Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обективи за Nikon D90
Автор: creation   
Дата:   02-07-12 23:15

здравейте, извинявам се за лаическия въпрос:
Интересува ме, какви 50-мм обективи с бленда от 1.8 , 1.4 , 1.2
мога да използвам на моето тяло D90? Защото знам,че не всеки 50мм обектив никон става за моят дслр.
благодаря за помощта.
интересуват ме само никонски разновидности, и блендата не трябва да надвишава 1.8
мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: deathzone   
Дата:   02-07-12 23:17

Всичко става на никона, даже и обикновен буркан.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: creation   
Дата:   02-07-12 23:20

мислиш ли? бях попаднал на едно 50мм е версия, каквото и да означава, 1.8 и ми казаха, че не пасвала на д90
има разни аи , аи-с , [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: deathzone   
Дата:   02-07-12 23:23

Ставаш но всичко на ръчно.
виж тука

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: ivjordan   
Дата:   02-07-12 23:24

Май в упътването за апарата пишеше и съвместимост с обективи, така че гледаш буквичките на обектива и виждаш дали е съвместим с тялото.
На практика, ако те интересува нов, трите модификации, които се продават в магазина ще работят с Д90 без ограничения във функционалността. Имам предвид "D" и "G" моделите.
Иначе, ако са ръчнофокусни, няма да имаш мерене (това си е недостатък на Д90, но така са го измислили).
Та, те такива работи, виж тук-там, все ще намериш табличка със съвместимите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: emo1   
Дата:   02-07-12 23:26

Било е за Канон, за това не става!

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: io_bs   
Дата:   02-07-12 23:32

AF, AF-D и AF-S обективите би трябвало да работят без проблем. Като цяло най-добрата 50-ка на Никон е AF-S 50mm f/1.8 G.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: deathzone   
Дата:   02-07-12 23:37

На 1.4 бих добавил аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: mitku   
Дата:   02-07-12 23:40

AI и AI-S също стават, но само на ръчен режим. Но понеже тялото няма да знае блендата с такъв обектив, не може да измери експонацията и ще работи само на режим "М" и трябва всичко да задаваш ръчно - бленда (чрез съответния пръстен върху обектива), скорост (от врътката на тялото) и ISO. Разбира се и трябва да фокусираш ръчно (но има добре работещо потвърждение във визьора). По-новите обективи ще работят изцяло (AF, AF D, AF-I и AF-S). Споко - реално всеки обектив на Никон от над 50 години насам ще работи. Зависи какво точно искаш. Ако още не ти е ясно - просто питай за конкретен обектив. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: creation   
Дата:   02-07-12 23:58

иска ми се да имам твърд обектив за портрети, да си снимам кучето , жената и портрети :) но какво ще ми препоръчаш? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: deathzone   
Дата:   03-07-12 00:05

Ако нямаш пари за 85мм ми една af-s 50 на 1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: io_bs   
Дата:   03-07-12 00:08

deathzone написа:
> На 1.4 бих добавил аз.

Особено с бавния си фокус [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: mitku   
Дата:   03-07-12 00:16

Nikkor AF-S DX 35/1.8 G е най-универсален като първи светъл обектив, макар и да не е подходящ за близки портрети (тип - глава до раменете), защото ще се изкриви снимката заради прекалено близката перспектива. [smilie24]
От 50-ките: всичките са достатъчно добри. Въпрос на възможности и изисквания. Просто колкото плащаш, толкоз получаваш. Избери си модел според бюджета. С 50мм е по-добре за близки портрети (от 35-цата), но и идвар малко дългички и неудобни за работа с кропка (като Д90) в затворени пространства, защото няма да има къде да се отдалечиш в стаята за да хванеш например детето в цял ръст. Иначе - аз лично предпочитам Nikkor AF-S 50/1.4 G. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: creation   
Дата:   03-07-12 00:20

сложен избор. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: creation   
Дата:   03-07-12 00:22

AI и AI-S това е минус, че само на ръчен режим, защото понякога губиш повечко време. :) значи отпадат, като вариант, щом само на ръчен режим може.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: emo1   
Дата:   03-07-12 01:53

Сори, обърках се за Канона!
От много мислене при избора 50/1.8G и 85/1.8G, при наличие на 35/1.8G си купих макро 60/2.8G и не съжалявам.



Публикацията е редактирана (03-07-12 02:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: creation   
Дата:   03-07-12 08:03

Да ама аз искам твърд, не макро. :) вече се чудя, 50мм или 85мм. да търся.
между другото, замислям се, че дори и на ръчни настройки само не е много зле. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: creation   
Дата:   03-07-12 11:18

гледам 50-мм и 85-мм които са адски остри и добри. колебая се, какво ще ме посъветвате, дори като се замисля, изцяло ръчни настройки май не са толкова проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: creation   
Дата:   03-07-12 15:59

Nikkor 50 mm F/1.4D
Какво ще кажете за този модел?
за какви пари се намира такъв?!



Публикацията е редактирана (03-07-12 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: prutskov   
Дата:   03-07-12 16:20

creation написа:

> Да ама аз искам твърд, не макро. :)
> вече се чудя, 50мм или 85мм. да търся.
> между другото, замислям се, че дори
> и на ръчни настройки само не е
> много зле. :)


аз - не, че много разбирам, ама - какво ти пречи обектив с фиксирани милиметри - да има и макро? освен това - 60 мм на кроп - стават 90 - което пък, те води до почти идеалната "портретна"

визирам ей тоз цък

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: eleo.nora   
Дата:   03-07-12 17:04

D90 има мотор в тялото и можеш да вземеш обектив без мотор. Аз снимам с D 90 и имам 35/1.8, 50/1.8 този е от 219 лв., и 85/1.8 всичките са без мотор. Зависи какво ще снимаш. Най-доволна съм от 85/1.8 но с него не мога да снимам в къщи.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: creation   
Дата:   06-07-12 13:50

Спрях се на 35мм и 50мм :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: deathzone   
Дата:   06-07-12 14:45

Може да си купиш 50мм от 219 лева. Много е добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Nikon D90
Автор: benchy   
Дата:   08-07-12 12:20

Аз ползвам Nikkor 50mm f/1.4D (страхотен обектив). Ползвам го за портрети. Страхотни цветове. Някои го определят като мек особено в краищата на кадъра, но за мен е уникален от бленда f/2... f/2.2 нагоре. Като основен ми е Tokina 35mm f/2.8, който освен всичко друго е и макро. Също отличен обектив. Безкомпромисно качество на конструкцията, японска сглобка. Цветовете му са малко по-студени и се нуждаят от постобработа. Рязък е от f/4 нагоре, с добър контраст и чудесно боке. Ако не греша в момента ФП и ФС го предлагат на много добра цена (разпродажба).

Ако трябваше сега да избирам система бих избрал обективи с дължина 35mm (универсален) и 85mm (за портрети). Успех в избора...!

[shtrak]



Публикацията е редактирана (08-07-12 12:21)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »