Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   17-06-12 12:37

Можете ли да ми дадете вариант на разпечатване на хартия, при който да се получава максимално истинско черно-бяло изображение?
Аз гледах и видях две неща -
1. печат на чб сребърна фотохартия, която обаче е само пластифицирана, няма вариант с барит, а пластмасовата хартия не ми допада,
и
2. принтерна баритна фотохартия и ... някакви мастила, видях някакъв епсон 3000, с мастила к3 - но вероятно има много други - тук имаме хубава хартия, но на вариант с принтер бих се навил само ако е замислен да се копират чб снимки.

Интересен е фактът, че принтерната фотохартия е по-скъпа от сребърната фотохартия от същия клас, при положение, че при сребърната хартия почти 90% от цената на снимката е цената на хартията, докато при принтерната хартия ако ползваме оригинални мастила, крайната цена на снимката надвишава неколкократно цената на хартията.

Отговори на това съобщение
 Re: варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: zed   
Дата:   17-06-12 12:46

искаш да си купиш или искаш да печаташ?

Отговори на това съобщение
 Re: варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: sirkhann   
Дата:   17-06-12 12:48

Това последното не е задължително да е точно така. Освено това с принтерите на Epnon има разни програмки и RIP-ове, които ти позволяват да печаташ ч/б. Ако не искаш да си купуваш собствен принтер, отиваш някъде, където предлагат широкоформатен печат с EPSON/Canon със сиви мастила и си в играта. Ако искаш да се набутваш, четеш как се пълнят EPSON принтери само със сиви мастила и откъде да си ги купиш (quad tone, piezography и т.н.)

Отговори на това съобщение
 Re: варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   18-06-12 18:17

вариантът да си купя принтер ми се струва неоправдано скъп - трябват около 2000 лв за принтер с мастила, а хартията отделно - стават някакви супер сметки.
отделно, че ще окепазя част от хартията и мастилото, докато разбера как се работи.
ако знаете добри места за печат формат 20х30 см и 30х40 см, обадете се /+ технология и ориентировъчни цени/.

Отговори на това съобщение
 Re: варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: deadlirics   
Дата:   18-06-12 18:43

Я разкажете нещо повече за този печат със сиви мастила, че имам няколко празни касети за проба.....

Отговори на това съобщение
 Re: варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: krist   
Дата:   28-08-13 18:05

"отиваш някъде, където предлагат широкоформатен печат с EPSON/Canon със сиви мастила и си в играта."

има ли вече такова място в БГ, и по-специално в София?


Отговори на това съобщение
 Re: варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: hose   
Дата:   28-08-13 19:02

аз бих ти препоръчал Chromia машината на Вертикал 7 - http://www.vertinet.com/activity/large-format-printing/

тя си е 100% фотографски печат - прочети в сайта им
на тестовите копия които правиха за презентация преди години аз пуснах ЧБ кадър и стана страхотно
за мен лично това си остава най-добрия печат за фотография, като канавата не я броя, тя е друга естетика
както и ръчното оптично копиране - там са други... нещата

Отговори на това съобщение
 Re: варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: dekov   
Дата:   28-08-13 19:58

hose,
само дето Chromia машината на Вертикал 7 работи на пластифицирана
хартия, която не му допада.


Отговори на това съобщение
 Re: варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: krist   
Дата:   28-08-13 20:25

Като цяло при Вертикал 7 май няма много голям избор на хартии първо, и второ дълготрайността на отпечатъците при дигиталната хромогенна технология май не е като при инк-джет принтерите. Всеки случай ще опитам за сравнение - аз също пусках файл, когато беше презентационната им промоция, но го нямам същия принтнат и на инк-джет, а е хубаво да се сравни с един и същ файл.


Отговори на това съобщение
 Re: варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: nikidinov   
Дата:   28-08-13 22:52

текст

Отговори на това съобщение
 Re: варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: krist   
Дата:   29-08-13 11:30

nikidinov, благодаря за линка! Иначе напоследък опитвах разни принтове на Епсън 9900 на хартии Ханемюле. Черно-белите ми кадри стават сравнително добре (след малко не-евтини експерименти), но като че ли ми липсва ефектът "уау!". Не отричам, че може да се дължи на мои грешки и липса на опит, но като чета ей тук хората как печатат черно-бяло, си мисля, че не ще да е само в моето ТВ проблемът:

http://www.piezography.com/PiezoPress/state-of-the-state-of-the-arts/


Колкото до сравнението между инк-джет и дигиталните хромогенни принтери, ето тук има доста по въпроса, като се изтъкват предимства на всяка от двете технологии:

http://www.luminous-landscape.com/forum/index.php?topic=73977.0


За мен лично като че ли (на теория) инк-джет предимствата ме привличат повече, но ще взема да направя пряко сравнение, за да се убедя и на практика[smilie8]. Иска ми се обаче да опитам някои от по-засуканите хартии на хромогенна технология, споменати във втория линк, а при Вертикал 7 май нямат такива. Вранос дали функционират още, и има ли и другаде дигитален хромогенен принтер в София, освен при тях и Вертикал 7?


Отговори на това съобщение
 Re: варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   29-08-13 12:59

Аз си реших въпроса - печатам аналогово формат 30х40 см и става супер.
Какво очакваш, че няма уау ефект?

Отговори на това съобщение
 Re: варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: krist   
Дата:   29-08-13 13:13

Е, аз няма как да печатам аналогово. Засега. И още задълго най-вероятно. Въпроса ти само не го разбрах точно?[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: didesignbg   
Дата:   29-08-13 15:26

Какво е това дигитален хромогенен принтер?
Хромирата експонира нормална фотохартия и я проявява нормално по RA4, не се сещам за нещо по дълготрайно. Разликата с класическото копиране е, че не минава светлина през негатив. Сравнено със хубав принтер ще има по-тясно цветно пространство.
Антоне, той твоя проблем надали някой може да го реши тука, това дето можеш да го постигнеш на хубава хартия в стаичката трудно някои ще ти го догоди на принтер. Въпросът е че тея хартии няма да се произвеждат още дълго.

Отговори на това съобщение
 Re: варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: krist   
Дата:   29-08-13 15:57

didesign,

хмм, може би думичката "принтер" не е много уместна в тая комбинация, наистина, но пък тук я ползват в последния абзац, където пише за Durst, LightJet, Chromira и т.н.:

http://en.wikipedia.org/wiki/Chromogenic_color_print


Което не пречи статията да е писана от някой като мен, де[smilie8]

Иначе за "дигитален и хромогенен", предполагам, нямаш забележка относно гореизброените машини?[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: didesignbg   
Дата:   29-08-13 16:17

Цифрова копирна машина звучи доста по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: krist   
Дата:   29-08-13 16:46

Е, то и това са цифрови копирни машини, но не ползват RA4[smile]?:

http://www.bg-contact.com/products.php?cid=32s7


Но, ако се е наложило наистина това словосъчетание по нашите ширини, не споря, макар че за мен "хромогенна" е думичка, която повече конкретизира в случая от "копирна" за каква машина иде реч[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: варианти за черно-бял дигитален печат
Автор: X_C   
Дата:   30-08-13 14:43

http://vimeo.com/20321908

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »