Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Оценка и за тези снимки
Автор: dimidumi   
Дата:   19-07-12 23:49

Чета в една тема, че един млад колега slavi_biserov е качил снимки за оценка и реших и аз да кача нещо за оценка от напредналите и професионалистите във форума (тъй като са много снимки съм постнал линк към сайта)

http://dimifoto.weebly.com/index.html

С моята приятелка снимаме с DSLR-и вече повече от година и половина и доста снимки посъбрахме (в сайта някои са нейни, други мои, сайта се допълва периодично).Благодаря предварително за времето което ще отделите да ги разгледате и оцените и някаква насока в подобряване на техниките ни на снимане. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка и за тези снимки
Автор: pefoto01   
Дата:   20-07-12 01:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка и за тези снимки
Автор: mitko69   
Дата:   20-07-12 05:19

Браво

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка и за тези снимки
Автор: Myth   
Дата:   20-07-12 06:34

Автор: pefoto01
Дата: 20-07-12 01:13

От всичките ви качени тук снимки,да бяхте избрали само десет,че много еднообразни са ....


Е пъ точно ти ли със снимките в твоя профил, можа баш такава критика и съвет да дадеш, айде няма нужда.

Към автора на темата, някои от кадрите са много читави

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка и за тези снимки
Автор: dimidumi   
Дата:   20-07-12 09:27

Благодаря за градивната критика.Любимият ми жанр е пейзажа, а на Цвети животни, цветя и деца.Не сме пътували много през миналата и тази година за да имаме възможност да снимаме, повечето кадри са от Пловдив и региона и малко в Родопите...Да има известно претупване и немарливост в корекцията на много от снимките, което го отчитам като грешка, но може да се поправи (архивирам всички RAW файлове). [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка и за тези снимки
Автор: bobonai   
Дата:   20-07-12 10:56

Регистрацията на събитие с изплющян фронт от светкавицата не го прави репортаж, още по-малко арт, изкуство!
Предполага се, че щом човек има регистрация тук има и желанието да си качи нивото само от присъствието най-малко. Когато се задават въпроси, търси се критика, тогава значи вриш в казана [smilie5] и това помага на нормалните - снобарите бързат да си затворят темата.
dimidumi, като сте се събрали екип от ДЖ, фотограф, видео оператор, циркаджии и аниматори за тържества какво още очаквате? Да ви поканят да работите за Парламента и Президентството ли? Сигурен съм, че разбирате от всичко и съм още по-убеден, че и пейзажите, децата, животните са Ви на същото ниво. Дано с веселбата успявате, че само в това остава да куцате.
Кризата ни циганизира по-ниско от затвореното и недоносено РСО на тато!
ПП. Да сте виждали дипломите или "произведенията" на официалните фото,кино, медии критици? Лозанов,...? Висят на екран и критикуват на хонорар [smilie18] , ние от любов даваме акъл [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка и за тези снимки
Автор: dimidumi   
Дата:   20-07-12 11:48

...И ние от любов към фотографията снимаме.Фотографията се оказа доста скъпо удоволствие, а знанията и уменията които трябва да се придобиват са много...нали затова съм тук, да вря в казана [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка и за тези снимки
Автор: Char   
Дата:   20-07-12 13:11

Дечица, кучета и всяка живинка се снима като човек слезе на и под тяхното ниво. Т. е. клякане, залягане. Може и отгоре, но ако се търси специфичен ефект.
В църква - широка бленда, високо исо и без светкавица (дано помещението все пак да го позволява).
Добре е винаги светкавицата да се отразява, ако има къде - таван, стени и т.н., а ако не може поне да работи като запълваща.
В пейзажите освен общ план е много важно да има и нещо в преден план. (Аз много харесвам пейзажи, но снимам по същия абсурден начин - каквото виждам надалеч, без да се замисля за преден план и после си виждам, какви са ми смотани и тъпи снимките). Също е важна и светлината. В разгара на деня - не. По-добре да не се показват после тези снимки, а да си стоят за спомен в личното пространство някъде. Зимата в това отношение е по-благоприятна.
За сватби - не мога да говоря - за мен има не повече от трима виртуози в БГ в тази сфера.
Но щом имате желание ще се получи с времето. Един два курса ще са ви в незаменима полза. Дори да чуете неща, които вече знаете е много полезно да се дообяснят, практикуват и разгледат грешките.
Аз също постоянно виждам грешки и глупости в своите снимки. Търсете снимки в областта, която ви вълнува и се опитвайте да откривате, какво ги прави пленителни за вас и как и вашите да се доближат до това качество. Ако харесате даден автор потърсете повече за него - сайт, блог, изяви, за да се учите по малко от неговото творчество или поне да черпите идеи, които да опитвате да постигнете сами.

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка и за тези снимки
Автор: pefoto01   
Дата:   20-07-12 14:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка и за тези снимки
Автор: pefoto01   
Дата:   20-07-12 14:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка и за тези снимки
Автор: mondragon   
Дата:   20-07-12 15:41

Първото, което трябва да научите: Обезцветяването на снимките не ги прави "супер арт черно-бяла фотография", а просто една безцветна снимка. Черно-бялата фотография има принципи, техники и специфика, която е много повече от desaturate функцията в която и да е програма. За това съсредоточете се като начало върху цветната фотография. Пускането на 5-10 еднакви като сюжет и тематика кадри, един след друг, е ок само ако това е есе и/или репортаж и разказва нещо. Дете на люлка, което на 9 от 10 снимки изглежда по същия начин е леко дразнещо и не показва/разказва нищо. Също може да обърнете повече внимание на композицията. Отрязани ръце, крака, килнати в една или друга част на кадъра обекти. Малко повече старание и нещата ще се получат [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка и за тези снимки
Автор: dimidumi   
Дата:   20-07-12 16:32

Char , mondragon , много ви благодаря за полезните коментари и съвети, ще потърся и допълнителна литература за четене както и филмчета за композицията и гледните точки...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка и за тези снимки
Автор: tuizzl   
Дата:   24-07-12 14:17

Имате ли желание ще се получи важно е да не се отказвате.
Това, че някои от по-горните постове са негативни те ще си останат такива, но не и градивна критика. Градивната критика по-скоро е да ти обяснят къде са ти грешките, докато те критикуват. А не да ти обяснява колегата за какво ти ставали снимките, може би това за red eye е само критиката от поста.
Само напред.
Успех!



Публикацията е редактирана (24-07-12 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка и за тези снимки
Автор: snoopoff   
Дата:   24-07-12 16:02

На мен лично ми харесаха някои от пейзажните кадри, има доста сполучливи. Може да се поработи по композицията на портретите (което включва децата и сватбените снимки) [smilie24] [smilie24] [smilie24]

В ютуб има интересни клипчета за портретна фотография, ако ви е интересно може да изгледате няколко [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »