Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как сменяте обективите си?
Автор: Cocteau   
Дата:   09-06-12 03:29

Случайно се натъкнах на едно видео, което може да е полезно.

How to Quickly Change SLR DSLR Camera Lens

Какъв е вашият метод за подмяна на обективите?

Отговори на това съобщение
 Re: Как сменяте обективите си?
Автор: Alex-dan   
Дата:   09-06-12 03:55

Готино, но моите обективи стоят със сенниците в раницата и е дълга и широка пак :))

Отговори на това съобщение
 Re: Как сменяте обективите си?
Автор: detlene   
Дата:   09-06-12 04:21

Хаха, тоя пич от клипа показва лесен и бърз начин да си изтървеш обектива на асфалта. Щото пък представете се някой да мине точно когато сменяш 24-70 със 70-200 и леко да те закачи. Ще ги търкулнеш и двата... Или поне аз бих го направил ако ги сменям така. Разбира се ако се отцепи района и се забрани преминаването става. Аз ги сменям по най-обикновения начин. Отварям чантата, отвъртам този от тялото, слагам го в чантата, взимам другия, махам му капачката, слагам я на тоя в чантата и го завъртам на тялото. А за още по-бързо и за по-големи обективи Lowepro Lens Exchange Case е перфектен вариант.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как сменяте обективите си?
Автор: amplified   
Дата:   09-06-12 04:27

Предпочитам да си напраша матрицата отколкото вътре из лещите на обективите да стане мазало :)
Затова с приоритет е сваления обектив веднага да получи капачка [shtrak]
Общо взето като detlene, ако не е нещо екстремно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как сменяте обективите си?
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-06-12 07:55

Ако бързам със смяната, апарата обикновенно ми е на врата, не ми се налага да го държа и двете ми ръце са свободни за обективите. Доста по-сигурно е и в никакъв случай не е по-бавно от това на клипа.

Отговори на това съобщение
 Re: Как сменяте обективите си?
Автор: bobitovn   
Дата:   09-06-12 08:22

Много се смях на този коментар под клипа:
Hi thnz fot this nice video. I have Nikon D 3000 with 18-55 mm lens . Now i wish to buy 500mm -1000 mm lens . Do I have to unmount the 18-55 mm lens to mount the 500mm lens or will it be mounted on the previous lens through the adaptor. plz advice.
Превод:
Благодаря за страхотнотно видео.Имам Никон D3000 със 18-55мм. обектив.Сега искам да си купя 500мм.-1000мм. обектив.Трябва ли да разкачам 18-55. за да закача 500мм., или се закача на предния обектив посредтсвом адаптер.Моля за съвет :) . ХАХАХАХХАХА [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как сменяте обективите си?
Автор: io_bs   
Дата:   09-06-12 11:52

Не ме кефи нещо този начин от клипа. Аз правя свалянето по следния начин:
1) Завъртам чантата пред себе си
2) Подготвям обектива, който ще закача - слагам го да лежи на челната си леща (с капачка, естествено) и му разхлабвам задната капачка.
3) Махам обектива, който в момента е на тялото ми, и го слагам в чантата. Взимам капачката от втория обектив и му я слагам.
4) Взимам втория обектив и го закачам.
Може да не е най-бързият начин, но е по-сигурен от горния [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как сменяте обективите си?
Автор: Alex-dan   
Дата:   09-06-12 11:55

[smilie24] И аз така. То тъпото всъщност на горния начин е, че се закачат обективите един в друг малко или много като са в ръката ти...

Отговори на това съобщение
 Re: Как сменяте обективите си?
Автор: io_bs   
Дата:   09-06-12 12:31

Между другото сега пробвах начина със закрепването на предните капачки на обективите една в друга и е що-годе стабилно, но и бързо. Обективите са 18-105mm и 35mm f/1,8.

Отговори на това съобщение
 Re: Как сменяте обективите си?
Автор: n1x0n   
Дата:   09-06-12 12:36

Ако на човек толкова често му се налага бързо да сменя обективи - значи му трябва второ тяло, а не циркаджийска схема за смяна на обективи...

Отговори на това съобщение
 Re: Как сменяте обективите си?
Автор: Cocteau   
Дата:   09-06-12 13:09

Искам да сложа думата полезно в кавички, в началния си коментар по темата. Ще е жалко, ако току що сте си купили 200мм f2 или 300mm f2.8, и пробвате да ги смените така.

Отговори на това съобщение
 Re: Как сменяте обективите си?
Автор: mitku   
Дата:   09-06-12 13:39

Бхххихихихи... като видях темата и първите няколко мнения (без да съм гледал видеото), си представих, че става дума за някакво жонглиране и някой подхвърля единия обектив, откачва другия от тялото (докато първия е във въздуха [smilie3] ), подхвърля втория, хваща първия, завинтва го на тялото и хваща втория и го връща в чантата. [smilie18] [smilie18] [smilie18]
А то ставало било дума за доста по-прозаичен начин... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как сменяте обективите си?
Автор: jingov   
Дата:   10-06-12 11:06

Внимателно и без циркаджийски номера [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »