Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос относно Lightroom
Автор: rebbelx   
Дата:   08-07-12 08:38

Здравейте!
Като импортне снимките и после влезна в директорията им, започва да им нанася някакви автоматични корекции, които ме дразнят страшно много! Затъмнява ги и вдига контраста много... Интересува ме, може ли от някъде да се забрани тази автоматична корекция? Рових къде ли не из менюто и не го намирам...
Благодаря ВИ!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Lightroom
Автор: imitev   
Дата:   08-07-12 08:42


Лайтрума има настройки по подразбиране. Промени ги както на теб ти харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Lightroom
Автор: valen_tin   
Дата:   08-07-12 11:10

има и чекбокс "Auto tone" - махни го

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Lightroom
Автор: rebbelx   
Дата:   09-07-12 00:26

И къде се намира това... искам като се копират снимките да не коригира сам нищо по тях... а той ги минава наред.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Lightroom
Автор: hotsnail   
Дата:   09-07-12 00:43

Edit -> Preferences -> Presets

на 6.1

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Lightroom
Автор: rebbelx   
Дата:   09-07-12 00:58

Има "Apply Auto Tone Adjustments" и е махната отметката... и въпреки това си ги коригира както си иска всички файлове.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Lightroom
Автор: rebbelx   
Дата:   09-07-12 22:53

С какво си обработвате снимките, когато снимате много... не ползвате ли тази програмка?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Lightroom
Автор: hotsnail   
Дата:   09-07-12 23:46

rebbelx значи при първо зареждане за много малко време лайтрума ти показва thumbnails от апарата. Във всеки РОУ файл има JPEG с ниска резолючция (на НЕКС-7 е около 1600 пиксела).

Та лайтрума го показва thumbnail-a първом за да видиш снимката. После чете РОУ файла и ти показва него. Обаче Лайтрум не иска да имитира фотоапарата ти. Лайтрума прави сходен баланс на бялото с това дето е било на апарата и си слага неговите корекции и криви, маха цветните профили и всякакви други дивотии дето си сложил в апарата.

Та по принцип са различни апарата и роу процесора.

Аз съм със Сони и разликата е брутална.

Това го със всички РОУ редактори - примерно DxO. Аз ползвам тия двете лайтрум и ДхО.

Има и на двете как да си направиш профили близки до тия на апарата ама това не им е цел на тия програми. Апаратите като цяло са фира в обработката. Да понякога вадят изумителен детайл и цветове и т.н. ама ако се позагледаш има доста компромиси. Според марката компормисите са различни - Олимпус прешарпват и унищожават детайла; Сони малко преислват цвета и помазват високото исо; Канон нямат хубаво червено; Никон просветляват тъмните участъци и кривят цветовете....всеки има косури.

Та лайтрум или DxO ти дават супер много гъвкавост. Може да направиш подобно на апарата ако много държиш.

Аз по-едно време бях яко недовоелн от DxO когато взех НЕКС-7 (по-скоро когато те пуснаха подръжка за некс-7). Сонито вадеше супер по-голям динамичен обхват в JPEG отколкото DxO можеше да изкара от RAW. Та им писах и те любезно ми обясниха, направиха ми дори профил дето е близък до deep color на НЕКС-7. Е накрая се оказа, че просто не съм им познавал копчетата достатъчно и трябва да се чете Help-a. Ама идеята ми е, че Адоби и ДхО въобще и не се опитват да имитират апаратите. Могат ако трябва, но по принцип са много по-добри.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »