонирам с Фотоматикс. Свързах снимките в 1 ТИФ файл с фотоматикса, след това отворих тифовете ( 3 на брой ) с фотошоп ( цс4 ) . Само дето когато им задам работен профил в ргб ми ги изкарва жълто-бели, все едно съм им сложил градиент мап с 2 цвята. Съответно и фотошоп не може да ги свърже в панорама.
Някаква идея какъв ргб профил трябва да им задам, за да изглеждат нормално, но при това не искам този профил да се отрази на файловете, защото съединеният файл, ще бъде експортнат като ТИФ и отново тонират във Фотоматикс. Пробвах същото нещо и с .хдр файл, пак нищо не се получава.
Мерси предварително![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR Панорама - питанка
Автор: sir_sky   
Дата:   31-07-12 01:37

Ето как аз правя хдр-те си, би трябвало да няма проблем с 3 файла за панорама. Иначе панорамите ги сглбявам с панорама мейкър! [smilie24]

>>> български / english <<<



Публикацията е редактирана (31-07-12 01:38)

Отговори на това съобщение
 Re: HDR Панорама - питанка
Автор: Nikoneff   
Дата:   31-07-12 11:11

От опит съм установил, че най-добре се получава, когато първо се сглобят отделните панорами, съответно за всяка експонация и чак след това в сглобен вид се обработват с хдр програма.


Отговори на това съобщение
 Re: HDR Панорама - питанка
Автор: compur   
Дата:   31-07-12 12:41

и отрочето на Microsoft - ICE не е никак зле и, даже да не повярваш, е безплатно! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR Панорама - питанка
Автор: prozium   
Дата:   31-07-12 14:27

@sir_sky , мерси за туториала, но на мен целта ми е да сглобя във фотошоп ТИФ файлове, които всъщност предствляват 3 РАУ файла един върху друг.

@Nikoneff, мислех си го и това като краен вариант, но ми се искаше да работя с тифове.

@compur , ще тествам :) Дано успее да се справи с тиф/хдр файлове.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »